Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Gyűlölöm magam mert nem értem...

Gyűlölöm magam mert nem értem el semmit az életemben, van ebből bármi kiút?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag felvázolom, hogy miért nincs egy értékelhető pont sem bennem. Minden kezdődött azzal, hogy leérettségiztem és elrontottam az egészet, nem vettek fel egyetemre, alig lett pontom. A szüleim nyolc osztályt végzett buta prolik, megmondták, hogy teljesen felesleges lett volna egyetemre menni, megyek dolgozni szépen. Azóta dolgozom, 120 ezret kapok kézhez, adom haza a pénzt, hogy otthon lakhassak. Teljesen értéktelen, lusta, buta szar ember vagyok. A megmaradt pénzem jó részét elcseszem értelmetlen dolgokra mert úgy vagyok vele, hogy úgysincs jövőm. A kortársaim, barátaim nagy része tavaly szerezte meg a diplomáját emiatt nem járok már össze senkivel találkozni mert rettegek a kérdéstől, hogy és én hogy állok a dolgokkal és elássam magam.

Van egy barátnőm aki egyetemista jelenleg, jó családból származik , szerintem csak azért van velem mert alapvetően intelligensnek álcáztam magam előtte és azt hiszi, hogy a körülményeim áldozata vagyok és majd előrébb jutok az életben, de előbb utóbb ráfog jönni mekkora lúzer vagyok és vége lesz a dolognak. Sokat zabálok és keveset mozgok, kezdek meghízni, de úgy vagyok vele, hogy amennyire nincs jövőképem legalább hamarabb meghalok.

Nem is tudom igazán miért írom ki a kérdést, egyáltalán hallgatok-e a tanácsokra, vagy csak sajnálatatom önmagam.


Olyan mértékű ez az öngyűlölet és depresszív hozzáállás, hogy tényleg nem látom már a kiutat.

Más is van ilyen "cipőben"?



2018. nov. 20. 20:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

18# pont eleget tettem félre egy üres házra. Ès + a javítások.

Én elértem valamit az életben diploma vagy éretségi nélkül.

Én alapból nem tanulhattam tovább, tudod nem mindenkinek anyuci és apuci fizeti a tanulást.

2018. nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
58%
Csak halkan merem megsúgni, hogy van egy olyan lehetőség, hogy államilag finanszírozott hely :P szóval nem csak a gazdagok gyerekei tanulnak egyetemen :) de persze értelek, szép dolog, hogy meg tudsz állni a lábadon egyedül.
2018. nov. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Állítólag az utazás szokott segíteni, ha nincs pénzed utazásra légy valamilyen sofőr egy ideig 1-2 évig, dolgozol keresed a pénzt és közben utazol is, sok szép helyen jársz, új dolgokat-környezetet fedezel fel, új emberekkel találkozol, szabadidődben fel fedezed a környező helyeket, egy idő után rá fogsz jönni hogy mit is akarsz igazán?

Én ezt tenném a helyedben, hajrá.

2018. nov. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Ja és teljesen mindegy mennyi pénzt keresel, itt van egy csatorna hallgasd meg a videóit 1-2-3 részt legalább.

https://www.youtube.com/channel/UCOlyuatBQNeFDb8u_4YxJ5A

2018. nov. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"nem vettek fel egyetemre, alig lett pontom. A szüleim nyolc osztályt végzett buta prolik, megmondták, hogy teljesen felesleges lett volna egyetemre menni, megyek dolgozni szépen. Azóta dolgozom, 120 ezret kapok kézhez, adom haza a pénzt, hogy otthon lakhassak. Teljesen értéktelen, lusta, buta szar ember vagyok. A megmaradt pénzem jó részét elcseszem értelmetlen dolgokra mert úgy vagyok vele, hogy úgysincs jövőm."


Ezt akár én is írhattam volna, annyi különbséggel, hogy én még egy munkahelyen sem tudom megállni a helyem, mert dolgozni is gyűlölök.

2018. nov. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Olyan mértékű ez az öngyűlölet és depresszív hozzáállás, hogy tényleg nem látom már a kiutat. = ez az egyetlen bajod, minden más csak arra szolgál, hogy ezt alátámassza. Sokan vannak így, nagyon, nagyon, nagyon sokan. Nem véletlenül, mondhatni adja magát. És nem csak az Y- meg a Z-generáció, hanem kb. minden korcsoport.

De azért tudd, hogy kis léptekkel haladva, igenis ki lehet ebből keveredni - évek alatt.

Amint találsz valamit, ami mégis motivál, rögtön jó biznisz lesz majd kognitív terápiára járni, önsegítő könyveket olvasni, a pénzedet tanfolyamba fektetni.... és évente örülni a haladásnak. Már néhány hét alatt felébred az életösztön, és néhány év alatt aktiválódik az igazi személyiség.

És egyszercsak majd nem lesz már benned önutálat, jól fogod érezni magad a bőrödben.

Akármilyen hihetetlennek is tűnik most.

2018. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hogy megy a sorod azóta?

Én voltam durván depressziós, bár még a gimiben, és igen, azóta sikerült leküzdeni, és jelenleg is tanulok. Viszont mivel már van benne tapasztalatom, talán tudok neked segíteni, amennyiben hajlasz rá. :)


Üdv,

Egy 21 éves lány

2018. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!