Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ezek közül melyik lehetőséget...

Ezek közül melyik lehetőséget választanád, ha ki akarnál vonulni a rendszerből és a társadalomból?

Figyelt kérdés

1: 100%-os önellátás (remete élet) egy tanyán munkahely nélkül (gazdálkodás: növénytermesztés vagy/és állattenyésztés, totálisan elszigetelten, komoly városoktól minimum 70 km-re. Budapest 900 km. Legközelebbi falu 10 km.

Nincs áram, nincs autó, nincs benzin, nincs vízvezeték, nincs csatornahálózat, nincs gáz. Van sparhelt, kemence és fúrt kút.



2: Teljes vagy majdnem teljes önellátás egy kevésbé elszigetelt kb 1000 fős községben munkahely nélkül, megyeszékhely szintű várostól 10 km-re. Budapest 300 km. Gazdálkodás a falusi házhoz tartozó 1700 nm-es telken, és egy 1,5 hektáros telken ami a faluhoz tartozik, de külterületen van. A termés felesleges részét eladva jutunk pénzhez, aminek köszönhetően lesz áram, víz, gáz, számítógép és net.


3: Punk életmód: Ez abban tér el legfőképpen az előbbi kettőtől, hogy itt egyáltalán nem kell semmit dolgozni.


Kukázott ételek fogyasztása: banánhéj, kenyérvég, kenyérhéj, rohadt alma, ha ezek nincsenek akkor papír, esetleg műanyag csomagolások elfogyasztása.

Mellette koldulás és tarhálás: a kapott pénzt alkoholra és cigire költeni.

Punk ismerősöm alaptétele: piára és cigire mindig legyen pénz, az élelmiszert pedig megtaláljuk a kukában.

Ha nincs kaja, akkor a papír és a műanyag alkalmas arra, hogy egy ideig elfojtsa az éhségérzetünket.

Papírt mindenképpen enni kell, mert kell valami ami felszívja a több liter ócska kannásbort.


Ez az életmód kb olyan mint a csövesség. Nincs egzisztencia és semmiféle fejlődni vágyás. Abba bele kell törődni, h valószínűleg az életmód miatt 20 évvel előbb hal meg mint az átlagember, de az élete szabad volt, míg mások egész életükben másoknak dolgoztak bagóért.



A kérdést nem trollkodásból tettem fel. A harmadik lehetőséget személy szerint teljesen elvetem, de ettől még nem ítélem el azokat akik így akarnak élni.

Én az 1-es és kettes között vacillálok.


Kérem, hogy inkább olyanok írjanak, akiknek legalább már megfordult a fejében a kivonulás.



2018. jún. 17. 01:03
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
Ha már olyan szerencsés vagy h vanak jó fej ismerőseid akkor szerintem a 3-as
2018. jún. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es változatot csináltam is egykor a szülői házban és nagyon jó volt.


Az 1-es változat inkább csak átmeneti romantikus életmódnak jó, hisz internet jó ha van, meg egyéb technikai dolog.


A "Papírt mindenképpen enni kell, mert kell valami ami felszívja a több liter ócska kannásbort." mondaton jót nevettem.

2018. jún. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
2 - ha jó a társaság!
2019. júl. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
És megvalósítottad? Mert valami hasonlóra készülök.
2019. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Üdv.

Nekem az 1. és a 2. keveréke a legszimpatikusabb.

Tehát: egy zsákfalu szélén lakni, a városok jó messze.

Gazdálkodnék a kertben, de kizárólag magamnak, a bevétel nem ebből származna, és csak növényeket természetenék. Emellett a házam egy részét kiadnám a világtól szintén elvonulni vágyóknak, ebből lenne a bevétel.

Esővizet gyűjtenék, fával fűtenék, nem kellene áram sem, így közműre nem kéne költeni. Modern technika nem kéne, se TV, se net se autó, se bankkártya se semmi.


Ha pedig úgy tartaná kedvem elutaznék, csak úgy bringával, vagy gyalog. Ez idő alatt nyilván vadkempingeznék, az addig összegyűjtött pénzből élnék. Azt a kevés adót, amit így is fizetni kellene, azt úgy oldanám meg ha elutazom, hogy előtte egy rokonnak/ megbízható ismerősnek odaadnám a pénzt, és kérném hogy fizesse be nekem.

2021. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!