Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mindig utálni fognak és nem...

Mindig utálni fognak és nem fogadnak el engem az emberek? L/13

Figyelt kérdés

A szüleimm Veszprémbe költöztünk és most ide járok iskolába. Nagyon nehezen megy a beilleszkedés, mert már az első napon amikor bemutatkoztam az osztály előtt beszólt nekem két fiú,hogy "büdös cigány" és röhögtek rajtam halkan. Láttam,hogy sokan csúnyán néznek rám. De végülis figyelmen kívűl hagytam az egészet. Aztán az osztályfőnök leültetett egy lány mellé aki felállt és azt mondta,hogy ő odébb megy egy másik szabad helyre ült le. Mindenki engem bámult. A tanár semmit sem mondott, csak többször szólt,hogy szeretné elkezdeni az órát. Azóta sem változott semmi, mindenki úgy néz rám mintha replás lennék vagy földönkívüli. Amikor ebédelni megyünk mkndig egyedül ülök az asztalnál és az utolsók között vagyok,mert nem merek mások előtt enni. Zavarban szoktam lenni előttük. Tesi óra előtt meg folyamatosan kibeszélnek a lányok,hogy ők nem akarnak cigánnyal egy öltözőben lenni megkérik majd a tanárt,hogy egy üres öltözőbe menjek. De azóta sem történt semmi,szerintem nem merik megkérni a tanárt. Amikor haza megyek a szüleim megkérdezik,hogy milyen napom volt hogy éreztem magam a suliban. Nem panaszkodom nekik, meg azzal levan tudva minden,hogy jó volt,nem történt semmi különös.


Nincsenek itt barátaim. Az elöző iskolámban voltak azért, ott is bántottak,de nem ilyen mértékben. Itt viszont szószerint utálnak engem. Pedig nem vagyok büdös vagy rossz gyerek. A szüleim is tiszteséges emberek. Apukám katona anya meg fodrász. Tudom,hogy ezek nem jó munkák,meg nem járnak egyetemre de ők is dolgoznak. És én ápolt vagyok,jó ruháim vannak,divatosak. Nem vagyok 'cigányos' és a beszédem sem olyan. Rossz tanuló sem vagyok. Tesiből meg rajzból vagyok 3-as minden más tantárgyból 5-ös vagyok ebben az iskolában is. De azért is bántottak,hogy jó jegyeim vannak. Mert biztos puskáztam,segített valaki satöbbi.


13 éves vagyok már csak egy évem van vissza az iskolából. Szerintetek ez után már jobban elfognak engem fogadni? Próbáltam barátkozni vagy beszélgetni velük,de mindenki elfordul, nem válaszol,kinevetnek vagy flegmák velem. Nagyon szomorú vagyok és mindennap rossz amikor suliba kell mennem. Ma nagyon örülök,hogy nem kell menni meg majd szerdán sem,mert vizsgálatom volt reggel. Pedig én szerettem suliba járni még amikor nem itt voltunk Veszprémben.


2018. ápr. 16. 08:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Abban reménykedem,hogy ha nem is fogadnak el jövőre már nem fognak piszkálni vagy csúnyán nézni rám mindig. Amikor nagyobb leszek akkor amúgy nem lesz bajom? A szüleimnek nem volt. Legalábbis ők sosem mondták,hogy bántották volna őket. Meg a szüleimnek nagyon sok magyar barátja van és sokan elfogadják őket és engem is. Az elöző iskolámban Pesten is magyar barátaim voltak. Tudom,hogy mindenhol vannak akik utálnak. Csak rosszul esik,mert én sosem adtam rá okot.
2018. ápr. 16. 08:24
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szolnod kellene a szuleidnek pedig. Kitartast!
2018. ápr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig ezt mondd el otthon a szüleidnek hogy segíteni tudjanak neked. Az lenne a legjobb ha az osztályfőnöknek is elmondanátok mi a helyzet és pl osztályfőnöki órán lenne megbeszélve. Hidd el égne a pofája annak a sok gonosz kis hülye osztálytársadnak.

Sajnállak nagyon! Próbálj meg velük nem foglalkozni és ha valamit beszólnak akkor csak nevesd ki őket.

2018. ápr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Whitewolf19 ***** válasza:
100%
Ugyan nekem megvannak az elveim a kisebbséggel szemben.. és több osztálytársnak is megvolt még szakközépben.. nekünk is volt egy cigány származású osztálytársunk.. olyan kaliber lehetett mint te csak ő fiú volt de sose bántottuk vagy cigányoztuk őt magát le.. és mindig köszöntünk és beszéltünk.. pedig ha feljött a cigányság mint téma elmondtunk az ellenérzéseinket de személy szerint nem vele volt bajunk és sose érte kiközösítés. Szóval szomorú, hogy így bánnak veled.. főleg mert a szüleid és te is tisztességesen éltek. Azt tudnod kell, hogy az előítéletek nem hiába vannak.. és nem árt bizonyosságot adni magadról.. hogy te nem tartozol azok közé.. Ha utána sem akarnak elfogadni, akkor próbálj meg normális lenni és egyedül elfoglalni magad. Ha jobban ér az inzultus akkor pedig szülőkkel és osztályfőnökkel beszélni. De hidd el.. hogy ami te lehetsz az a cigányság 1-2%-a csak.
2018. ápr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan mintha az osztálytársaid életükben nem találkoztak volna cigányokkal, kivéve az ültetvényeken. Bocs, de nagyjából így írtál a helyzetedről. Szóval szerintem ez elég furcsa. Ha van is előítélet a cigánysággal szemben, az nem így szokott megmutatkozni. Inkább félnek, vagy nem bíznak bennük, de nem lenézőek vagy lekezelőek velük szemben. Nálunk kínaikak, cigányok, afroamerikaiak is vannak az osztályokban, szóval nem úgy van, hogy minden 30 gyerekre jut egy cigány. Veszprém tényleg ilyen?


Egyébként te is magyar vagy, és nem tudom kikkel barátkoztál vagy milyen osztálytársaid vannak, de a legtöbb szülőnek egészen átlagos foglalkozása van, nem mindenki főorvos meg bankigazgató.


Elhiszem neked, hogy kiközösítenek, azt is, hogy ezt arra fogják, hogy cigány vagy, de ha így van, akkor ezek a gyerekek alapból csak buták, és akárki lett volna az új gyerek azt is ugyanúgy bántanák függetlenül a származásától.


Nem tennék úgy mintha nem lenne nálunk mindenféle előítélet, a cigányokkal szemben is van. Eddig viszont mindenhol azt láttam, hogy akik rendesen élnek, nem félemlítenek meg, nem bántanak másokat, azokkal szemben pont ugyan annyira elfogadóak mint bárki mással.


A gyerekek viszont csoportosan valóban tudnak elég gonoszak is lenni, és ha ez így van, szólni kell a szülőknek meg a tanároknak.


Később nem lesznek ilyen problémáid szerintem. Az az igazság, hogy a legtöbb ember inkább csak fél a cigányoktól. Akkor szokott ez átmenni ellenségeskedésbe, mikor a félelem egy tehetetlen rettegéssé alakul át. A legtöbb közösség nem olyan mint ahogy itt leírtad.

2018. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!