Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Közöttetek van még egy hozzám...

Közöttetek van még egy hozzám hasonló motiválatlan önpusztító ember?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy elérkezett az életem egy olyan pontra, ahol ha nem teszek drasztikus lépéseket, akkor vakvágányra kerül az életem. Olyan szinten elhatalmasodott rajtam a motiválatlanság (ami biztosan az évek óta tartó egyedüllétből adódó depresszió miatt van), hogy képtelen vagyok bármi értelmeset is tenni. Most először fordult elő, hogy több tárgyból is megbuktam az egyetemen, amiből optimista becslés szerint is legalább 3 félév még hátravan és nem is szeretem. Most nyáron gőzerővel kellene tanulnom, de egyszerűen képtelen vagyok rá. A nyelvtudásomat is fejleszteni kellene, mert nyáron szeretnék egy multinál dolgozni, de sem a nyelvtanulásra sem pedig az álláskeresésre nincs motivációm. Egész nap itthon ülök és YT valamit South Park videókat nézek céltalanul, alszok és eszek. Egy barátom sincs, akivel egyáltalán beszélgetnék, pedig óriási terveim voltak erre a nyárra. Úgy terveztem, hogy végre kimozdulok, embereket ismerek meg, kimegyek külföldre (karitatív munka) és elkezdek beleszagolni a munka világába. Ehelyett ugyanazt a céltalan vegetálást folytatom, mint már sok sok éve. A legrosszabb az, hogy fizikailag rosszabb állapotban vagyok, mint aki egész nap pörög és melózik a munkahelyén. Nagy valószínűséggel depressziós is vagyok, de képtelen lennék odaállítani a pszichológus elé, hogy "Figyu, nekem baj van az agyammal". Nagyon égő lenne. Kíváncsi lennék rá, hogy van-e egyáltalán olyan ember, aki hasonló problémával küzd/küzdött.

2016. júl. 18. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Miert erzed cikinek pszichologushoz fordulni? Segitseget kerni nem gaz. Vannak olyan helyzetek az eletben, amikor az ember nem lat kiutat es arra kenyszerul, hogy tanacsert forduljon valakihez. Egy pszichologus tokeletse megoldas erre.


Az eletmodvaltas, kornyezetvaltozas is biztos jot tenne. Az a karitativ munka nem rossz otlet. Add be a jelentjezesedet es kenyszeritsd magad, hogy kimenj dolgozni. Legyen mondjuk ez a kezdo lepesed. Aztan szep fokozatosan lepegetsz elore.

2016. júl. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért mert képtelen lennék egy idegen embernek elmondani a problémáimat. Jobb esetben csak hebegnék habognék, rosszabb esetben meg sírógörcsöt kapnék.
2016. júl. 18. 19:10
 3/8 gömbicica ***** válasza:

és mi a problémád? ha megosztanád.

mit gondolsz? mitől lettél ilyen?

2016. júl. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az önousztitasrol nem irtal. Mennyi alkoholt iszol, milyen deogokat nyomsz es milyen klubbokban fekszel szintw felholtan ontudatlan allapotban a szerektol?
2016. júl. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem iszok/cigizek/drogozok. Az önpusztítás alatt azt értettem, hogy egész nap egy helyben ülök, meg sem mozdulok és közben az izmaim elsorvadnak. Már rengeteg izom/ízületi problémám volt az életmódomból adódóan. Olyan vékony vagyok, mint egy 12 éves kisfiú, tehát kvázi anorexiás alkat.
2016. júl. 18. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezen sürgősen változtass! Egyél, egészségesen!
2016. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Rengeteg ilyen mászkál közöttünk
2016. júl. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is már egy éve ülök meg fekszem de mégsem sorvadnak el az izmaim itt valami más is lehet, persze nyilván nem egészséges
2016. júl. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!