Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magányom vajon emiatt...

A magányom vajon emiatt alakult ki? Hogy lehet olyan dolgon változtatni amin nem lehet? 18/F

Figyelt kérdés

Elég paradox a kérdés címe én is tudom, de ha egyszer ez a helyzet... Mert egy olyan dolog zavar amiről nem én tehetek és igaziból sehogyan sem lehet változtatni mivel ez nem rajtam függ.

Szóval az egyik nagy problémám az, hogy fiú létemre nagyon alacsony vagyok... Ez egész életemben végigkínozta az életemet. Egészen általánostól ahol vertek mert én voltam a legkisebb gyerek aki úgy sem üt vissza... De vannak mindennapi hátrányai, pl tömegközlekedés kapaszkodás vagy sportolásban, de a legrosszabb az ismerkedésnél iszonyú nagy hátrány :/

Mert amúgy alapból sem vagyok valami magabiztos de volt már 1-2 randim (konkrétan ennyim volt. 1 vagy 2) Az egyik csak ilyen összefutás azért írom így, hogy az most minek is számít :D De 2 különböző lánnyal. Mindkettő azzal végződött nem akar többet velem találkozni + az egyik letörölt barátnak a másik le is tiltott :D Ez lenne az én csodálatos szerelmi életem :)))

Mert magas srácot keres mindenki és én meg nem ismerek és látok alacsony lányokat. Itt élek a fővárosban és egyszerűen nem... JÓ, vannak, de azok fiatalok és MÉG nem magasabbak de majd túlnőnek. Meglehet az is, hogy annyira nem vagyok szép vagy a személyiségem nem tetszik de igaziból ha a lány magasabb nálam akkor lehetek bármilyen vagy ő egyszerűen elképzelhetetlen... Mert már az én fejemet is telemagyarázták és a szüleim is azt mondták, hogy ne legyen magasabb a barátnőm mert az "hülyén néz ki"... Igazuk van egy kicsit és sajnos már elhitették ezt velem.

Tehát mint látjátok, elég sok mindennek kell teljesülni, hogy a randiig eljussak :D És utána meg "dobnak" szóval ilyenkor eléggé padlón vagyok mert tényleg iszonyú kevés lány van aki megfelelne...

Ezért is vagyok magányos mert 18 évesen 2 randim volt. Ez tudjátok mekkora magányt tud teremteni? Vannak hobbijaim és próbálom elnyomni ezt az érzést de van az pont amikor már nem tudod és muszáj valamit tenned (most jelenleg az írásba fojtom bánatomat)

Vannak sorstársaim, akik átérzik milyen alacsony srácnak lenni ebben a világban?

Esetleg alacsony lányok léteznek errefelé? Nektek mi a véleményetek erről? Szívesen meghallgatok mindenkit, mert tényleg érdekel és jó lenne egy kicsit elvonatkoztatni, mert valamikor még a 8 óra suli után és 2 és fél óra hobbim kiélése után is egyszerűen megcsap ez az érzés...

18/F Írjatok ti is kort és ha nem olyan nagy probléma egy magasságot is kérnék mert kíváncsi vagyok csak én vagyok-e ilyen?! :D



2019. jan. 23. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Igaz, én lány vagyok, de most alakul egy kapcsolatom. Én 170 cm vagyok, a srác is kb ennyi, semmilyen hátránya nincs belőle. Én sosem vágytam 180+-os srácra, lehet ilyen lányt találni, csak ne add fel. :)
2019. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én alacsonyabb vagyok szóval erről beszélek...

De sok sikert és gratula, hogy neked alakul legalább valami ^^

Biztos vannak, csak nagyon nagyon kevés és azok meg nem szeretnek, vagyis nem volt kölcsönös mert én úgy éreztem mintha túl sok kompromisszummal járnék vagy nem tudom... Sok lemondás.

2019. jan. 23. 21:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Oké, alacsony vagy, fogadd el. Lépj tovább.

De szerintem nem ez a fő problémád, hanem az önbizalom hiányod, és nem szereted magad. Ha magadat sem tartod jónak, akkor más se fog téged, mert nincs meg a kisugárzásod.Azt látják rajtad egy szomorú alak vagy, magányos, depressziós(?). Ráadásul mindenki boxzsákja is voltál, (vagy?).

Ha nem vagy valami rettenet kinézetű, akkor a lányok ok nélkül nem tiltanak le. Max nem beszélnek többet veled. Szóval sztem több probléma is lehetett akkor, a személyiségeddel is.


egyébként meg 2 randi alapján, ami nem is teljesen volt igazi, már temeted magad. Ha 100 találkozó után írnád ezt, akkor jogos lenne a panaszkodás.


Találnod kéne valamit magadban, a személyiségedben, amire tudnál építeni, és fejleszteni magad. Az alacsony termet nem kizáró ok, hogy életvidám legyél, pozitív, humoros stb.

A külső megjelenéseden is tudsz változtatni. Ruhák, frizura stb.

Erre nem tudom mennyi időt fordítottál, de általában akik a kinézetükre panaszkodnak nem szoktak sportolni, se jó frizura stb. Lehet pont kivétel vagy, nem ítélkezem.

2019. jan. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Itt nem nekem kell elfogadni a magasságomat hanem a leendőbeli barátnőmnek. Engem azért zavar mert őket is. És ha magasabb lenne Ő mint én akkor folyton az orrom alá dörgölné (akaratlanul is) A mindennapi hátrányokon kívűl ez is benne van. Ezzel nem lehet egyébként csak úgy megbékélni, így kell leélnem az egész életemet... Jó, nem a világ vége de most egy olyan lelkiállapotban vagyok ahol ez igenis nagy probléma SZÁMOMRA... Aztán nem vagyunk egyformák. Ezen nem tudok változtatni, kezdek beletörődni de elfogadni nagyon nehéz...

Nyilván mondasz valamit de én voltam ott, nekem mondták, hogy ez zavarja őket és stb. Lehet nem vagyok egy főnyeremény belső tulajdonságok terén sem de ez ilyen... Én ilyen vagyok, minden tőlem teletőt megteszek aztán ez valakinek vagy elég vagy nem.

Nekem ez a 2 randi jutott! Most ez nem az én hibám, mindent megtettem és próbálkoztam. Nyilván nem lehet teljes képet felállítani de így is sok olyan lány volt aki kedves volt velem és mondta aranyos vagyok de nem hozzá való és magasabb is mint én. Szóval nem tudom... Nem a belsőmet okolom annyira mert szerintem a külsőm rosszabb.

A külsőn meg nem tudom igaziból, nem vagyok divatos szerintem, mondjuk nem is követem és nem is érdekel. Ami nekem kényelmes és tetszik azt veszem fel. Nem kombinálok a színekkel meg a ilyen olyan energiák áramlásával :D Nyilván igényes is vagyok szóval az sem probléma. Én rengeteget spotoltam és a mostani 2 hobbim is mozgással/sporttal kapcsolatos :/ Szóval fura gyerek vagyok :)

2019. jan. 23. 23:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy fura...

A kontextus, amiben cseperedünk az inkább.


Ugyebár egy felszínes, külsőségekre adó korcsoportban vagy. Egy csomó minden a kirakatra épít, belül pedig sokszor nem olyan fényes a helyzet. Ez a normális, ez így is volt, mert fiatalon elvisz minket ez a kortárs orientáltság.


Többet kellene érintkezned felnőtt emberek véleményével, olvasni, tanulni, no és nyilván szórakozni. Fiatal vagy. Nem mások miatt kell magadat eltemetned. Elhiszem, hogy nehéz, nem volt, vagy nem érezted, hogy valakibe kapaszkodni tudsz. Ettől függetlenül bármelyik nap felkelhetsz úgy, hogy most ogenis megváltozom, elkezdek egy új utat.


Meg kell ismerned önmagad. (és valszeg azt mondod, hogy ismered magadat, de feltehetően tévedsz... Minden nap változunk, és nem tudhatjuk hogy mikre vagyunk képesek, ha nem is teszünk érte)

Az előttem levő leírta, hogy szeretned kell önmagad. Nem beletörődnöd kell, ez fabatkát sem ér. És abazolút nem mások véleményére kell adnod, mert te leszel az végsősoron, aki megment majd téged. Nem más, azok csak segítenek/hátráltatnak.


Nem a magasságoddal van probléma, hanem azzal, hogy te azt hiszed, hogy problémád van. Nincs.

A magány lehet, hogy kínoz, de igazából egy nagyon jó társ. Sok lehetőség van arra ilyenkor, hogy elgondolkozz azon, valójában milyen gondjaid vannak. Biztos van problémád, elsősorban az önbizalomhiány, de értelmesen kommunikálsz. Ebből pedig már simán előnyt kovácsolhatnál, ha építesz még rá. Azonban azt mondom, hogy a környezet az, ami nem hagy téged, hogy kitörj ezekből a dolgokból. Nyilván ez most nem a legkönnyebb, de meg fog változni suli után, és elmehetsz szórakozóhelyekre is beszélgetni emberekkel, biztos vannak olyanok akiknek szimpatikus leszel és fordítva.


Magányos lehetsz, de nem vagy egyedül. Csak hajrá, kezdj el dolgozni ellene.

2019. jan. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha valami téged zavar, ez frusztráltságot okoz. pl. mintha büdös lennél, elég hülye példa. Lehet valaki számára egyáltalán nem vagy az, de magad annak érzed. És ez frusztrálni fog, nem tudsz ellazulni, görcsölsz stb. Ez megmutatkozik a viselkedéseden. Eléggé taszító tud lenni. Ha nem értékeled magad, az azért probléma, mert más hiába tartja pl. a magasságod megfelelőnek, ha te ezt nem tudod részéről elfogadni, mert nem egyezik a véleményetek.

ez olyan, mint azok a lányok, akik csúnyának gondolják magukat. hiába nem azok. És nagyon rossz velük beszélgetni, találkozni stb. meg kisebbségi komplexusok van, hogy rondának képzelik magukat. Nem a külsejük, hanem a viselkedésük lesz taszító. Meg kinek van kedve, türelme egy mission impossible-re, hogy győzködni kelljen, ő tényleg szép.


ezt az általánosítást nem is értem:

"Engem azért zavar mert őket is. És ha magasabb lenne Ő mint én akkor folyton az orrom alá dörgölné"

Ne ítélj el előre mindenkit! Rossz dolog.


Amíg ilyen looser módon állsz hozzá, addig mások egyszerűen nem tudnak benned értéket találni hosszú távon.


"Lehet nem vagyok egy főnyeremény belső tulajdonságok terén sem de ez ilyen."

Változtass! Dolgozz a belsődön is. Hiába eddzed a tested, ha lelked gyermeteg marad.


Néhány lány visszautasítása miatt már depis vagy.

Eleve a hozzáállásod rossz. ezek nem kudarcok. egyszerűen nem jöttél be neki, oké. Lépj tovább. A kapcsolatteremtés egy hosszú folyamat. Az elutasítás annyit jelent, nem illetek egymáshoz. kész. Vége. Tovább kell lépni, nem leragadni. Kiértékelni mik voltak részedről a hibák, ezeken dolgozni, és menni, próbálkozni tovább.


A külsőddel én javaslom foglalkozz. Vagy egy tulajdonságod, a magasságod. ezt lehet kompenzálni szerintem öltözködéssel, cipővel, amivel lehet optikailag kicsit csalni. de ehhez nem értek.


Én sok alacsony férfit, fiút ismerek, akinek van párja, nem okoz neki problémát egy magasat vagy akár nála valamivel magasabbat találni.

A való életben az alacsony ismerőseim, akik fejben rendbe vannak, nem okoz gondot nekik ez.

Visszagondolva 14 éves korosztálytól kezdve. ezen az oldalon kívül nem is hallottam még erről a problémáról, hogy férfi társaim, és közölük is az alacsonyak, erről számoltak volna be.


Próbálj örülni, amilyen vagy. Nézd a jó tulajdonságaid. ha bárki beléd köt, próbáld humorral kivédeni. Ne egyből magadra vedd, és ne merj vissza szólni, és hasonlók.


Esetleg, ha nem ismernéd, nézegesd a Sikerrel hangolva c. csatornát.

2019. jan. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Miss Endzsi ***** válasza:

. JÓ, vannak, de azok fiatalok és MÉG nem magasabbak de majd túlnőnek.

Nem biztos, hogy azok olyan fiatalok. Ránézésre lehetek 16 éves is, mert alacsony vagyok. Viszont az én személyes fejemben nem számítok alacsonynak. Ez csak a közmédiában használt szó rá, amit ha mindenki akar érteni, így kell definiálnom, de ettől számomra nem az. 157 centi vagyok, és teljesen normális méretűnek érzem magam. Miért ne lenne normális? Nem vágytam soha 170 centinél magasabb fiúra. Nem szeretem, ha törik a nyakam. Szerintem az a legjobb, ha pároddal majdnem egy magasak vagytok, vagy a fiú fél fejjel nagyobb. Az mindkettőnek kényelmes.

2019. jan. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Abszolút egyetértek veled, eléggé a külsőségeken alapul az egész világ...

Sokat olvasok, iskolás vagyok még szóval tanulok is és a barátokkal nagy ritkaságban elmegyünk néha néha bulizni. Szóval amit leírtál azok mind igazak rám. De ez teljesen más. A barátaim elfogadnak nyilván amilyen vagyok. Ezért nem erre irányul a kérdésem, hogy miért nem fogadnak el az osztálytársak vagy ilyesmi... Hanem a lányok körében nem vagyok valami népszerű :D A barátok is viccelődnek a magasságommal de igaziból ez teljesen más, mert ők megtehetik és az ő szájukból nem sértő (csak ha egy random osztálytárs azt hiszi ő is a spanom és megteheti azt amit egy 4 éves legjobb barát igen :DD ) A felnőttekkel nem jövök ki jól, ha ez számít is valamit...

Változtam én már eleget az évek során, én nem tagadom, de annyira drasztikusan kétlem változnék... Igaziból én nagyjából kibékültem magammal nem feltétlen hiszem én lennék magam ellensége vagy nem tudom... Vannak rossz tulajdonságaim és szokásaim nyilván (de kinek nincsenek?) Nem vagyunk tökéletesek, senki sem az!

Pedig számomra elég nagy probléma a magasságom de mindegy :D Vagyis ez a tény, hogy én csak ekkorára nőttem és, hogy hátráltat ezer meg egy dologban (most csinálom a jogsit és ebben is pokoli nagy hátrány!) Szóval kérlek ne akarjatok meggyőzni én csak bemagyarázom és nem is ez a baj DE! Ezt lehet ti nem értitek mert nem tudjátok milyen érzés de borzalmas!

18 éve gondolkozom és minden ilyen időmet magamra és az agyalásra fordítottam :D Este minden elalvás előtt vagy a kádban, agyalok amikor csak magamra van időm :) Szóval ezek lehet olyan nagy általánosságban jó tippek de én ilyen egyedi eset vagyok és már minden utat megjártam kétszer :D Próbáltam mindent és valahogy egyszerűen ezen a szinten már tényleg nem rajtam múlik. Mint írtam én minden tőlem telhetőt megtettem, fizikai képtelenség ennél is többet nyújtanom mert az már káros és erőltettet (természetellenes) lenne.

De nagyon kedves vagy és köszönöm a kommentedet :)


Nem, ez nem olyan. Ez tény és a szépség relatív. Valakinek ez szép valakinek az. De férfiként én alacsony vagyok. (Nőnek meg max átlagos/alacsony ott is :D ) Ez nem relatív (jóó ha valaki alacsonyabb nálam ami kb az én korosztályomban nagyon elhanyagolható % akkor számára magas vagyok ami nem igaz csak nála magasabb) szóval ez a hasonlat nem jó! És ez egy valós probléma, amit feljebb ki is fejtettem.

Lehet általánosítás, amíg nem tapasztalok más addig számomra ez így van! Most érted, egyszer Józsi Pista kutyájának a szomszédja mondta, hogy nem így van akkor higgyem el? Ha megtapasztalom megváltozik a véleményem ezzel kapcsolatban.

Ez reális mód nem lúzer ;) De nem vagyunk egyformák, mindenki másképpen látja...

Ezeket mondani nagyon egyszerű de a jelenlegi helyzetem és lelki állapotom, személyiségem sem pottyant csak úgy az ölembe :D Elve nem lehet egy személyiséget gyökeresen megváltoztatni és ami azt illeti nem is utálom magamat szóval semmi okom nem lenne változtatásra. Nem vagyok papucs, nem fogok azért alkalmazkodni és változni, hogy egy lány járjon velem! Álljunk már meg!

Tudom, én tovább léptem, úgy jött le én még mindig szeretem ezt a 2 lányt? :D Tudom vége, vagy nem értem te ezeket miből veszed le?D :DD Csak megemlítettem ennyi volt a szerelmi életem mert fontosnak tartottam leírni a történet részese :)

Gratulálok az alacsony barátaidnak, mint írtam nem vagyunk egyformák, nekem nem megy ilyen egyszerűen és nem azért mert fejben nem vagyok egyben...

2019. jan. 24. 17:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó, de ha tényleg úgy van ahogy mondod, akkor csak egy félénk fiúcska vagy és vam benned gátlás.

Ha be akarsz csajozni, ezek annyira nem kellenek. Oda kell menni sok csajszihoz, és jó szövegednek kell hogy legyen. Ha nem akarnak veled járni, nem varázsoltad el őket.

Nem csak azzal operálsz, hogy magas vagy izmos meg borostás vagy.

2019. jan. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!