Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti hogyan tudtátok túltenni...

Ti hogyan tudtátok túltenni magatokat a halálon?

Figyelt kérdés
2 éve halt meg nagypapám (akkor 15 voltam) és Ő volt az, aki nekem a világon a menedékem volt és aki a legtöbb szeretetet adta nekem. Azt hittem sikerült feldolgoznom, de folyamatosan rájövök, hogy nem és értéktelennek tartom az életet. Úgy érzem sosem fog senki annyira szeretni,mint Ő. És hogy sose fog elmúlni ez a fájdalom.

2018. ápr. 13. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. <3 Együttérzek.
2018. ápr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Részvétem, tudom, mit élsz át. Az a fontos, hogy ilyen esetben fontos, hogy az ember megsirassa a szerettét, a vele átélt eseményeket, mert ez segít az elengedésben. Az emlékeket meg kell őrizni, velünk kell, hogy maradjon, de az élet forog tovább. Van egy-két könyv, amit szívesen a figyelmedbe ajánlok a gyásszal kapcsolatban.
2018. ápr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm! :(

#2 igen érdekelne a címe! köszönöm :)

2018. ápr. 13. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Részvétem. Nekem is hiányzik a Papám. Sok szeretet adót nekem, más rajta kívül nem. 😢
2018. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*adott, elnézést
2018. ápr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 nekem is, tőle tanultam a legtöbbet..
2018. ápr. 13. 22:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Adam Grant - Sheryl Sandberg: B-terv;

Szondy Máté: Olvadás;

Feldmár András: Életunalom, élettér, életkedv.

2018. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudom hogy a világ legnagyobb közhelyével jövök de az idő meggyógyít.

A gyász időszak kb 1 év, van akinek sikerül hamarabb feldolgozni van akinek kicsit több idő kell. Folytatni kell az életet de ugyanakkor emlékezni és sírni is kell. Engedni kell hogy fájjon, ha úgy van dühöngeni, könnyebb napokon nevetni. Szóval érted :)

Valószínüleg ezeket már hallottad de nem akkora hülyeség mint elsőre tűnik. Mármint én is 9 hónappal később is még mindig azt hittem hogy nem élem túl ezt a sebet és sosem fog elmúlni az a nagy fájdalom.... s mégis 3 hónappal később, amikor lejárt az egy év azt vettem észre hogy enyhült és túl éltem.

Hidd el hogy túl leszel rajta, teljesen sosem fog elmúlni de még fognak nagyon szeretni és a fájdalom is enyhülni fog. 2 hónap nagyon kevés idő

2018. ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A nagyapád ugyanúgy ott van benned, nem hagy el sohasem :) lehet, hogy te nem érzed, de a szeretet amit feléd érez, nem fog elmúlni soha. Ilyenkor az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy legyél boldog, mert ő a nagyapád, nagyon szeretett és szeret téged és tedd őt büszkévé mindenképp ;) mutasd meg a világnak ki az ő unokája. Hadd legyen büszke halálában is. A gyász persze fontos, de ne feledd, a szeretete és a lelke nem szűnik meg soha.
2018. ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!