Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miután megunja az ember a...

Miután megunja az ember a számítógépes játékokat, mivel szórakoztatja magát?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és úgy érzem, 10 év számítógépezés után letenném a számítógépet. Nagyon sok időmet és pénzemet elpazaroltam vele és már egyáltalán nem találom szórakoztatónak. Ez volt az egyetlen örömforrásom, de most már ez sem szórakoztat. Nem vagyok társasági ember, nincsenek barátaim, a környék utál csak mert miért ne, nehezen barátkozom alapból is, nincs semmilyen más hobbim, semmi sem vonz, depressziós is vagyok sajnos. Egy ronda, kövér ember vagyok, 0 motivációval. Most érettségiztem le. És pont ezért sajnálom, hogy meguntam a játékokat, hisz nehéz lesz másban meglelni örömöm, kezdek kijönni a függőségből, már nem szoktam reggeltől-estig számítógépezni, nincs meg az a napi 12-14 óra ami általában szokott lenni, már 10 óránál többet nem tudok elleni előtte, és a nagy része már szenvedés. Mit tanácsoltok, mihez kezdjek így ezek alapján? Mivel tudnám magam szórakoztatni?

2018. jún. 25. 01:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát te nem vagy normális. Imádom a videojátékokat, de hogy CSAK azt az kész őrültség. Nem csoda hogy unod. Napi 10 órát? Napi 2 elég, 3 sok.

Sportolj, tanulj hangszert, építs valamit.

Cosplayt például. Videojátékokban úgyis jártas vagy. Biztos beugrik valami kard vagy páncél ami tetszik. Szerezz alapanyagot és pakold össze. Az leköt hidd el. És jobb érzés mint 10 óra a gép elött. Mellette megtanulsz faragni, minimális áramköröket összerakni, műgyantát használni meg egyéb dolgokat.


Vagy ha már szóbajött akkor tanulj. Viccen kívül ami érdekel. Nem kell ahoz tanfolyamra járni. Programozni is meg tudsz tanulni otthon vagy például hangszeren játszani. Nem azt mondom hogy könnyű, sok hosszú évbe és mindennapi gyakorlásba kerülnek ezek, de jó bulik.


Vagy csak menj el biciklizni.


Esetleg szerezz munkát. Diákmelót ha mész tovább egyetemre. Vagy normálisat ha nem, akkor úgyis itt az ideje.

2018. jún. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Sportolj.... lesz elfoglaltsagod, uj hobbid, es meg le is fogysz... sok az egyben...
2018. jún. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 nemaRendőrség ***** válasza:
81%

Irány a kondi terem, gyúrd a vasat még vonzó nem leszel. Én is azt csináltam. Miután embernek néztem ki jöttek az új barátok, új programok. Már nem is hiányzik a videójáték, el is adtam azt a gépemet.

Helyette járok mindenfele(filmforgatás, biliárd, bowling, kocsmatúra, extrém íjászat stb stb). Ha egyedül vagyok itthon akkor pedig festek, verseket írok vagy olvasok

2018. jún. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

mit szólnál a játékfejlesztéshez? :P


olyan elfoglaltságot keress ami lefoglal

írtad, hogy depressziós vagy, azért nem mind, hogy a valós betegség, vagy ez a "tini depi"

ha komoly a dolog, akkor lehet semmit sem élveznél, demotivált maradnál

kellene keresned valami kreatív elfoglaltságot ami leköt, amit élvezel

a sikerélmény sokat segíthet

2018. jún. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nézz mélyen magadba, legyél nyitott a világra, rá fogsz jönni, hogy mi az, ami érdekel, motivál. Nemcsak a számítógép adhat örömet, sőt, én ezt az utolsók közé sorolnám, mint örömforrást. Ha nem vagy elégedett a testeddel, akkor kezdj el többet mozogni, tudatosabban étkezni, mozdulj ki többet. Nem szeretnél továbbtanulni vagy valami szakmát szerezni?
2018. jún. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Keress munkát, az garantáltan kitölti a napodat.

A szabadidődben meg elkezdhetsz sportolni, olvasni, természetbe járni, beiratkozhatsz akár önkénteskedni is valahová, ahol emberek közé keveredsz, stb...

A legjobb lenne ha kikeverednél valahogy a szobádból, még ha nem is füllik a fogad ehhez.

2018. jún. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hát ezek egyike sem vonz :D Sportolni nincs akaraterőm, utálom a sportokat, kondizni nem akarok menni, cringe-ül érzem magam benne. Fogok továbbtanulni egyetemen, már ha felvesznek, ha nem akkor tanulok szakmát. Lehet maradok szabadidőben a gép előtt. Azért köszi :D
2018. jún. 25. 11:49
 8/17 anonim ***** válasza:
a gép előtt töltött idődet eltöltheted hasznosan is
2018. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
sok tippet hallottál, ha egyik sem jött be akkor játsszál tovább mert így a falat fogod bámulni.
2018. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szó szerint nincs semmi más elfoglaltság, hobbi, ami érdekel vagy ami hosszabb ideig lekötne? Ezt azért nehéz elképzelni.
2018. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!