Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék, ha óriási a...

Mit tehetnék, ha óriási a szeretetéhségem?

Figyelt kérdés

Rettegek az árulástól, akár baráttól,akár szerelmemtől, családtagtól...


Kevés barátom van,sőt,nagyon kevés.


Mindig velem szakítottak a barátaim, és mindet szörnyű nagy veszteségként éltem meg. A becsületemen esett csorba, mi az hogy nem kellek valakinek. Ezeket nagyon nehezen fogadtam el.. Úgy éreztem, hogy én mindig nagyon igyekeztem, és ezt az igyekezetet nem értékelték. Mit tehetnék a jellemem változása gyanánt? Hogy erősebb legyek?


25/L


2018. szept. 23. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan embereket, akik kedvelnek. Ha a megfelelő emberek vesznek körül, az feltölti az embert.
2018. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Velem csak egyszer szakítottak. Azóta nem voltam szerelmes. Ami lássuk be, jó dolog, mert így többször nem csalódhatok. :D Szóval ne ess szerelembe. Egyébként könnyebb, mint hinnéd. A titok: ne áltasd magad.
2018. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szeress..., de rossz emberekre ne pazarold az idődet!


És nem neked kellene megváltoznod (Isten ments', hogy olyan legyél, mint ők!), hanem a megfelelő emberekkel kellene körülvenned magad.

2018. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

*Mindig velem szakítottak a barátaim,


Miért?

2018. szept. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 FalledAngel ***** válasza:
100%
Nem csodálom, hogy rettegsz az árulástól. Egy lelki sérülés mindig lassabban gyógyul. Amikor igazán bajban vagy, tényleg akkor derül ki, hogy kire számíthatsz. Én úgy próbáltam meg megelőzni ezt a csalódást, hogy jobb emberismerővé váltam. Így legalább esélyt adtam magamnak, hogy kiszűrjem hamar azokat, akik hosszabb távon csak látszatbarátok lennének. Meg lehet ezt tanulni, ha érdekel, írjál privátot. :)
2018. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Lehet, hogy inkább te szakítottál velük, jobb emberi kapcsolatokat remélve. Más nézőpontból nézve így fest a történet.
2018. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés :/
2018. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Legyünk barátok, beszélgessünk.
2018. szept. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Törekedj a szellemi autonómiára.
2018. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
A rettegés az ismeretlentől van, illetve az életveszélyestől tudtommal. Mi adja a bátorságot? Az ismeretség és az élet követése. Ismerkedj bátran lányokkal (akár éppen fiúkkal is ha nincs párod). Önbizalom fogalma: Bízok magamban, abban amit csinálok. Önértékelés fogalma: Ahogyan magamat értékelem. Mitől javulnak ezek? Ha jól tűzöd ki a céljaid, és egy meghatározott séma szerint jársz el. A lustaságból például úgy jöttem ki, vagy az érzelmi függőségből, hogy mást csináltam, ami az én értékrendem szerint fontos. Pl. szobatakarítás - ha a környezeted rendben, akkor az önértékelésed is javul egy picit, és ha ez egy stabil szokássá válik hogy rendezett életet élsz, akkor van valamid. De sokszor ezt belső problémák akadályozzák, és sok ember emiatt rumlis, többek között én is ide-oda pakolgatok máig dolgokat, de nekiálltam szelektálni. Mitől leszek mégis hiteles? Nem a szobában lévő rend a kulcs, hanem csak a "rend" szó. Ha egy rendszer szerint mozgok, és abban jól teljesítek folyamatosan, 1 nap pihenővel amikor semmit nem csinálok - én azért hogy leálljon az automatizmus (szombat + sok másra is jó lehet egy ilyen nap, pl. bírj visszaállni gond nélkül a tervedhez) -, akkor látni fogom hogy saját rendszerem szerint teszem a dolgokat, tehát az önértékelésem javul, és ezáltal az önbecsülésem is lassan javulni kezd ha minden jól megy. Nem tudom számodra mekkora veszteségek voltak ezek, szomorú ezt hallani. De szedd össze magad! Rengetegszer gondoltam a rosszabb opcióra lányok miatt, hogy elhagyom magam, stb-stb. A jó cselekedetek, az hogy hasznom van az életben, valakinek örömet okozhatok - ez az élet! Ezek után minden szépen helyre tud állni. Légy magadhoz őszinte. Ha lehet keresd Istent rendszeresen. Remélem tudtam valamivel segíteni. Vannak kifejezetten szituációk ahonnan tudom hogy nagyon rossz és megalázó és fájdalmas felállni. "Aki keres az talál", ezt ne feledd! Bízom benne hogy sikerrel jársz, még ha lehetetlennek is tűnik.
2018. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!