Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehet megszabadulni a...

Hogy lehet megszabadulni a depressziótól pszichológus nélkül?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben elég sokszor rossz kedvű vagyok, nem találom a helyem, lil peepet hallgatok és szomorkodok. Mit kezdhetnék magammal?

2019. márc. 10. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még lil peeptől zenét, de gondolom szomorú zenéket csinált. Kezdj el hallgatni vidámabb zenéket. Azok sokat segíthetnek a hangulatodon.
2019. márc. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy elég sokszor vagy rossz kedvű vagy és szomorkodsz nem feltétlenül jelenti azt, hogy depressziós vagy. Rengeteg más egyéb tünete is van. Ha te úgy érzed, hogy az vagy, keress fel egy pszichológust, aki kitöltet veled egy jó hosszú tesztet. Abból kiderül mi a helyzet, ha kezelésre van szükséged úgyis mondani fogja, ha pedig nincs, mert nem vagy depressziós, akkor is tud segíteni, hogy könnyebben átlendülj ezen az időszakon.
2019. márc. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Menj ki az emberek közé és mosolyogj rájuk.
2019. márc. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rajta az segítette hogy adódott lehetőségem el utazni, olyan helyre ahova nem hittem volna hogy el jutok, de sikerült igaz hogy csak egy fél napot töltöttem ott de haza felé rá jöttem mit is akarok igazán, 2x volt ilyen lehetőségem az elsőnél míg nem voltam benne biztos de mostmár az vagyok, ha vissza esnék véletlenül ki mennék a szabadban kirándulni vagy el mennék valahova rajtam ez segít, így legalább nem a 4 fal között vagyok mostmár, javaslom próbáld ki, hajrá :-)
2019. márc. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Légy vidám, mosolyogj mindig, nézz mindent pozitívan, ne szomorú zenéket hallgass mert attól én is az szoktam lenni ha nem leginkább csak vidámakat én is ezt teszem csak pozitív, vidám zenéket hallgatok.
2019. márc. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyel halat minden nap. Meg meg pluszban halolajat.

Van egy urge,aki A depresszioipar c konyvet errol irta. Fontos az etrend es megoldas.

2019. márc. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én inkább amondó vagyok, hogy a depresszióból való kilábadozás egy olyan folyamat, mint mikor végül beüt. Szerintem egy-egy változtatással még nem lehet azt mondani, hogy meggyógyultam.


Szerintem az egyik legfontosabb, hogy találj valakit, akinek elmondhatod a panaszaidat, anélkül hogy nyafogásnak tűnne ez mind. Ha más nincs, akkor nem kell megijedni a pszichológusoktól, csak igyekezz olyat találni, akivel jól tudod magad érezni.


Ami az életmódot illeti... Pl reggel nem érdemes még ott az ágyban feküdni, kipihenni magad tovább. Fel kell kelni mosakodni, meg aztán reggeli, miegyéb. Kell egy napi rutin, amihez tudod tartani magad. Hogy te irányítsd az életet, ne más.

Hobbi, táplálkozás, ezekre mind érdemes odafigyelni. És valóban kint lenni a szabadban, és mondjuk egy fa tövében ücsörögni. Elég sokat segít, a romantikus művészek is a természetből merítették a szabadság- és békevágyaikat.


De nem feltétlenül gondollak depressziósnak, legalábbis ennyiből nem tudlak. De azt mondom tényleg, hogy lil peepet cseréld le valami vidámabb zenére.

2019. márc. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!