Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az miért baj, hogy a PC-s...

Az miért baj, hogy a PC-s játékokon kívül szinte nem érdekel semmi sem az életemben?

Figyelt kérdés
Abból áll a napom,hogy felkelek reggel, leülök számítógépezni órákat eljátszom,aztán ha megunom,akkor kikapcsolom,és lefekszem aludni mondjuk délután,vagy bekapcsolok valami zenét,és csak vagyok,és hallgatom csukott szemmel. Barátaim/barátnőm egyáltalán nincsen,mert nincs szükségem rá. Nincsenek céljaim,nem érdekel semmi amúgy az életemben. Nincsenek álmaim amit el akarok érni. Be érem a kevesebb munkával,nem vágyom jó életre. Konkrétan nekem abszolút mindegy mit dolgozok,főleg nekem a közmunka is megfelel. Hiába ciki vagy sem. Egyszerűen mindent letojok. A világot,az embereket. Az utóbbi időben már a közösségi oldalt(facebookot) is kevésbé használom,mert nem beszélgetek senkivel. Nem várok semmit ettől az élettől.
2018. dec. 22. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha te elvagy akkor nem baj 😀

Majd lessz idő mikor nagyon fogod sajnálni ezeket az elpocsékolt éveket.

2018. dec. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó neked hogy ilyen lazán veszed
2018. dec. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha boldog vagy így, akkor nem baj, sőt így kell élned, ahogy jólesik. De ha legbelül elszomorít az életed némely aspektusa, akkor azzzal foglalkozni kell, nem szabad elhanyagolni. Nem feltétlen értek egyet azzal, hogy sajnálni fogod az elvesztegetett éveket, mert ha így éltél, ahogy neked jó, akkor nem vesztegettél semmit. Úgy is el lehet vesztegetni az éveket, hogy pl. családot alapítasz, miközben semmi igényed nincs rá, csak igyekeztél megfelelni a társadalomnak, és bevetted azt a téves közhiedelemet, hogy senki sem lehet boldog egyedül.
2018. dec. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is szinte teljesen így vagyok. Szóról szóra, kivéve hogy azért nekem barátnő kellene, az nekem az egész életemet megváltoztatná, de mivel a mai "stílushoz" és viselkedéshez mérve "túl sok" és "túl nagy" elvárásaim vannak ezért ez lehetetlen.

igazából nem baj hogy elvagyunk, a lényeg hogy érezd jól magad. Nekem is csak a Gamerkedés maradt, facebookot se használom már nincs kivel beszélni, személyesen se beszéltem már évek óta senkivel, lányokkal meg még annál is régebben. Azért egy redvás ölelés csak hiányzik neked is, nem..? :/

17f egyébként, de nekem élni sincs sok kedvem. Közmunkával ne elégedj meg, egyáltalán nem ciki, de mindenkinek meg kll találni azt amihez ért, nekem is van amihez értek, legalábbis valahol biztos :D

Sok szerencsét

2018. dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Mert ez nem élet, és ez mindenkinek egyértelmű, hogy te sem akarsz így élni. Csak valamiért beposhadt állapotba kerültél, ahol eszméletlenül kényelmes csak úgy elterelni a figyelmed az életről a játékokkal, minthogy bármit is tenni, hisz akkor csalódások érnének.

De senkinek nem baj, és senkit nem is érdekelsz. Ez csak neked probléma, még ha most nem is látod, és csak te leszel aki pánikba fog esni, miután kibújik a számítógép mögül a valóvilágba. Mindenkinek vannak álmai, vágyai, csak te inkább elnyomod őket, mert jobb a komfortzónába eljátszogatni. De ez mind-mind egyértelmű csalódottság, félelem, önelnyomás, még ha nem is ismered be magadnak, majd később befogod.

2018. dec. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Hát figyelj, ha a kajádat magadnak veszed, a fedelet a fejed fölé magadnak tartod és az áramot is a gépedbe magadnak fizeted, nem pedig másokon élősködsz, akkor nem baj. Te dolgod.

Van, aki nem hivatott semmire. Úgy tűnik te is egy senki vagy, nem egy természetellenes dolog ez, csak azt nem értem, miért írtad ki ezt a kérdést, ha nem is érdekel semmi?

2018. dec. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az élet is egy pc-s játék.


amúgy én arra tippelnék, hogy viszonylag kevés dolgot láttál eddig a világból. és ezt nem csak térben értem. hanem érzelmileg is.

2018. dec. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem aztán nem baj. De majd rájössz mennyire nem egyszerű gamer gépet venni közmunkás fizetés mellett. :D
2018. dec. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez addig oké szerintem, amíg rá nem unsz a játékokra, és arra nem ébredsz egy nap, hogy semmid sincs ezeken a játékokon kívül.
2018. dec. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez gyakorlatilag eszképizmus. Én olyan időszakokban csináltam ezt, mikor elég komollyá súlyosbodott a depresszióm.


Nem tudom, mennyi idős vagy, hogy hol élsz és mit csinálsz, vagy milyen volt az életed korábban, de a helyedben visszanéznék a múltba, mi vezetett idáig - néhány csalódás, sokk, trauma?


Az életviteled nem baj, hiszen nem ártasz vele senkinek. Épp csak nem normális, és az oka a pszichédben keresendő. Vagy olyan személyiségzavarod, rendellenességed van, ami miatt gyakorlatilag nincsenek szociális (és talán intellektuális, érzelmi) igényeid; vagy pedig sokkal valószínűbb hogy depresszióval (vagy hasonlóval) küzdesz, ez együtt járhat szorongásokkal, közönnyel, érzelmi ürességgel, a szexuális és szociális érdeklődés csökkenésével, stb.


A kérdésedből egyértelmű, hogy te is érzed, hogy valami nem stimmel, csak nem érted, mi az. De a válaszok a te fejedben vannak, te vagy az egyetlen, aki teljes körűen hozzájuk fér.

Ha készen állsz, egy szakembert is megkérhetsz, hogy segítsen. Van ingyenes lehetőség SZTK-n és akár alapítványokon keresztül, de ha tudsz rá pénzt kiadni, gyorsabb és biztosabb, ha magad keresel valakit.


Sok sikert!

2018. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!