Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire számít gáznak ha 20....

Mennyire számít gáznak ha 20. évesen az ember nem tudja, hogy mit akar?

Figyelt kérdés
Voltam egy egyetemi szakon ami nem jött be és most felvettek egy másik szakra,de nem ezt jelöltem elsőnek. De ez egy humán szak és én valamiért inkább reálost képzelnék magamnak pedig 2-es voltam matekból a többi tárgyból pedig 4-5 ös azonban a humános szakok egyetemen elég gyenguszok és nem adnak megfelelő képzést a munkaerő piachoz.

2018. szept. 7. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz. Ezen nem kell aggódni, hogy gáz-e. Amúgy úgyis vissza/rátalálsz majd az utadra, ne aggódj, csak figyelj a belső hangodra, hogy merrefelé hajt, hogy egy érzés, hogy merre felé vinne el, mit csinálnál szívesen, amit hosszútávon is jó sokáig tudnál csinálni, nem munkaként hanem pl lehet hobbiként élnéd meg, és még jó is vagy benne.
2018. szept. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Hát eléggé
2018. szept. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le, és kezdd el leírni mi az ami érdekel. Tárgyak, témakörök, foglalkozások, stb. Aztán összegezz, és keresgélj olyan képzéseket amik passzolnak.

Elmehetsz pályaválasztási tanácsadásra is. Csak ne az interneten tölts ki teszteket, mert azokban úgy is ferdít magáról az ember, hogy jobb fényben tűnjön ki.


Szedd össze magad, és találd ki. Egyedül te tudod mi érdekel, mivel foglalkoznál. Vagy menj el 1 évet dolgozni árufeltöltőnek/kasszásnak, és hirtelen megjön az ihlet és a motiváció.

2018. szept. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es neked tuti aranyéleted van a kommented alapján..
2018. szept. 8. 00:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz, nagyon gyerek vagy még, majd egy öt év múlva már biztos körvonalazódni fog benned valami. Addigis ha nem tetszik az egyetem, kezdj el dolgozni, próbáld ki magad több helyen, munkakörben, gyűjts pénzt, tanulj nyelveket, aztán eldöntöd majd, mihez van affinitásod, vagy merre tovább.
2018. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire se számít! Én 43 vagyok és még mindig nem igazán tudom,mit akarok.Ennek ellenére boldog,elégedett életet élek.
2018. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Sajnos manapság elvárt dolog, hogy középiskola után, hogy rögtön egyetem jöjjön, mert ez a “szokás” és mert diploma nélkül nehezebb boldogulni. Azonban véleményem szerint nem adnak elég időt nekünk dönteni, ebben a rendszerben meg úgyis van 4 kötelező tárgyal, amiből muszáj érettségizned, a maradék 1 tantárgy megtalálására pedig nagyon kevés idő van, pedig arra kéne a legtöbb időt szentelni. Persze kialakul egy elképzelés, de azért egy 16-17 évest (ekkor van a faktválasztás) elég nagy próbatétel elé állítják, amikor el kell döntenie, hogy mit akar csinálni nyugdíjig. Ne érezd ezt cikinek.


Az én sztorim: A szüleim elmondták a véleményüket erről, szerintük szégyenteljes vagyok... Gimi után mentem néderlandisztikára, mert szeretem a nyelveket. 1 évvel később pótfelvetelivel bekerültem egy gazdasági szakra, mert úgy láttam, hogy ez a nyelvszak borzasztó felesleges és abszolút nem akarok azért diplomát kapni, hogy egy másik ország18 éves állampolgárjának a műveltségi szintjén álljak töriből meg irodalomból

A gazdasági egyetem legalább jó kilátásokat adott, bár nem sok közöm van hozzá. Tanulnom, hogy a szüleimnek ne okozzak csalódást, időközben pedig túl az 1. szemeszter vizsgaidőszakán, amikor itthon “pihentem” hasított belém villámcsapás-szerűen az, hogy mit is akarok én: orvosi. Ez kb 180 fokos fordulat, soha nem gondoltam volna, hogy majd pont kémiából és bioszból emelt érettségizni fogok. Ha felvesznek, 22 leszek, de tudom, hogy ez az utam, most érzem azt, hogy teszek a jövőmért és van egy célom. A másik 2 szaknál nem volt célom.

Ámbár ha adhatnék egy tanácsot, a saját hibámból okulva, addig ne kezdj bele újba, amíg nem vagy biztos benne. Ha nem váltok nyelvszakról, akkor már harmadikos lennék...

Sok sikert és ne zárj ki semmit!

2018. szept. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szenes43 ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz mindenáron diplomás lenni akkor menj el valami szakközépbe ahol valami szakmát is kóstolgatsz és érettségit is ad.Azután ha beválik tovább is tanulhatsz,mérnök is lehetsz.

Humán meg reál?? Kétkezi munkából is jól meglehet élni csak jól és pontosan kell csinálni,igaz a műhely nem iroda de egy keresett szakember státusz szórakoztatóbb mint vakaródzni az irodában szerintem.

2018. szept. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sztem nem. 25 vagyok és még mindig nem tudom, pedig most fejeztem be az egyetemet.
2019. márc. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!