Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Irigy vagyok azokra az emberek...

Irigy vagyok azokra az emberekre, akiknek minden összejön, és sikeresek az életben?

Figyelt kérdés
Egyszerűen irigy vagyok rájuk,sose fogok olyan jó lenni mint ők. Hogy ők sokkal jobbak,és sikeresek szinte mindenben. Én miért nem kaptam meg ezt? Miért kellett úgy megszületnem,hogy szinte semmit sem érek senkinek?
2019. jan. 21. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Lehetsz irigy azokra, akik születésükkel kapták a vagyont, vagy akármit, de hidd el, a legtöbben tettek azért, hogy társaságuk legyen, vagy munkájuk, vagy bármilyen sikerük. Ha már itt tartunk a siker nem is hull az ölébe senkinek, hisz az a siker, amit valaki el akar érni és el is éri. Tehát tesz önmagáért. Neked is erre kéne törekedni. Én családi szempontból inkább lentről indultam - anyagilag -, mégis kitanultam magam, szakmát választottam, sosem állok meg önmagam fejlesztésében és így jópár év után elég jók a kilátásaim. Nyomni kell, elhivatottnak kell lenni és egy nagyon fontos dolog, hogy ha csak lehetőséged van rá, a hobbid legyen a szakmád. Én - bár lehet, hogy ez kissé klisés - de sosem dolgozom, csak szórakozom, mert imádom azt csinálni, amit csinálok. Ma napig a 8 óra munka után itthon még legalább 4 órát fejlesztem magam a szakmámban.:)
2019. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Beszélsz itt csacsiságot. Te is olyan értéles vagy, mint a többi ember...
2019. jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*értékes
2019. jan. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Én is irigy vagyok néha ráuk, bár hála Istennek az irigység helyett többször érzem azt, hogy én miért nem? Tehát nem azt, hogy én miért nem helyettük, hanem miért nem lehetek én IS?


Én azt érzem az életemben, hogy hiába küzdök, időszakonként hajtom ki a belemet, mégse érek el semmit se.


Gimnáziumban valami embertelenül sokat tanultam, mégse voltak olyan jók a jegyeim (rosszak se, de nem olyan jók), amit imádtam, az is nehezen szállt az agyamba és nem sikerült jó szakra kerülnöm.

BSc alatt hiába önkénteskedtem, TDK-ztam, próbáltam egy második TDK-t is, kisebb konferencián is voltam, mégse értem el semmi a végzettséggel.

Már munka mellett (irodai adminisztrátor, biorobot, de szó szerint) hiába végeztem el képzéseket, tettem le a jogsit, jártam állásinterjúra; rengeteg pénzt, időt, szabadnapot nem kímélve... mégis még ugyanitt dolgozom és legfőbb álmom lelépni innen.


Jelenleg is képzem magam, ma is gyakoroltam és még fogok is, de már van bennem egyfajta reménytelenség. Például gondolatban már osztom be a szabadnapjaimat itt, ennél a jelenlegi cégnél.


Mondjuk soft-skillek, barátkozás stb terén sikerült fejlődnöm és lényegében tökegyedül. Nagyon durván különc, furcsa, 'abnormáli' voltam/vagyok, egy másik kérdésnél leírtam.


26/N

2019. jan. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Én is teljesen így érzek.. Főleg hogy 1-2 nap és olyan korba leszek hogy szinte oda a "fiatal" korom. Jó azért 18 nem olyan parás, de ahoz képest hogy 18 évesem szó szerint 4 fal között éltem le.. Nem vagyok én se olyan mint mások, nincs olyan visszahúzódó lány akit érdekelnék, és nem köt le semmi..
2019. jan. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha irigység nem is, de szomorúság el szokott érni. Igaz, hogy tenni kell a sikerért, de így sem mindenkinek adatik meg, ahogy egy előtte szóló írta.

A fiatalságom ráment a tanulásra, voltak, akik közel sem tanultak annyit, mégis sokkal sikeresebbek lettek mint én.

Jelenleg se munkám, se barátnőm, barátaim pedig messze laknak tőlem.

Sokszor azt érzem, hogy felesleges vagyok, nincsenek is értékeim.

2019. jan. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os: Én nem írtam, hogy mindenkinek megadatik, ne magyarázd félre a mondandómat. És nagyon rosszul látja a dolgokat az, aki azt hiszi, hogy a tanulástól, iskolai sheggeléstől, színtiszta ötösöktől lesz valaki sikeres. Baromi rossz helyen keresgéltek.

Valószínű nem lehet mindenki sikeres, de kábé minden helyzetből elérhető. Ahelyett, hogy ilyen negatívan álltok hozzá, ideje lenne, ha nem a nyálatok csrogna az öletekben mély szomorúságotokban, hanem elkezdenétek CSINÁLNI valamit. Nagyon sok embert ismerek, akinek nem úgy megy a szekér, ahogy szeretné. És ami egyáltalán nem fura bennük, egyikük sem ambíciózus, nincsenek ötleteik arról, mit fognak csinálni egy év múlva, vagy ha hazaérnek, csak fásultan kinyögik, hogy "ah, sokat dolgoztam, otthon még mosnom kell, takarítanom, stbstb". Mindig csak a kifogások. Nekem is sok a dolgom, én is rohadt mód fáradt vagyok, de igenis szakítok időt minden héten arra, hogy tegyek valamit pluszban a sikeremért.

2019. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Semmiképp sem szeretném elferdíteni a véleményed, a tanulás csak egy kiragadott példa volt, emellett csináltam mást is.

És jelenleg is csinálok: most legutóbb pl. befizettem egy állásszerző online programra.

Orgonán játszom + éneklek, bevételem is van belőle,sportolok, országúti kerékpározom.

2019. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Genetika, családi háttér, szerencse. Ez a 3 tényező 95%-ban meghatározza az ember életét. Az irigység teljesen normális érzés. Meg se próbálj ellene tenni. Várd meg, amíg elmúlik.
2019. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor te irigy vagy rám? :) te is lehetsz mások helyeben, bár egy zsák szerencse kell hozza.

Sok sikert.

2019. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!