Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek is a pénzes vagy...

Girlll3 kérdése:

Szerintetek is a pénzes vagy sokkal jobb anyagi helyzetben lévők lenézik, nem fogadják be a szegényebbeket?

Figyelt kérdés
Én ezt tapasztalom.
2018. dec. 21. 17:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Miért kellene az indiaiakat befogadnod? Szimpla kérdést tettem fel, hogy ki hogyan látja ezt a helyzetet. De ha úgy érzed, hogy ilyen jól megy és ennyire emberszerető vagy, fogadd be őket. Én nem bánom. XD
2018. dec. 21. 19:12
 12/15 anonim ***** válasza:
Én viszonylag gazdagabb családból származom, de sokszor azt tapasztalom, hogy szinte szégyellnem kell. Ha például valahogy szóba kerül, hogy a lakásomat a szüleim vették nekem, és nem albérlet, akkor a legjobb esetben is a lesújtó pillantásokat kapom, de nem egyszer szóltak be érte, egyesek burkoltan, mások teljesesen nyíltan. Pedig én magam egyébként teljesen egyszerűen élek a saját keresetemből, nem a szüleim tartanak el. És ez csak egy a sok eset közül, amikor azt érzem, hogy szégyellnem kellene a származásomat.
2018. dec. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%
Általában igen, de aki gondolkodik, és meglátja a nem pénzesben az emberi értéket, akkor még változhat a helyzet. Csak az ilyenek ritkák.
2018. dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Akik pénzesek, azok szeretik azt érezni, hogy nekik megérdemelten jött be az élet. Szükségük van rá, hogy érezzék: ők ezt megérdemlik, ez nekik jár, mert ők jobbak, mint a többi.

Ez pedig maga után vonja, hogy akkor akik szegények, azok szintén a saját hibájukból szegények - legalábbis az ő elképzelésük szerint. Mert csak így tudják megtartani a világnézetük, így tudják megóvni az énképüket. Ahhoz hogy magukat jó embernek tartsák, muszáj a szegényeket lenézniük.

2018. dec. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Pontosan mit értesz az alatt, hogy befogadni a szegényeket?


Ha van egy lakásom 4 szobával benne lakik a feleségem a lányom a fiam és én három szobában. A vendégszobát nem adnám oda egy szegény embernek. Indokaim: mikor én elmegyek dolgozni akkor vadidegen ne legyen a lakásomban pláne ha kisbabánk van. Nem szeretném ha kihasználnák egyesek a kinálkozó alkalmat.

2018. dec. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!