Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek ha romokban az életem?

Mit tegyek ha romokban az életem?

Figyelt kérdés

Apámat nem érdeklem, sosem érdekelte mi van velem, nem is tartjuk a kapcsolatot már egy ideje. Anyumat sem érdekelte hogy mi van velem, mindig fontosabb volt neki a másik testvérem, és ezt nem csak érezteti de ezt így ki is mondta.


Mivel ilyen rossz a helyzet nálunk, ezért javarészt a páromnál vagyok, majdnem csak náluk lakom. De így nem érzem jól magam, mert nem akarok másnál élni, mástól függeni. A párom mindennél jobban szeret és szeretne összeköltözni. De hiába ő az egyetlen biztos pont az életemben, úgy érzem hogy ezt nem tehetem meg, túl korai lenne. A másik meg hogy nem vagyok már szerelmes belé, viszont nagyon szeretem, tisztelem és becsülöm. Ezért fogalmam sincs hogy mit tegyek. Rajta kívül senkim nincs, aki szeretne. 1 éve vagyunk együtt, ő velem tervezi az életét, de én még az életem értelmét se látom...

Lehet jobb lenne szakítani, és a továbbtanulás helyett elmenni dolgozni és elköltözni egyedül... Úgy érzem hogy muszáj a saját lábamra állnom, de félek, hogy nem lennék akkor se boldog, ha ezt sikerülne megvalósítanom. Bár így is magányosnak érzem magam, pedig tudom, hogy a párom szeret, de mégsem vagyok boldog, sőt.


Szorongok és stresszes az életem, mert nem tudom hogy mit csináljak, hova tovább...


18/L



2017. aug. 5. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Adj még egy esélyt a párodnak, mert nem ő tehet róla, hogy így alakultak a dolgaid.
2017. aug. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
39%

Az előző válaszoló igencsak kulturálatlan formában fejezte ki a meglehetősen megalapozott véleményét...

Én sem hiszem, hogy tudnék segíteni, de: nem gerinctelenségből nem mondja meg a barátjának, hogy elmúlt az iránta érzett szerelme, hanem mert nem akarja elveszíteni az egyetlen biztos pontot az életében, aki törődik is vele. Teljesen megértem, hogy miért lehet elképzelhetetlenül nehéz ezzel előállni úgy, hogy tiszteled és becsülöd, és tudod, hogy ő veled tervezi az életét. (Amúgy meg: mi az, hogy "neked semmi se jó?"? Mi az, ami annyi örömet kellene hogy jelentsen szegény kérdezőnek...?)

Az az igazság, hogy bármennyire is rossz érzés, el kell mondanod a barátodnak az igazat, mert ez hosszú távon nem vezet sehova. Nem akarhatod egy olyan párkapcsolatban leélni az életed, ahol már kihűlt a szerelem, az megöli a embert és a kapcsolatot is.

De. Ha tovább szeretni tanulni, ha tudod, miben vagy jó és mit szeretsz csinálni, akkor ne add fel az álmaidat, és próbálj továbbtanulni. Nem tudom, mennyire megoldható, és talán félelmetesnek is tűnik a továbbtanulás (nekem mindenképpen, pedig még csak 16 vagyok), de esetleg a kollégium nem jöhet szóba?

Jaj, nem tudom, mit mondjak, vagy milyen tanácsot tudnék adni, de átérzem a problémádat, és nem ítéllek el, mint a kedves és mélyen tisztelt első válaszoló...

Akármit is teszel: sok szerencsét! :)

2017. aug. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Természetesen az első kommentelőre gondoltam, csak azóta jött még egy válasz. (Előző voltam)
2017. aug. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Jo egy kicsit nyers voltam...Nem ugy gondoltam,Bocsanat kerdezo! (elso valaszolo)
2017. aug. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
61%
Szerintem maradj a párod mellett. Ha tényleg nincs más aki melletted lenne, akkor ne szakíts vele, de persze ne is használd ki. Ha még szereted de már nem vagy belé szerelmes akkor gondolj arra hogy lehetne egy sokkal rosszabb pasid is aki akár rosszul is bánhatna veled, bunkó lenne, nem lenne veled kedves. Becsüld meg aki most veled van, mert lehet megbánnád, ha otthagynád. Ha nem szeretnél még vele összeköltözni, mondd meg neki hogy még nem állsz rá készen. Próbálj meg valahonnan összegyűjteni pénzt és menj valami albérletbe, hátha. Remélem tudtam segíteni, kitartást!;)
2017. aug. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A másik meg hogy nem vagyok már szerelmes belé, viszont nagyon szeretem, tisztelem és becsülöm."


Be kell fejezned ezt a kapcsolatot, mert akármilyen szép szavakkal is írtad körbe, te bizony csúnyán kihasználod őt és a családját. Szerinted a szüleinek milyen érzés lenne, ha megtudnák? Befogadtak, eltartanak és te még csak szerelmes se vagy a fiukba! Képzeld el egy pillanatra, hogy a te fiad barátnőjéről derülne ki ez, vajon mit tennél?

Arról nem is szólva, hogy csak húzod a párod idejét, és vele együtt a magadét is. Ő egy közös életet építene veled, neked ezt eszed ágában sincs megadni neki, és nem azért mert korai, hanem hiányoznak hozzá az érzelmek és ez később se fog változni már.

Engedd el, hadd legyen olyannal, aki szerelmes belé és vele képzeli el az életét, és egyúttal add meg magadnak is az esélyt, hogy valakit találj, akivel te is erre vágysz. Ne legyél azért vele, mert "lehetne nála rosszabb is", 18 évesen még nem szabad ilyen megalkuvónak lenni.


"Lehet jobb lenne szakítani, és a továbbtanulás helyett elmenni dolgozni és elköltözni egyedül..."


Látod, te is tisztában vagy vele, mi lenne a helyes lépés. Azzal a különbséggel, hogy nem feltétlen kell lemondanod a továbbtanulásról, ha munkába állsz, nem te lennél az első, aki levelezőn szerzi meg a diplomáját.



"Apámat nem érdeklem, sosem érdekelte mi van velem, nem is tartjuk a kapcsolatot már egy ideje. Anyumat sem érdekelte hogy mi van velem, mindig fontosabb volt neki a másik testvérem."


Ezzel sokat nem lehet kezdeni, én pl apámat nem is ismertem, anyám terhes volt velem, mikor elváltak, ügyvédi levélből értesültem a haláláról 2008-ban. Testvérem nincs, de anyám mindig az éppen aktuális pasiját helyezte előtérbe velem szemben.

Nem mindenki szerencsés a szüleivel. Fel kell nőni és tovább kell lépni. Nekem az életem egyik legboldogabb napja volt, mikor elköltöztem 200 km-rel arrébb és végre a magam életét kezdhettem élni.

2017. aug. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fura,hogy nem kommentel egyet sem!
2017. aug. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nincs gond, megbeszéltünk mindent. :)

A családot sajnos nem lehet megválasztani. Nagyon rossz körülmények között nőttem fel, kellett pszichológus is hogy ezt feldolgozzam. De már felnőttem és úgy alakítom az életemet ahogy akarom. Már rajtam múlik hogy boldoggá tegyem az életem, ha eddig a családom nem állt mellettem, már nincs is szükségem rájuk. Csak boldogtalanná tettek, de ennek vége. :)


Köszönöm a válaszokat!

2017. aug. 6. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!