Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék ezen változtatni...

Hogyan tudnék ezen változtatni, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
21 éves egyetemista vagyok, 40 kilóméterre lakom az egyetemtől így mióta az egyetem tart (másfél éve), időm nagy részét messze töltöm a szülővárosomtól. Van barátnőm ott ahol lakom és ott vannak a barátaim is, de az egyetem és a munkám ezáltal egy másik városba kényszerít. Az első két félévemben egy kollégiumban laktam ahol nem éreztem magam komfortosan a túlzsúfoltság miatt, ezért albérletbe költöztem ettől a félévtől. Akikkel barátságot kötöttem itt, azok kibuktak az egyetemről vagy szakot váltottak, így egyedül maradtam. Kialakultak már a baráti körök a szaktársaimnál ahová egyszerűen nem tudok beilleszkedni. Nincs senkim itt, de heti 5 napot itt kell töltenem és csak hétvégén tudok hazajárni, amint belépek az albérletbe vagy a városba ahol az 5 napot el kell töltenem mély fájdalom és magány tölt el. Nagyon kihat a lelki világomra az egyedüllét és frusztrált, depressziós állapotba érzem magam mind az öt nap alatt amit itt kell töltenem. Alig bírok enni, nem alszom jól, fáradékony vagyok és lehangolt. Már az is megfordult a fejemben, hogy itt hagyom az egyetemet és inkább otthon keresek munkát, mert kihat már lassan az egészségemre is ez az állapot és szó szerint gyűlölök itt lenni. Mit kellene tennem?
2018. dec. 19. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nem érzed jól magad a közegben, akarat ellenére sem, és hazaköt mindenki, és szeretnél is otthon lenni, válts esti képzésre vagy levelezőre. Ezek miatt én semmiképp sem hagynám ott az egyetemet, egy lehetséges opciót tudnék még mondani a fent említett mellett, hogy járj el minél több helyre, vegyél részt aktív közösségi munkában (ha van lehetőség, HÖK stb), biztos vagyok benne hogy lendítene az életeden, vagy olyan hobbit találni amit tényleg szívesen végzel.

Lehet inkább a levelező lehet a legjobb megoldás.

2018. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klutty válasza:
közösségi munka, esetleg diákmunka - pillanatok alatt lesznek ismerősök és ha te is jól állsz hozzá, akkor barátaid is lesznek hamar
2018. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 klutty válasza:
ha dolgozni nem szeretnél ill. nincs pénzre szükséged, akkor a sport a legjobb lehetőség, menj edzőterembe vagy futni a szigetre, esetleg uszodába
2018. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 klutty válasza:
egyébként milyen barátság volt az, hogy ha valaki szakot vált, akkor már nem barátkozik veled?
2018. dec. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jaja, itt is jót beszélgettél mindenkivel. Reagáltál a kommentekre, amik a te problémádra próbálták reflektálni.

Jó arc vagy.

2019. jan. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!