Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hol szerezhetnék tagokat egy...

Hol szerezhetnék tagokat egy kezdetben internetes támogató csoporthoz?

Figyelt kérdés
Elsősorban fiatalok számára, olyan 30 éves korig. Már ezen az oldalon is rengeteg fiatal szeretne segítséget, társaságot. Jó lenne, ha minél többen lennénk és megoszthatnánk egymással a problémáinkat. Akár lelki vagy egyéb támogatást nyújtva a másiknak.
2019. febr. 10. 15:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én chat oldalakon voltam.


Ha megcsinálod meghívhatsz, igazából rossz emlék nem fűz ehhez a korszakomhoz

2019. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Most komolyan guglizzam ki neked hol lehet létrehozni zárt fórumot? Nyakamat rá, hogy ezer meg egy lehetőség van rá. Admin hagyja jóvá az új tagokat, lehet moderálni ésszel és kész.
2019. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem működne. Nem véletlenül személyesek ezek a csoportok. Nagyon sokaknak a magány a problémájuk, de azt nem lehet csetléssel vagy webkamerán keresztül való beszélgetéssel megoldani. Elengedhetetlen az a fajta "fizikai kontaktus", hogy ott üljenek egymással szemben. Másrészt online, anonim módon bárki beletrollkodhat ezekbe a beszélgetésekbe, mint itt a gyakorikérdéseken.
2019. febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ahogy mások is mondták, ezer ilyen lehetőség van...csak hát nem azokban van a hiba, hanem az emberekben.


én eleve elhibázottnak tartom itt az oldalon is, amikor magányos emberek rárepülnek egy másikra(főleg a lányokra), akik kérdésben elsírják a bánatukat, hogy milyen egyedül érzik magukat.


most tekintsünk el attól, hogy ezeknek a beszélgetéseknek mi a vége, nézzük úgy, hogy tényleg barátkozás, laza beszélgetés céljából állnak szóba egymással.


mindkét embernek megvan a maga története, miért magányos, ez ugye már ezer féle lehet, ebben benne van az is, hogy saját maga miatt meg magán kívüli dolgok miatt.


aki saját maga miatt ilyen, az tökmind1, hogy egy nagyon nyitott, vagy egy zárkózott magányos emberrel áll szóba, előbb-utóbb kibukik az az elég negatív tulajdonsága, ami miatt más se szívesen beszél vele.


ha viszont valami csoda történik, és összekerül két olyan ember, akit ok nélkül kitagad a társadalom, akkor annak meg általában az a vége, hogyha az egyik félnek jobbra fordul a szociális élete, azzal a lendülettel hagyja ott a másikat, vagy kezdi el szépen leépíteni. hiszen ezeknél az embereknél csak el van nyomva az önbizalmuk...amint valaki ezt visszaadja nekik, nem fogják szükségességét érezni, hogy "negatív emberekkel" tovább folytassák a beszélgetést.


én is majdnem 2 év után jártam így...itt ismertem meg valakit, én kiírtam egy kérdést, ő pedig írt egy privátot, hogy hasonló problémákkal küzd...ezek azért nem olyan mély problémák, szóval egyikünk sem volt igazán magányos, voltak ismerősök, csak nem volt egyikönknek sem olyan ember, akikkel komolyabb dolgokat megosszunk vagy támaszkodjunk valakire, ha valami baj történik.


nekem továbbra sem változott érdemben az életem, neki viszont jött egy párkapcsolat, és így szépen közölte 2 év után, hogy dehát neki amúgy mi köze a gondjaimhoz, neki is van. van, csak hát mostmár van kivel megosztania :D


és ez a 2 év idáig a rekord...volt még 2-3 ember, akikkel úgy ismerkedtem meg, hogy valami gondjuk volt, nem csak neten keresztül, személyesen is...és a vége vagy az lett, amit fentebb írtam, hogy egyszerűen olyan szinten volt elviselhetetlen az ember, hogy nem tudtam vele mit kezdeni, vagy ez történt, hogy "jobbra fordult a dolga", és így már nem volt szüksége egy ilyen emberre, mint én.


szóval én tanultam belőle. nem sajnáltatni kell magunkat, hanem keresni az embereket...akkor is, ha nem szorul új emberekre...meg kell győzni, hogy dehogynem. ennyi a titok, nem ilyen titkos szekták, ahol magányos emberek ismerkednek egymással...XD

2019. febr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#13: Első fele ok, második fele miatt javasoltam a fórumot. Erős admin jelenléttel, moderálással kiküszöbölhető, csak erős jellem kell hozzá, akiről lepereg a szitkozódás (moderáltam régebben fórumokat)


#14: Hasonló eset velem is volt. Évekig beszélgetés egy lánnyal itt, mindenáron szexelni akart, de párkapcsolat miatt én nem, addig kapálózott, míg nem lett pasija, azzal a lendülettel el is tűnt.

2019. febr. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Sokszor a gyakorira való kérdéskiírás nem önsajnáltatás, hanem segélykiáltás. Vannak, akik már csak erre képesek, nemhogy keresgéljenek.

Ezért jó ötlet szerintem, ha legalább egy részüket egy közösségbe tudjuk gyűjteni. Hogy később mi lesz ebből, már más kérdés. De egy ilyen csoporthoz tartozás, még mindig sokkal jobb, mint a teljes bezárkózás.

2019. febr. 11. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!