Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ki-mennyire magányos, és mióta?

Ki-mennyire magányos, és mióta?

Figyelt kérdés

Főleg azért kérdezem, mert gyakran látom azt, hogy emberek magányosnak mondják magukat úgy, hogy minden héten barátokkal mennek ide-oda, programokra, moziba, esetenként párjuk is van, és sosem tudom, hogy valóban magányosak, vagy csak szeretik kicsit önmagukat sajnáltatni.

Én speciel sosem voltam egy társasági ember, rengeteg helyzetben szorongok és keveset beszélek, csupán az interneten szoktam beszélgetni, és az online emberekkel félévente összefutni. A szociális igényem annyira lecsökkent, hogy ez már meg is felel, azonban az emberek olykor cserélődnek, nem mindig van olyan, hogy tudok beszélgetni valakivel. Ha barátnőm is volt, vele persze gyakrabban találkoztam, de az is inkább táv dolog volt, mivel kisvárosban élek a fővárostól ~70 kilométerre. Kimozdulni is csak sétálni szoktam, szórakozóhelyekre soha, és nem is igazán vonzanak, az esetek többségében csak sorozatokat bambulok szabadidőmben. És ha szerencsés időszakom van, válaszolgatok az online embereknek. Akikről remélem, hogy valódiak, nem csak képzelem őket, és ment el teljesen az eszem. Az durca lenne.


Tehát ki-mennyire érzi magát magányosnak? Milyenek a körülményei, beszél-e egyáltalán emberekkel akár online, akár személyesen?


25/F


2019. márc. 31. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Van sok barátom, meg sok emberrel jól kijövök, szoktak hétvégi programjaim lenni társaságban, még is sokszor magányosnak érzem magam. Már éve óta nagyon hiányzik egy párkapcsolat, de nem igazán látok esélyt hogy legyen abból bármi. Ezért is érzem magam nagyon egyedül.


25F

2019. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
A jó emberek nem magányosak, ez fellelhető az életünkben.
2019. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Ezek szerint én nem vagyok jó ember... Köszönöm.
2019. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos a kérdésed. Szerintem minden embernek megvan az a kisebb-nagyobb társasága ahol teljesen jól érzi magát és egyáltalán nem érzi magát magányosnak. Ahol keresik őt,elfogadják úgy ahogy van és élvezik a társaságát, csak meg kell találni vagy a megfelelő időben eljön. Jelenleg én is eléggé magányos vagyok, mivel nem járok nagyon sehova,néha barátokkal de semmi extra. Neten keresnék embereket de már inkább párkapcsolatra vágyom, azért az dob egy nagy extrát illetve ha úgy van lehet pont a leányzó hozza majd a társaságot is. A "magányosság" csak ideiglenes állapot. Igen nem a legjobb mert az ember társas lény akárhogy bonyolítjuk de megvan ennek is az előnye. Rengeteget fejlődhetsz egyedül, azzá az emberré akivé szerettél volna lenni. Értem én pl ezalatt hogy elkezdesz edzeni és hiába lesz párkapcsolatod ha komolyan gondolod nem hagyod abba,vagy olvashatsz önfejlesztő könyveket,félelmeket győzhetsz le..stb 21/F
2019. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%

"A jó emberek nem magányosak, ez fellelhető az életünkben."


Köszönjük szépen Kalányos Coelho.

2019. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Jó pár éve, legjobb haverommal már nem nagyon tartom a kapcsolatot, van 2 haver akikkel néha eljárok ide-oda bulizni, dumálni, de elég felszínes sajnos, nőm az meg nem volt (gyerekként volt max pár), akikkel lehetett volna valami elutasítottam, vagy szimplán nem léptem, akihez léptem, ő leszart. Mindez azért van, mert nem tudom hozni az elvárt szintet sajnos. A két haveromat is hamarosan elfogom veszteni, egyszerűen nem tudom tartani a lépést.
2019. márc. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kb 3 éve érzem, egyre rosszabb 22f
2019. márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen vagyok,ki kell valahogy bírni vagy tenni kell érte, ki kell mozdulni és akkor jönnek új emberek az életedben csak merj élni vagy akár kezdeményezni,csak hinni kell magadban, ha valaki pár kapcsolatot akar azért tenni kell, el kell fogadni magadat olyannak amilyen vagy, ha ez nem megy változtasd meg magad légy olyan amilyen szeretnél,edz stb.. légy magabiztos, mert ha azt látja rajtad a nő hogy nem vagy az akkor nagy valószínűséggel nem téged választ,sok sikert és kitartást mindenkinek,fő a pozitív gondolkodás :-)

21F

2019. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A magány inkább belső állapot, valaki lehet remete és békés, de élhet házasságban társas magányban.


Én olyan vagyok, mint te, a legtöbb barátságomat hagytam elhalni, online postolgatok különböző felületeken. Igazából csak néha hiányzik a társaságot, mikor mennék nézki kiállítást vagy másik várost, de többnyire nem zavar. Igazából inkább a társadalmi nyomást érzem, hogy hogyha egyszer nehéz helyzetbe kerülök, akkor valószínűleg annyi nekem.

2019. ápr. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Hamvas rétihéja ***** válasza:
Én annyira magányos vagyok, hogy néha még a tükörképem sem jelenik meg a tükörben...
2019. ápr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!