Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti szerettek egyedül élni?

Ti szerettek egyedül élni?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdésem olyan emberekhez szól akik bizonyos ideje teljesen egyedül élnek.

Én kifejezetten élvezem és így szeretném leélni ami még hátravan,14 éve élek teljesen egyedül.Előtte volt 1-2 olyan komolyabb barátnőm aki hozzámköltözött,de az aktuálisat 1-2 héten belül megkértem hogy költözzön el,továbbra is fenntarthatjuk a kapcsolatot,és jöhet bármikor,de nem lakhat itt.Nem tudok elviselni magam körül senkit,idegesít,zavar ha beleszólnak a dolgaimba,mit s miért csinálok úgy ahogy..ha épp foglalt volt a fürdőszoba,vagy a tv-n csatornát akart váltani vagy csak berakta a ruháitt oda ahol az enyémek voltak,sorolhatnám.Lehet sokaknak ez nevetségesen hangzik,de ez van.Ebből értelemszerűen adódik hogy gyereket sem szeretnék.Ezekmellett teljesen normális,átlagos életet élek,van egy szép házam,felsőkategóriás autóm,jól fizető munkám,az előbbieket nem "alámtették" szegény családba születtem,jó vasipari szakmát választottam anno,amiben külföldön dolgoztam évekig..Visszatérve sokaknak furcsa,és nem fogadják el azt ahogyan élek,mindenféleképpen kerítőt játszanának,már-már számotkérően faggatnak hogy miért nincs barátnőm,feleségem,gyerekeim..ami számomra sokszor már fárasztó és egyben idegesítő is..

Van aki így él,és jól is érzi így magát?



#egyedüllét #single élet
2018. nov. 9. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

En is egyedul elek, 8 eve. Utazgatok, egy darabig dolgozom valahol, aztan, ha megunom tovabballok. Ferfiakbol elegem lett, gyereket sose akartam.


Egyetemre jarok, baratokkal talalkozom, vilagot latok es ez teljesen boldogga tesz. Szabad vagyok!!!


43N

2018. nov. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szeretek egyedül élni, de együtt élni valakivel akivel bolondulásig szeretjük egymást is nagyon jó :)

Már több mint egy éve, hogy egyedül élek. Jó így, van rengeteg előnye, ahogy te is írod, a maga ura az ember, nem kell alkalmazkodni.

Mondjuk 14 évnyi egyedül élésbe szerintem azért belebolondulnék. Eddig ez az egy év pár hónap a leghosszabb időm egyedül, most még élvezem.

Igazából mindkettőnek megvannak a jó és a kevésbé jó oldalai.

28N

2018. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én közel tíz éve élek egyedül, és igen, szeretem. Ez idő alatt nekem is jócskán kialakultak azok a szokásaim, amiken nem tudnék, de inkább nem akarnék változtatni más kedvéért. Azt mondják kompromisszumot kell kötni, rendben, de akkor már nem a saját életemet élném, hanem részben valaki másét, aki mellettem van. Nem mondom, hogy soha, de valószínű nekem már nem lesz olyan ember az életemben, aki tolerálja a "bogaraimat", talán csak akkor, ha egészen hasonló hozzám.
2018. nov. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2 Bolondulásig sosem szerettem senkit,és sosem tudnék senkit annyira hogy együtt éljek vele.Számomra a single életnek csak előnyei vannak,és hidd el nem sok az a 14 év..:)Egyébként most is van egy nő az életembe,akivel laza,kötetlen kapcsolatot ápolok,ami annyit jelent hogy általában péntek délután jön,én főzök egy vacsorát,filmezünk,együtt töltjük az éjszakát,viszont reggel mennie kell,őszinte és egyenes ember vagyok,mondtam neki hogy nem szeretnék többet,ő ezt elfogadta.Tehát nem vagyok teljesen remete..


#3 Nincs mit hozzátenni ahhoz amit leírtál,minden szavával egyetértek.

2018. nov. 9. 19:15
 5/14 sanyinak ***** válasza:
0%
Ha a szüleitek is hasonlóan gondolkoztak volna, akkor nem is léteznétek...
2018. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Én vagyok a kerítő. :) Idegesítő szokás tudom, egyszer meg is kérdezték, hogy miért vagyok ilyen. Az jutott eszembe, hogy azért mert én boldog vagyok azzal akivel vagyok, és azt szeretném ha mások is átélnék ezt. Szerelmes típus vagyok azt hiszem. Ez nem a gyakoriságra értendő, hanem az őrület szintjeire. Nem is biztos, hogy kizárólag valakiben keresném ezt, inkább a szenvedély ami nélkül úgy érezném nem sokat ér az élet. Azt is megértem ha valaki ezt a hivatásában vagy másban találja meg. Nem gondolom, hogy mindenkinek a család jelenti az egyetlen életcélt, igaziból a család egy termèszetes velejárója lehet az életnek. Soha nem éltem egyedül, ha úgy alakult volna, nem tudom meddig hogyan bírtam volna. Hallottam másokat akik annyira magányosak voltak, hogy már "bárki" jó lett volna, hát nem tudom... eddig tuti nem jutnék el, akkor már inkább egyedül. De nem érezném jól magam, valószínűleg a munkába temetkeznék amennyire csak lehet. Most sem egyedül élek, de néha rohadt egyedül érzem magam.
2018. nov. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor te vagy az aki nem fogadja el hogy valaki lehet egyedül is boldog,és próbálod ránkerőltetni azt amit mi egyáltalán nem szeretnénk☺Te ha boldog vagy valakivel azt szeretnéd hogy ezt az érzést más is érezze..és ha ez valakinek teher,nem pedig boldogság?Te soha nem éltél egyedül,tehát nem tudod milyen.Én ha nagyon rövid ideig is,de éltem valakivel,tehát tudom milyen és veled ellentétben én azt nem tudnám elképzelni hogy együtt éljek bárkivel is,és nem vagyok magányos,soha nem érzem magam egyedül,milyen érdekes,ugye?Nem vagyunk egyformák..Én elfogadom ha valakinek családja van,felesége,férje,barátja,barátnője.Ez sajnos visszafelé már nem igaz.
2018. nov. 9. 20:42
 8/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretek egyedül élni (nő vagyok), nem kell senki hülye szokásaihoz alkalmazkodom, de korlátok nélkül érvényesíthetem a saját hülye elképzeléseimet, és ez általában nagyon jó. Vannak viszont olyan helyzetek, amikor rossz egyedül lenni, sőt sokszor félek egyedül.

Néha nagyon örülnék egy társnak. Nem kéne hogy a párom legyen, csak valaki, aki pl. észreveszi, ha mentőt kell hozzám hívni. Ha neked nincs ilyen érzésed, akkor irigyellek, bár akkor meg nem tiszta, hogy miért is tetted fel a kérdést?! Aki rendben van lelkileg nem kérdezgeti mások véleményét...

2018. nov. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mikor hogy. Egyedül pl sokkal jobb, mint lenni valaki olyannal, akiből árad a gyűlölet; de egyébként néha meg hiányzik, hogy kéne valaki, akit átölelhetsz, akihez odabújhatsz.
2018. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9.vagyok, én nem egyedül élek, hanem olyanokkal, akikkel nem is lehet amúgy élni. Szóval hát ja. Most ez van. Én pl spec inkább élnék egyedül, mint velük.
2018. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!