Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti hogyan "karácsonyoznátok" így?

Ti hogyan "karácsonyoznátok" így?

Figyelt kérdés
Lényegébe a helyzet annyi hogy egy családtagommal élek. Ő is magányos nincsenek ismerősei stb, nekem sincsenek se barátaim se barátnőm, pedig az megoldás lenne KB mindenre nekem, ha szeretne valaki, de semmi se jött össze nekünk jól az életbe. Eleve úgy volt hogy meg se tartjuk a karácsonyt "mert minek", de ebbe az évbe kivételesen most nem azt hallgatjuk egymástól hogy mennyire gyűlöljük az egészet, ő meg díszitget, ezek szerint őt érdekli.. De mivel depressziós vagyok és nem tudom megjátszani hogy minden happy mikor 0-24 szarul vagyok, így fingom sincs mit kéne csinálnom.. Nekem semmi kedvem ünnepelni, utána még a redvás születésnapom is lesz később, de azt meg nem mondhatom az egyetlen családtagomnak hogy szedje le meg mekkora genny ez az egész.. Van valaki hasonló helyzetbe? Mostanába kivételesen van kedvem beszélgetni, szóval ha van olyan aki nem küld el az anyámba minden egyes szavamért amit leírok, akkor szívesen meghallgatnék 1-2 tanácsot. A családtagom már idősebb, ezért elmenni ne mtudunk (én sem járok el szinte soha) ismerősök / rokonok nincsenek, nekem sincsenek se barátaim se barátnőm sajnos, barátokat nem szeretnék viszont barátnpt szerezni esélyem sincs, mivel egy trash vagyok és nem szeretnék valami random lányt összeszedni, mert nekem sajnos elvárásaim vannak, amibe a sok twitteres cicafüles cafka nincs benne. Hogy lehetne szerintetek egy napra jól érezni magunkat magányosan, depressziósan? 17f - lehetőleg a lenézést most hanyagoljuk, köszi.

2018. dec. 22. 00:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
94%

Az a szomorú hírem van, hogy ha lesz egy baràtnőd, aki szeret, akkor sem fogod jobban érezni magad, csak még egy rohadt nagy bűntudatod is lesz, mert úgy érzed majd, hogy elcseszted a kapcsolatot, amire egész életedben vágytál. Személyesen tapasztaltam, én is pont ugyanezt éreztem.


A szeretet, a kedvesség elsorvad, ha mindig csak utálkozol. Gyakorolni kell, mert ha jön a lány, nem fogod tudni megfelelően kezelni.


Te is tudod, hogy 17 évesen fiatal vagy. Több huszonéves lányt ismerek, akinek nem volt se kapcsolata, se viszonya. Én is csak 25 évesen találtam párt.



Ha újra 17 lehetnék, gőz erővel feküdnék rá az önismeretre, a terápiára. Össze kell raknod magad fejben, hogy olyan életed lehessen, amire vágysz.

Minden tini ezzel küzd, csak a te önkeresésed egy durva depressziós narratívát kapott.


Karácsonyra vegyél valami finom kaját, nem kell "ünnepinek" lennie. Kérdezd meg a rokonodat, hogy milyen filmhez lenne kedve, és egyetek meg tvzzetek együtt.

Mondd meg neki, hogy szereted. Szavakkal, őszintén.


Kérj segítséget. Dolgozz magadon, ezt a munkát nem tudod megspórolni, de most van rá időd és lehetőséged.

És akkor nem teszed majd tönkre a nagy lehetőségeidet, amik majd jönnek.


Még nem veszett el semmi.

2018. dec. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
73%
1 ilyen depis pasi melyk nőnek kellene már?
2018. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
11- es ez nekem nem megy. Én nem fool tovább várni a lehetetlenre, tudom hogy szerethetetlen vagyok, mivel senki se fog szeretni tudom hogy sose lesz olyan életem amilyet akarok. A 17 nekem már most is sok nem hogy még huszonéves koromg várjak. Én eddig se adtam sok esélyt magamnak de én végleg feladtam. Amigy abba a részébe ogazad van hogy eleve ugy hiszem elcseszek mindent és rossz vagyok de ha megtörténne a lehetetlen és szeretne valaki aki bizonyítja hogy jó neki velem azt nem rontanám el. De mivel felesleges az életem magamért pedig nem akarok élni ezért én inkább nem élek tovább. Nekem ez nem kell.
2018. dec. 22. 10:12
 14/30 anonim ***** válasza:

Javasolnám, menj el pszichiáterhez, és TB támogatással járhatsz ingyen pszichológushoz.

Elöször én is azt mondtam, hogy hülyeség, meg ezer kifogást,

de úgy gondoltam, rosszabb ennél nem lehet.

Kegyetlen tud ám lenni a tükörben látott önmagad, erre készülj fel, és nem a tükör a hibás.

Karácsonykor mindenkiben előjönnek ezek az érzések, a magányosság meg még jobban.

Próbáld meg nem kimutatni a családtagodnak, mennyire nem érdekel a karácsony, legalább ő örüljön egy kicsit.

2018. dec. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó egyet értek, de az a nagy helyzet hogy a pszichológus sem fog kihúzni a farzsebéből egy normális szerető embert nekem aki elfogad és szeret, másképp pedig nem tudok megváltozni, nekem magamért nem éri meg az egész élet, egyszerűen semmi nem köt le, nem érdekel. Nem tudok mit tenni, csak egy megoldást látok.
2018. dec. 22. 16:21
 16/30 anonim ***** válasza:
92%
Csak hiszed, hogy az a megoldás a problémáidra, hogy bekopogtat az ajtón egy szerető lány, aki majd úgy elfogad, ahogy vagy. Mit szeretne benned? Ha egy másik ember lennél és találkoznál a mostani saját magaddal, akkor szimpatikusnak tartanád? Legfeljebb sajnálnád, ahogy én is, de se te, se más nem tartana szerethetőnek egy olyan embert, aki gyűlöli saját magát és mindenki máshoz előítéletekkel viszonyul, nincsenek céljai, tervei, hobbijai, érdeklődése, barátai, csak a gyűlöletből, önsajnálatból, panaszkodásból és semmittevésből áll az élete. Milyen kapcsolatot akarsz így? Hogy gondolod, hogy a lányra, akit elvileg szeretsz akkora terhet helyezel majd, hogy kizárólag az ő felelőssége lesz, hogy felhőtlenül boldog vagy-e vagy éppen öngyilkosságra készülsz? Természetesen semmi akadálya nincs annak, hogy a jövőben egy szerető barátnőd/feleséged, esetleg családod legyen, de ameddig semmit nem változtatsz magadon és az életeden akár saját erőből, akár segítséggel, addig erre még csak az esélyt sem adod meg magadnak.
2018. dec. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Igen, nekem szimpatikus lenne, mert ha olyan a gondolkodása valakinek mint nekem az nem lecserélne engem meg ilyenek, hanem elfogad. Én nem akarok változni, nekem az lenne a változás ha lenne aki szeret, viszont ha tudnék egyedül változni akkor sem akarnék, mert egyenlőre ilyen vagyok, és így fogadjon el valaki. Ha találnék valaki akiről kiderül hogy nem fogad el, az csak rosszabb lenne ha dobnak vagy ilyesmi. épp ezért az vagyok aki vagyok,tudom hogy nehéz elfogadni de amilyen lányt én szeretnék az elfogadna, csak ezt senki se értheti meg. Viszont nem fogok változni és nem leszek egy önbizalommal teli macsó hülyegyerek hogy szeressenek. Nekem sem kéne olyan lány aki tele van önbizalommal és a barátaival lóg mindíg, féltékeny is lennék nem tudna foglalkozni velem sokat és nagyobb az esély hogy lecserél/elhagy. Sokszor mondják hogy a "rosszat" keresem, másoknak az a rossz amit én keresek ez így van, sok közösségbe megvan az az egy ember aki ki van rekesztve mert nem olyan mint mások, nekem nem a sok más ember kell, hanem az az egy. Csak ez nehéz
2018. dec. 22. 16:40
 18/30 anonim ***** válasza:
88%

" így fogadjon el valaki."


fogadja el pesszimizmust és imádjon?


álomvilágba élsz

2018. dec. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy bármit is tanácsolnak neked az úgy sem lesz jó. 17 éves vagy, el sem tudod képzelni mennyit fogsz még változni és mennyire másképp fogod látni a dolgokat később. Ezzel semmi baj nincs hiszen mindenki változik valamilyen irányban.

Én hiszek abban, hogy pár nélkül is lehet valaki boldog és nem tartom jó dolognak mikor valaki egy másik embertől várja a boldogságot. Ez olyan dolog amit magadban kell megtalálnod, önmagad és az élet szeretét ami sokszor nem könnyű. Ha magadat nem szereted, ha ilyen negatívan állsz az élethez ha ilyen véleménnyel vagy magadról mint ahogy azt írtad azzal már alapból a boldog élet lehetőségét lököd el magadtól méghozzá nagy erővel.

Hogyan akarsz egy másik embert boldoggá tenni ha magadat sem tudod? Hogyan akarsz kapcsolatot építeni valakivel ilyen hozzáállással?

Nincsenek céljaid vagy bármi amiben sikert szeretnél elérni?

A párkapcsolat/házasság szép és jó de a jól működő kapcsolatért dolgozni kell, nem csak annyi, hogy elvárom a másiktól, hogy jól bánjon velem és szeressen.

De erről eszembe jutott egy hozzám közel álló ember. 5-6 hónapot jósolnak neki az orvosok. 24 éves, évek óta küzd a betegségével de olyan erő van benne annyi kedvesség, megértés és még egyszer nem hallottam panaszkodni pedig gyakran találkozunk, beszélgetünk. Ő mit meg nem adna azért, hogy egészséges legyen és élhessen de neki ez nem adatik meg sajnos.

Igen tudom ami az egyik embernek nehéz az a másiknak nem és fordítva.

Semmi bántás vagy lenézés nincs ebben de tudd azt, hogy benned is megvan a lehetőség egy boldog életre de addig erre nem sok esély van amíg ennyire pesszimista és negatív vagy és ilyen véleménnyel vagy magadról. Ha nem hiszed el, hogy megérdemled a jót, ha nem hiszel magadban és ezen az úton haladsz tovább akkor semmi sem fogsz változni.

2018. dec. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Igen ez igy van, magamért nem éri meg és nem akarom jól érezni magam mert nem tudom, és nem magamnak akarok jót okozni. Hidd el ha ebbe a percbe megdögölhetnék és a barátodnak adhatnám az életem megtenném. Nekem már semmit se számít ez az élet.
2018. dec. 23. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!