Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért jó egyedül lenni?

Miért jó egyedül lenni?

Figyelt kérdés
Tudtok érveket mondani?
2018. okt. 31. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Alapvetően nem jó. Viszont ami jó, hogy szabadon tudsz mozogni, tevékenykedni. Nem kell fixen igazodni senkihez.


Nekem például rengeteg haverom lemond programokat, mert a barátnőjének dolga, programja van és neki el kell kísérni. Érte menni, hozni vinni.

2018. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell senkihez alkalmazkodni, senkinek sem megfelelni, senki hóbortját elfogadni vagy kompromisszumokat kötni, úgy osztod be az időd, ahogy akarod, annyit foglalkozol a hobbijaiddal, karriereddel, barátaiddal és a számodra fontos dolgokkal, amennyit jólesik.. Egy megfelelő társ tényleg tud több pluszt tud hozzáadni az ember életéhez, de ilyen személy hiányában is lehet simán boldog az ember. Én pont azokat nem értettem sohasem, akikben megvan a vágy arra, hogy legyen mellettük valaki.. Belőlem ezt a vágyat mindig csak egy-egy konkrét személy hozta ki eddig, de amikor két kapcsolat között évekig egyedül voltam, akkor eszembe se jutott társat keresni, tök boldog voltam egyedül is.
2018. okt. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Azért, mert szabad lehetsz. Azt csinálod amihez kedved van, amikor te akarod, és ahogyan te szeretnéd. Nem függsz senkitől, nincsenek kötöttségek. Aki élvezi a magányt (mint én), annak ez a mennyország.
2018. okt. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Aki egyedül van saját gondolatait rakja helyre, nem kell mással foglalkoznia, el tudja magát engedni. Kikapcsolhatom a telefont, eldobhatom az órám, akár a szelíd motorosokban. Lehetek teljesen önmagam, nem kell megfelelnem, ehetek a kezemmel, a tűzről, amit az erdőbe raktam a halat, amit én fogtam a pecabottal, amit én faragtam a késsel, amit én kovácsoltam. És senki nem szól be emiatt, ahogy azt hétköznap. Ez az egyik legnagyobb romantikus dolog amit valaha át lehet élni.

Lehetek a természetben, a természettel kettesben. Nem kell hallani mást, csak a susogást a levelek között, a csobogást a kövek között, a recsenést, pattogást a tűzben.

A bringámat is ezért szeretem. Teljesen kikapcsol. Saját tempóm van, kapar a kérek a földben, az van ott, amit én rakok oda, nem az, aminek mások látnak. A fájdalom a hegyre fel csak az enyém, senkivel nem kell megosztani, az adrenalin, a szabadság, a suhogás a fülemben, a kemény és puha landolások lefelé... Az is mind csak az enyém.


Engem ez félemel és erőt ad. És amikor ezzel feltöltöm magam, akkor vagyok vissza az egyedül létből a társas életbe. És senki nem tudja, honnan van energiám, honnan van élet bennem, amit a társadalmlomból nem lehet megszerezni.

2018. okt. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
* Felemel és erőt ad *
2018. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Egyedül lenni jó, mert senki nem zaklat a baromságaival, mert van időd az élet nagy dolgain gondolkozni és mert olyankor nem kell másokhoz alkalmazkodnod.
2018. okt. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
41%
Ugyan így voltam sokáig mint a 4-es, aztán szép lassan elegem lett belőle. Most is igénylem és szükségem van rá hogy egyedül legyek, de rettentően hiányzik egy társ, akikkel megoszthatnám az élményeimet, egyedül már semmit nem élvezek szinte, nincs értelme az egyedül szerzett élményeknek többé, ha nem tudok kivel visszaemlékezni rá. Rájöttem hogy igazi jó barátaim sincsenek, mindenki (persze én is) megváltozott, sokat csalódtam sokakban. Sosem ért nagy csalódás, nem tett nekem keresztbe senki, csupán nem érzem úgy hogy akárkinek is fontos lennék, egy szimpla találkozóba nem élem bele magam míg meg nem történt...
2018. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Szívesen cserélnek az itten lévő emberekkel.

Nem tudom, de én valahogy egyedül nem tudok boldog lenni. Itt most nem a párkapcsolatról szól.

Így barátok nélkül eléggé sz@r.

Amióta elköltöztem a faluból nincs lehetőségem barátkozni. (NEM MAGYARORSZÁGI VAGYOK)

Rossz érzés, hogy ennyire függök az emberektől, de egyszerűen vágyok a társaságra.

2018. okt. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%
Mert senki nem szól rám, hogy mit, hol miért, már. Ha elrontok valamit, akkor csak magamat hibáztathatom - igaz: magam is kell megoldanom.
2018. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Kommentelők többsége komolytalan hazudik magának.Menjetek ki egy lakatlan szigetre aztán éljetek ott életetek végéig egyedül,akkor azt mondom komolyan gondoljátok.
2018. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!