Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék nyitni mások...

Hogyan tudnék nyitni mások felé, és megváltozni?

Figyelt kérdés
Egy 19 éves lány vagyok aki nagyon zárkózott. Egyszerüen képtelen vagyon új embereket, barátokat megismerni, szerezni, mert nem megy a kommunikáció. Ezt arra értem , hogy nem merek megszólalni, ha kérdeznék válaszolok 1 szóban és ennyi, nem merek semmit sem visszakérdezni. Félek attól hogy mit gondolhat rólam , hogy nem vagyok szimpatikus neki stb. Rettegtek az emberek véleményétől, gondolatától. Egyetem előtt állok ,rettegek és a sírás folytogat a gondolatától, hogy egy másik nagy városban, távol a családomtól tele idegen új emberrel, és hogy nem lesz 1 barátom sem , senki aki akarna velem barátkozni. Zárkózottságom miatt mindenki egy nagyképű beképzelt lánynak tartott a suliban is , ezért nem nagyon szerettek, pedig ez nem igaz. A csúnya, önbizalom hiányos lányokat (mert annak tartom magam) mennyire nézik le , közösítik ki egyetemen? Egyetemen mennyire nehéz a barátkozás? Hogyan tudnék megváltozni?
2018. aug. 26. 06:21
 1/6 A kérdező kommentje:
+ azt kihagytam , hogy olyan érzésem van, hogy engem mindenki lenéz , utál, kibeszél, csúnyának, senkinek tart. Ha beszól valaki nem merek visszaszólni, mert úgy érzem egy senki vagyok és nincs értelme megvédeni magam.
2018. aug. 26. 06:34
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az USA-ban volnank, azt mondanam, hogy menj el egy pszichiaterhez, az segit. De sajnos Magyarorszagon minden doki kontar, ugyhogy magadnak kell megoldanod a dolgot. Olvass regenyeket, olvass Titkot, es segiteni fog.
2018. aug. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek a problémák az én életemben is jelen voltak.

Ez egy nagyon hosszú folyamat, ami egyebkent honapokat vehet igenybe

Az elso fontos dolog hogy szard le az embereket. De komolyan,ne görcsölj azon ki mit gondol rolad,ha valaki nem bir teged akkor hagyd a fenébe az illetot,keress mast.

A masik fontos dolog hogy menj olyan helykre,programokra ahol muszaj emberekkel beszelgetned, lehet hogy eloszor kellemetlen lesz szamodra de majd belejosz

pl. en a nyaron olyan helyen dolgoztam ahol muszaj beszelgetnem a munkatarsaimmal mert majd megol az unalom es ugy voltam vele hogy oke vegul is csak egy honapot dolgozok itt utana nagy valoszinuseggel ugysem talalkozok ezekkel az emberekkel akkor meg miert szorngjak kozottuk,miert kene egyedul lennem.Ha nem kedvelnek akkor meg mindegy mert unata nem latjuk tobbe egymast de nem igy lett es nagyon joba lettem a munkatarsaimmal, holott en utalok ismerkedni megis jo vege lett

ha nem mesz oda az emberekhez es nem nyitsz felejuk akkor nem lesz eredmeny

Oke tegyuk fel hogy odamesz az egyetemen valakihez aki szimpatikus szamodra de vegul megsem lesztek legjobb baratok. Vesztettel?Nem. Megprobaltad.Elotte nem voltatok joban es utana se lesztek de legalabb elmondhatod hogy megprobaltad es ezert ne legyen benned rossz erzes inkabb dicserd meg magad,amugy meg nem kell idegeskedni miatta, oviban olyan konnyu volt baratkozni mert ott nem voltak gátlásaink.Most se legyenek.

Hitesd el magaddal hogy van önbizalmad,csak jatszd el, allj a tukor ele es mondd hogy szep vagy mert biztos igy van, szedd ossze a pozitiv tulajdonsagaidat es ird le mindet egy lapra.Minimum 25 belso vagy kulso tulajdonsagot irj le amit szeretsz magadban.Nehez feladat es sok idot vesz igenybe de meg kell lennie annak min.25nek mert biztos hogy meg annal is tobb van benned csak a serelmeid miatt nem ismered be magadnak hogy mennyire ertekes ember vagy

Az egyetem nem olyan mint a gimnazium(bar ezt meg nem tudom,addig meg van 2 evem hatra) de vedd ezt egy tiszta lapnak ahol ujra kezdhetsz mindent


Hidd el menni fog, csak bizz magadban, sose add fel, sokan kuzdenek ilyen problemaval szoval biztos vagyok benne hogy szerzel magadnak baratokat,csak ne felj kezdemenyezni es valaszolni mert ha valaki kerdez toled valamit azt jelenti hogy erdekli a velemenyed szoval azt tenyleg fejtsd ki ne csak egyszavas valaszokat adj vagy legalabb utana te is kerdezz valamit hogy fenn tartsd a beszelgetest

Hajrá,én szurkolok neked!:)

2018. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre fogsz járni nem vagy buta ember, miért nem olvasol utána.hogy mi is veled a baj?Pl jószívvel ajánlanám neked:

Emil Coué:A gyógyítás legnagyobb titka című könyvét... vagy olvashatsz Eckhart Tollét is.

2018. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Huu de ismerős.. :D

Önbizalomra van szükséged.. Nekem a jóga és a rengeteg edzés segített egyedül, meg Nick Vujicic könyveinek olvasása.. Én is küzdök még ezzel, de már egyre jobb és jobb, szóval, csak kitartás neked is, én drukkolok! :) 18/L

2018. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mintha sajá magamat hallanám, csak lányban.. :D

Szóval nem vagyok egyedül. *_*

2018. aug. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!