Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Most kezdődött a 2. félév az...

Most kezdődött a 2. félév az egyetemen és pszichésen teljesen kimerüle azt érzem. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

nehéz szakra járok, az előző félévemet nagyon meghajtottam, jó is lett az eredmény. De a végén már nem is éreztem örömöt a jó jegyek miatt vagy megkönnyebbülést.

Volt 1 hét szünetem, de azt érzem, hogy egyáltalán nem vagyok kipihent.

Nagyon nincs kedvem megint az egyetemhez ( pedig ilyet régebben nem éreztem)..

Egész nap rossz a hangulatom, ingerlékeny vagyok.. sokat alszom, alig van étvágyam. Semmihez nincs kedvem.. a páromhoz se..

bűntudatom van hogy nem kezdtem el már újra tanulni, pedig kellene.. nagyon rosszul érzem magam

Ha hazaérek az egyetemről lefekszem aludni vagy egész nap a telefonomat nyomkodom és webshopokat böngészek ilyen megszállott módon..

Emiatt persze semmirekellőnek érzem magam.


2019. febr. 5. 21:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Tudom mit érzel , nekem is csütörtökön volt az uccso vizsgán , beszarasig hajtottam magam, és hetfon mar megyek majd ujra...

Most érzem hogy mar nem zsong a fejem... kitartást kívánok, ha szereted a szakod akkor úgyis tullendulsz a nehézségeken , meg általában az első két félév a nehez az alapozó tárgyak miatt

2019. febr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
45%

Miért nem mondod el milyen szakra jársz?

Ciki?

2019. febr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%
Lehet valami birkadaraboló iskola vagy zuhanysapkásgyilkos képző
2019. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert mindegy, hogy milyen szakot mond, valaki biztos abban a pillanatban megjelenik egy "Mit rinyálsz? Az nem is nehéz! Büfészak!" hozzászólással. Az meg jelenlegi idegállapotában nem tenne jót neki, hogy végigszenvedi ezt a sok vackot, erre valami idióta, akinek gőze sincs róla, hogy milyen arra a szakra járni, elkezdi lekicsinyelni szenvedése tárgyát. :D
2019. febr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
16%

Nézd,ha a suli ennyire szétzilál és nehéz koncentrálni,akkor ne hidd,hogy a munkahelyen könnyebb lesz.


Amú furcsa ez a felsőoktatás..Főiskolán félévente volt 15-17 vizsgám, szigorlat, összevont szigorlat ,nem csupán tingli-tangli vizsgák. Senki nem akasztotta fel magát. Egyetemista ismerőseim (szintén nem büfészak,hanem pl mérnöki stb)van 4-5 vizsgájuk. Nekem minden nap reggel 7 és este 7 között dugig volt a napom órával,kötelező,névsorossal. Nekik van napi 1-2 "bemegyek ha akarok" előadás és akár 1-2 szabad nap is a héten. Mégis booorzasztó nehéz elvégezni. Azaz megtanulni reggel felkelni és kialakítani egy egészséges rendszert az életükben.

2019. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
15ös. talán az a főiskolai vizsga amiből van 15 az nem 1000 oldalakból van és amennyi idő jut rá nem tudod olyan mélyen megtanulni
2019. febr. 6. 20:10
 17/27 anonim ***** válasza:
55%
Nem is az a főiskola lényege hogy mindent szóról szóra tudj, hanem hogy átmenj a vizsgákon 😂
2019. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Azért leírhatnád, hogy milyen szakon vagy, ha már erről írsz ki kérdést. Úgy tűnik, cikinek érzed elmondani, hogy milyen szakon érzed ezt. Szerintem egy szakon sem ciki kimerültnek, fásultnak lenni, viszont az ciki, ha amúgy nem egy "nehéz" szakra jársz, csak neked nehéz, mert rágörcsölsz.


Amúgy még szorgalmi időszak elején adj magadnak egy kis pihit. A zenét én is javaslom, meg azt, hogy ilyenkor gondolj a célodra, hogy azért tanulj, hogy oda elérj. Nekem az is segít, ha belegondolok abba, hogy milyen szerencsés vagyok, amiért tanulhatok, amiért az adott egyetemen tanulhatok. Minden perspektíva kérdése. Ugyanígy, ha egy vizsga vagy zh nem lett ötös, azt lehet úgy nézni, hogy "úristen, milyen sz*r napom van, nem fogok ösztöndíjat se kapni, mi lesz most, vége az életemnek", vs úgy, hogy "oké, ezt és ezt elcsesztem, de ez van, majd kijavítom". Ha az utóbbi felfogás nehezebben megy, mert perfekcionista vagy, gondolj arra, hogy másnak ennél 1000x rosszabb napja van, mert elüti egy kamion vagy elveszíti egy szerettét stb

2019. febr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező :) A kis eszed tokja szerint nem :). Biztosan azért volt az előadásaink 90 százaléka közös az orvosisokkal, azért volt közös jegyzetünk és közös vizsgáink, egyforma szintű számonkéréssel :D :D. Nekem nem tudod beadni ezt a "jaj,mi egyetemisták kitanuljuk a világot a helyéből" dumát. Nem egy főiskolát, főiskolai szakot jártam már meg és szintén nem egy egyetemi képzést kísértem végig. Hát nem csupán szerintem az egyetem az,amit simán át lehet lébecolni egy kettessel,közben meg mellet verni,hogy egyetemista vagy és a főiskola gagyi.


Az a helyzet, hogy egy kis gyenge idegrendszerű, életképtelen kis rinyagép vagy,aki éli a tipikus nyavajgós kis pic*aéletet. Ha az én lányom lennél,szépen megvonnám az apanázst a tanulmányaidhoz és mehetnél dolgozni. Úgyis az a vágyad:). Akkor majd nem érnél rá a telefonodba beleolvad és webshopolni. Vagy legalábbis nem az én pénzemből :).

2019. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Ja,utolsó vagyok. Nagyon sok ezer oldalt meg lehet tanulni,ha be tudod osztani a félévedet. Ja,akkor le kellene tenni a telefont,a bulikát stb és egész szorgalmi időszakban tanulni. Mondjuk minden nap. De ez ciki egy egyetemistának ugye. Ha meg a az utolsó pillanatokra hagysz mindent,meg is érdemled,hogy idegösszeomlást kapj.
2019. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!