Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van megoldás? (depresszió)

Van megoldás? (depresszió)

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt elhunyt az egyik családtagom.Miután eltávozott rettentő szomorú voltam és depressziós lettem.Féltem emberekhez szólni, este aludni nem tudtam mert mindig sírtam,féltem.akkoriba sokszor volt pánikrohamom ami borzasztó volt.Majd szó szerint elszakadtam az egész világtól egész nap sorozatokat,animéket,minden furcsa dolgot néztem és segített is.Viszont mostanában(3 év elteltével) ugyanez a helyzet, depressziós vagyok, pánikrohamaim vannak nehezen alszok el.Magányos is vagyok, emberekhez szót nem tudok szólni csak ha muszáj.Barátaim vannak de kevésnek érzem őket.Azt mondják megváltoztam (rossz értelemben).Mihez kezdjek?Hogyan tudom legyőzni a depressziót,félelmet?

2019. febr. 17. 22:59
 1/10 A kérdező kommentje:
14 éves fiú vagyok.
2019. febr. 17. 23:02
 2/10 anonim ***** válasza:

Kid volt neked az elhunyt személy?

(Egyébként fogadd őszinte részvétem...)

2019. febr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Anyukám volt.
2019. febr. 17. 23:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz szerintem, egyedül nagyon nehéz lesz legyőzni. :(
2019. febr. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A pszichológus csak utat fog mutatni, hogy miként van esélyed kikecmeregni ebből a kellemetlen élethelyzetből, de azt nem várhatod el tőle, hogy ő fogja megoldani a problémádat, - ezzel számolj. Nekem tavaly halt meg az anyukám és rajtam segített az, hogy versben búcsúztam el tőle, - hamarabb sikerült "elengednem". Persze ez nem azt jelenti, hogy nem gondolok rá nap mint nap, - egy kegyeleti oldalon gyújtok naponta három virtuális gyertyát az emlékére és így sokkal könnyebben viselem a halálát, mintha csak "üresben" pityeregnék. Annyi előnyöm volt veled szemben, hogy te abban a korban vagy, amikor a lehető legérzékenyebbek az ifjú emberek lélektanilag. Ez pech, de próbálj meg valami pótcselekvést felvenni a szokásaid közé, amely által érezhetően gyengülni fognak a negatív érzéseid! A szakorvos meglátogatása és tanácsának kikérése ettől függetlenül nagyon hasznos lehet!
2019. febr. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Őszinte részvétem és köszönöm.
2019. febr. 18. 10:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia, első kommentelő vagyok. Egyetértek az előző hozzászólóval, a pszichológus segíthet. Nem ő oldja meg, de utat mutat neked ebben a borzasztó helyzetben.

Te pedig fel fogsz állni, mert egy erős FÉRFI vagy, és meg fogod tapasztalni, hogy az élet akkor is szép, még ha sokszor fáj is... Ne add fel, képes vagy felállni!!;

2019. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hú hát ez az első olyan kérdés ezen az oldalon ami megérintett. Én 27 f vagyok voltam én is depressziós pánikbeteg bár nem volt túl erős de az is elég volt.

Az hogy korán elvesztetted anyukád az nagyon kemény lehet, nekem még él de nem telik el nap úgy hogy ne gondoljak rá mi lesz ha egyszer meghal, hogy fogom kibírni. Szerintem sehogy és én is valami hasonló szintre zuhanok vissza, szóval ha lehet így fogalmazni előre is át tudom érezni a helyzeted. Mit lehet ezzel kezdeni? Valószínűleg semmit, egyszerűen vannak olyan emberek akik a hasonló dolgokat nem tudják feldolgozni. De egy pszichológus talán segíthet, legalább lesz akinek kibeszéld magad, plusz az idő ugye talán majd javít valamit. Kitartást és részvétem!

2019. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. febr. 19. 17:24
 10/10 anonim ***** válasza:
14 éves. Törölni kell.
2019. ápr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!