Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tenni kell a párkapcsolatért?

Tenni kell a párkapcsolatért?

Figyelt kérdés

Akkora észosztásokat látok, olvasok sok kérdésnél, hogy aki magányos, egyedülálló, pár nélküli, annak

TENNI KELL és nem csak várni a sültgalambot.


Kérdezem én, tudatosan mit lehet TENNI azért, hogy legyen párkapcsolat?


Példa: XY pár nélküli, szingli, társkereső. Ápolja magát, kulturáltan öltözik, nyitott, beszélget, szívesen bárkivel kommunikál, pozitív. Emellett felregisztrált több társkeresőre, applikációra. Eljár néha szórakozni is. És az alábbiakat tapasztalja:

A spontán beszélgetésekből nem lesz párkapcsolat.

A társkeresőkön vagy elutasításokba, vagy kreténekbe fut bele.

A diszkókban és egyéb szórakozóhelyeken is kb uaz a tapasztalat, mint a fent említett spontán beszélgetésekben. A semmi. A nothing.

Aztán esetleg kiírja, hogy egyedül van, egyedül tölti a karácsonyt stb.

Leoltják: "ne csak a sült galambot várd, TENNI IS KELL!"


Igen? Mit még?



2018. dec. 3. 12:56
 1/10 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem egyet tehet: nem görcsöl ezen.

De talán pont ez a legnehezebb.

2018. dec. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem görcsölsz rajta.

2. Ismered jól magad, mit tudsz adni egy kapcsolatba.

3. Tudod, hogy milyen társ passzolna hozzád, és nem kezdesz bárkivel.

2018. dec. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem direktben kapcsolatért tenni nem érdemes (akár pár, akár baráti). A tartalmas életért kell tenni, sűrűn eljárni csinálni dolgokat, hobbit végezni, ezáltal kapcsolatokat szerezni és ápolni. Legyél érdekes, legyen miről beszélned, legyen szórakoztató a társaságodban lenni. Akkor majd jönnek az érdeklődők maguktól, mégcsak keresni sem kell (főleg nem online). A párkapcsolat szerzés legyen az okozata azoknak, amiket teszel, ne az oka.
2018. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozni kell.

Nekem is volt olyan időszak, amikor társkeresőztem. Tényleg tele van idiótákkal, de találkoztam 1 normális emberrel. Lehet találni normális embereket. De nem belőlük van a legtöbb. Szóval nem kell feladni.

Ami fontos, hogy ne mindenkiben lehetséges párt láss. Tehát ne várj egy spontán beszélgetéstől, egy buliban történt hülyéskedéstől már valami nagy dolgot. Így megvédheted magad attól is, hogy túl korán beleéld magad valamibe, ami nincs is, vagy amiről már az elején tudni lehet, hogy rossz vége lesz.

2018. dec. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtatok mindannyian, de a 2-es 3-as pláne. Köszi, igazatok van.
2018. dec. 3. 13:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem feladni és nem túlgörcsölni.


Plusz rengeteg olyan ember is van, akik gyakorlarilag ki se nagyon mozdulnak, otthon ülnek és sírdogálnak hogy milyen magányosak. Vagy egyszer elmennek egy buliba, ahol ülnek a sarokban és várják hogy valaki észrevegye őket. Gyanítom hogy az ilyen kommentek elsősorban nekik szólnak.

2018. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én írtam a sült galambos választ


saját tapasztalatból tudom, hogy nem várni kell, hanem tenni is érte


sok esetben persze jön magától 1-1 lehetőség, de olyat találni aki neked is megfelelő főleg, ha magasak az elvárásaid (mint lásd a korábbi kérdés alatt), akkor azért meg kell dolgoznod! ha tudod mit keresel, akkor olyan körökben ismerkedni, eljárni olyan társaságokba, eseményekre...


az kapcsolattól függetlenül alap, hogy legyél igényes magadra és öltözz normálisan és tisztálkodj, ezt nem a kapcsolat miatt teszi az ember


mindenkinek fontos kicsit önértékelést tartania még ha az egojának fáj is, be kell ismernie mik a rossz tulajdonságai és változtatni azokon, esetleg az előnyösöket kicsit kiemelni és erősíteni


sok esetben már az taszító a másik nem számára, hogy valaki nagyon rá van görcsölve erre, nem szabad! a szeretet koldusoktól menekülni kell, mert azokból lesz olyan, mint a korábbi kérdés alatt is "ha szakítunk öngyilkos leszek" és társai


vigyázni kell kivel kezd az ember, de nyitottnak és felkészültnek kell lenni egy kapcsolatra és egy-egy lehetőségre! ha valakinek jön 1 lehetősége és élből: "á ez úgy sem jön össze" mentalitással hárítja, az ne is csodálkozzon, hogy egyedül van


és miután sikerült elérni egy kapcsolatot, utána is kell érte tenni nem keveset, persze jó esetben ez a hétköznapokkal összeilleszthető és nem okoz plusz időt, energiát fenntartani azt

2018. dec. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7! Korrekt! :)
2018. dec. 3. 14:59
 9/10 anonim ***** válasza:

"A semmi, a nothing" - Szerintem ez tok viccesen hangzott :DD


Szerintem is hobbik kellenek es ott lehet ismerkedni. Persze ez sem garancia semmire. Es ne vedd magadat se meg az egesz dolgot se veresen komolyan.

2018. dec. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 he84 ***** válasza:
Nagy eséllyel azért nem jön össze, mert rágörcsölsz és mert túl makacsul csakis a párkapcsolat a célod mielőbb türelmetlenül. Úgy kell tenni érte, hogy nem görcsölsz rá, türelmes vagy és nem kifejezetten mielőbb a párkapcsolat a célod. A sima barátkozás, ismerkedés legyen a szándékod lazábban mindenféle hátsó szándék nélkül. Legtöbbször a komoly, őszinte, igazi barátságokból lesznek a jobb és hosszabb párkapcsolatok. Legyetek barátok és aztán majd hónapokkal később, vagy 1-2 évvel később kiderül, hogy lehet-e belőle több. Bár a beleszeretés előbb is jöhet, de később lehet stabilabb, biztosabb a dolog.
2018. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!