Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy érezheti magát egy...

Hogy érezheti magát egy osztálybol kirekesztett gyerek? Mik lehetnek a következmények?

Figyelt kérdés

2018. febr. 7. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Szorong, önbizalomhiányos, lassan elveszik minden pozitívum az életéből, üressé, hideggé válik. Belső harag, düh keletkezik benne a fájdalom és érzékenység mellett. Lelkileg, érzelmileg nyomott ember lesz.
2018. febr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

Hát én ilyen vagyok, az egész osztály utál, de nem érzem magam úgy ahogy az 1. válaszoló írta.

Nem szólok be senkinek, stb meg nem stresszelek annyit hogy ,,jajj ki vagyok rekesztve, most mi lesz?"

Ha akarod hogy meséljek még írj priviben. Csak fogalmazásból nem vagyok valami jó. :D

2018. febr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

#2 vagyok

Amúgy azért utálnak mert nem hallgatom a legújabb rap zenéket meg nem öltözök úgy mint egy páwa fészbuk b u z i...

2018. febr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Az elején nagyon nehéz, de ahogy megszokja az ember a verbális és fizikai bántalmazást , hogy nincs senki akivel beszélhetne az érzéseiről már mondhatni “jó”. Legalábbis én már a vége fele nem féltem bemenni a suliba, nem szimuláltam otthon, hogy elkerüljek egy verést, mert tudtam mi vár rám.


Következmény ? kevés barát/kapcsolat, rossz kommunikációs készség stb

2018. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
következmény lehet pl. felnőtt korban mentális betegség simán. De kialakulhat szociális fóbia.
2018. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte szrul éreztem magam, de utána nem igazán érdekelt a dolog. Nem éreztem jól magam a többiek társaságában, nem vonzottak a "menő" dolgok, úgyhogy nem is igazán erőltettem a dolgot. Évekig egyedül voltam a suliban, könyveket olvastam, tanultam. Annyi a következménye a dolognak, hogy elég rosszul kommunikálok, a mai napig nagyon zárkózott, visszahúzódó vagyok. Az összes barátomat úgy szereztem, hogy ők kezdeményeztek, én nem érzem magam elég jónak ahhoz, hogy bárkihez hozzászóljak barátkozás céljából. Ha senki nem kezdeményezne, tök egyedül lennék. Elfogadtam, hogy senkit nem érdekeltem soha, senkire nem számíthatok, emiatt önálló vagyok, mindent elintézek magamnak. Nem okozna túl nagy lelki törést, ha életem végéig egyedül kellene élnem, valószínűleg így is lesz. Jól elvagyok magamban is, tanulok, olvasok, dolgozom, a hobbijaimat űzöm. Lehetnék depressziós és lehetne ezer más mentális betegségem, de jobban szeretek cselekedni annak érdekében, hogy javuljon a helyzetem, mint az önsajnálatban dagonyázni. 20/L
2018. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
Félnék, kitudja mire készül. Én elhívnám fagyizni.
2018. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb két hónapja egy 15éves lány leugrott a panel tetejéről. Csúfolták, kiközösítették
2018. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%
#8 de miért? Az ilyen embereket magasról le kell sz@rni. A helyében ezt tettem volna.
2018. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy, ahogy az 1. válaszoló leírta. Egyébként az hagyján, hogy kirekesztenek valakit. Abszolút túlélhető. Viszont akad néhány mocsok, embernek nem nevezhető lény, aki a másik sérelmein jókat kacag. Saját példámból kiindulva: látták, hogy szomorú és letört vagyok, ezért elkezdtek először csak szavakkal bántani, aztán hozzám vágni ezt-azt, végül nyilvánosság előtt- iskolán kívül is lejáratni. Elkövettem azt a hibát, hogy szótlanul tűrtem. Első hullám: fizikai gyengeség, önértékelési zavarok. Második hullám: teljes befordulás, emberi kapcsolatok messzire kerülése, önmarcangolás. Harmadik hullám: az agy károsodása. Nem írom le, hogy mi következett ezután, de a lényeg: akit kirekesztenek, azt előbb-utóbb bántják is. Érdemes odafigyelni az ilyen emberekre és segíteni nekik, mert nem mindenki születik "én letojom mások véleményét" személyiségnek.
2018. febr. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!