Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van bármi értelme élnem? F

Van bármi értelme élnem? F

Figyelt kérdés
Nincsen életcélom,igazán soha nem is volt. Álmaim sosem voltak,csak tengődtem az élettel. A sulit otthagytam bizonyos okok miatt,elveszítettem az összes barátomat(1-2 talán maradt). Buta vagyok és mérhetetlenül ronda. Barátnőm soha nem volt. Szóval úgymondd mélyponton vagyok. De ahogy mondani szokás a barátok csak addig maradnak az életedben amíg az élettel jól állsz,aztán ha bajban vagy,otthagynak egyedül a rossz élethelyzetben. Nincs motivációm semmihez se. Így mondhatni kilátástalan a jövőm. Van valaki még ennyire mélyponton?
2019. jan. 1. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Az jó életcél lenne, hogy tavasztól őszig két hetente lenyírhatnád a füvet nálam?
2019. jan. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kisebb-nagyobb eltérésekkel, de az én sztorim is ilyesmi. Belefáradtam abba, amilyen vagyok, amilyenné tettek, és bizony nem látom a fényt az alagút végén. Naponta felkelek, bemegyek a munkába, és végzem a dolgom, mint egy robot. Többször felmerült a továbbtanulás lehetősége is, mert szakmával - ami nem érdekel - nem sokra megyek, viszont mi lenne úgy belőlem, egy képzettebb robot?! És akkor a legnagyobb bajaimról még nem is beszéltem. Szerintem ha valaki, én tudom mit érzel, és bárcsak tudnék tanácsot adni neked, de nem tudok.
2019. jan. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Én is teljesen így vagyok, bár nekem barátok nem is nagyon kellenek, de barátnőm sem volt. Nem akarok hazudni, de szerintem semmi értelme nincs, és ha egy ember nem lenne velem (családtag) már én sem lennék itt.

Én se vagyok való senkihez, szépnek se érzem magam egyáltalán nem vagyok olyan mint a korombeliek és évek óta nem is tartok emberi kapcsolatot senkivel. Sajnos ez van. De hogy ne csak elkeserítselek, neked még lehet esélyed.Megjöhet az önbizalmad biztos szerethető vagy, ne add fel, ne kövess engem mert ha meglátlak majd a hídon mellettem akkora nyaklevest kapsz hogy visszarepülsz. Próbálj meg ismerkedni lányokkal, ha nincsenek elvárásaid és a mai kis tiniribik is megteszik (ahogy nekem nem) akkor könnyen boldog lehetsz. Örülj annak az 1-2 barátodnak akik veled vannak és próbáld jól érezni magad

17f

2019. jan. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy van értelme élned! Mindenki nyomós okkal születik meg! Lehet, hogy te még most még nem jöttél rá, hogy miért, de idővel biztisan ráfogsz ;).

Próbálj örülni "apróbb" dolgoknak. Pl annak hogy ma is felébredhettél, van látásod, hallásod, egészséges vagy, van karod, meleg otthonod, nem éhezel, nincs árvíz stb... Mindig ügyelj arra, hogy örülj valaminek, próbálj pozitívan gondolkodni mindenről, légy mosolygós, kedves,vidám az emberek felé. Idővel az emberek is észre veszim majd, hogy te milyen pozitív gomdolkodású, vidám személy vagy , és szimpatikus leszel az embereknek, közeledni fognak feléd. Kitűzhetnél mindig valami célt. Pl holnap kitakarítod az egész házat, ha szeretsz barkácsolni akkor csinálhatnál egy madáretetőt vagy bármit. Vagy akár egy "jó testet" is kitűzhetnél célul. Eljárhatnál kondiba, ott simán lehet barátkozni az emberekkel, meg hát már csinos lányok is eljárnak ám ;). Gondolj csak bele, hogy áradoznának egy olyan férfiért a nők aki jó kedvű, mosolygós és még jó teste is van ... ;).

Hirtelem ennyi jutott az eszembe, remélem tudtam segíteni! Légy jó és vidám! Kitartás lesz jobb is !

2019. jan. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 FüligJimmy88 ***** válasza:

Fú, hát gyerekek... Ilyenkor úgy örülök, hogy nem most vagyok kamasz. Nekem sem volt könnyű dolgom, de nektek aztán...

Szóval: amennyire én észrevettem, a legtöbbször az ilyen jellegű problémákat az okozza, hogyha valaki mindig MÁSOKNAK akar megfelelni. Velem is így volt. Már ha csak a barátnő-témát kiragadom így hirtelen, nekem sem volt elég sokáig, de nem a magány zavart legjobban, hanem a környezetem hozzáállása a témához. Érted, ez a "rá se ránts", meg a "mikó' lesz má' csajod?" és társai. Pedig én tök ráértem volna. Mindegy, ebbe most nem akarok mélyebben belemenni, tudnék még példákat felhozni, csak félő, hogy betelne a szerver.

De ami a lényeg: én is voltam már a padlón elég rendesen, de a jó hír az, hogy sosem késő felállni. Nincs életcélod? Majd lesz, csak meg kell ismerni a világot, sokat olvasni, utazni, ilyenek. Pláne, ha buta vagy. Amúgy a lófazst vagy buta, már ha csak az írásodból indulok ki, néhány vesszőt meg szóközt elsikkasztottál, de amúgy egész jó a helyesírásod, csapd fel random a facebookot, sokan még erre sem képesek. Ronda vagy? Ez egyrészt relatív, másrészt a külsődön a legkönnyebb változtatni: fodrász, új szemüveg (ha szemüveges vagy), valami pipec szakáll-téma... Nézd csak meg ezeket a motivációs gurukat, úgy ki vannak cicomázva, mint egy Barbie baba, nem véletlenül. Persze ez is csak a másoknak való megfelelésről szól, de hát ők ebből élnek (minden tiszteletem mellett, mert amúgy szerintem nagyon hasznos is lehet, amit csinálnak). A lényeg az, hogy ha valami zavar magadon és tudsz rajta változtatni, akkor azon változtass is. DE!!!!! Magadért. Soha nem másokért. Nyilván baromi menő egy milliós öltöny, de ha te jobban szeretsz sportosan öltözni, öltözz úgy.

A suliba amúgy bármikor visszamehetsz, én is 27 évesen döntöttem úgy, hogy egyetemre akarok menni.

A motivációd pedig kezdetben lehetne az, hogy az élet így is, úgy is elmegy, akár teszel érte, hogy jobb legyen, akár nem.

2019. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!