Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért lesz nekem jó ha 34...

Miért lesz nekem jó ha 34 évesen külön költözöm a szüleimtől?

Figyelt kérdés
Többen mondták már hogy próbáljak már külön költözni stb. Hát nem tudom az okát. Egyedül élni sokkal nehezebb szerintem. Az egy dolog hogy magány ott jobban erősödik bennem de anyagilag mindenhogy nehezebb szerintem az egyedüllét. Miért jobb az ha külön költözök? Miért mondják ezt?
2019. ápr. 9. 07:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

Ha neked jó így, akkor maradj. Nincsen ezzel gond, viszont számomra árulkodó, hogy akiket ismerek és 40 év körül még mindig otthon élnek, azok általában egyedül. Aztán ha jobban megismerem ki is derül miért. Rátelepedtek a szülők, továbbra is gyerekként kezelik. Ha lett volna esélye párkapcsolatra is elüldözték a szülők, vagy csak maga a helyzet, hogy a szülői házba kell menni felnőtt fejjel romantikus éjszakázni.

Szerintem normál fiatalnak igénye van arra, hogy saját lábra álljon, a saját életét kiépítse, magának intézze. Elmehessen este és hazaérhessen két nappal később anélkül, hogy számonkérnék hol járt és miért nem szólt, hogy nem megy haza éjszakára.

2019. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ezt csak is te tudod...tőlem 2 házzal lakik egy 40 éves tanárnő a szüleivel...
2019. ápr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
35%
Ha benned nincs belső késztetés arra, hogy egyedül állj talpra és teljesen függetlenedj, akkor tényleg semmi értelme. Szerintem a normális emberek nagy részében azért megvan ez az igény legkésőbb huszonéves korukra. Így soha nem tanulod meg értékelni a függetlenségben és a magányban a szépeséget, de ha így jó, akkor kedves egészségedre.
2019. ápr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom, hogy NEKEM miért jobb külön a szüleimtől, és más szüleivel sem bútoroznék össze. Hogy neked mi a jó, azt nem tudom.
2019. ápr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
szerintem itt külön kell választani férfit és nőt. Sok minden közrejátszik pl én is szüleimmel lakom és 32 éves vagyok de én például nem tudom elképzelni hogy egyedül lakjak mert az rossz valaki pl ezt is nehezen viseli. Kérdező fiú vagy lány vagy ?
2019. ápr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Miért kell külön választani a férfit és a nőt? Én 34 éves nőként külön élek, és nem költöznék vissza az ősökhöz.
2019. ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ez csak a normálisaknak való. Ahogy írtad csak sokkal magányosabb lennél. Nekem nincs semmilyen szociális kapcsolatom a szüleimen kívül ezért nem is tervezem elköltözni. Mondjuk én amúgy is fiatalon szeretnék meghalni motivációm sincs a költözéshez. Munkahelyen ha kérdezik azt hazudom, hogy albérletben lakom.
2019. ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Valóban sok ismerősöm levált és csak a panaszkodást látom.... Nincs senkim tök szar egyedül, egész pénzem elmegy albira vagy hitelre stb."


A "nincs senkim" problémájuk akkor is fennállna, ha a szüleikkel laknának de nem lenne senkijük... Általában egy embert nem elégít ki a szüleivel ápolt kapcsolata, de gondolom neked sincs senkid, és mégsem panaszkodsz, szóval lehet hogy te nem igényelsz más kapcsolatot... ami fura, de a legtöbb ember igényel nőket/férfiakat/komoly kapcsolatot. Ami nem egyenlő azzal, hogy a szüleikkel vannak...és hozzáteszem könnyebb kapcsolatba kezdeni úgy, ha nem anyádékkal laksz...nyilván nem lehetetlen, meg az sem feltétlen igaz, hogy aki egyedül lakik talál párt, de azért nagyobb az esélye.


És igen, elmegy a pénzed albira/hitelre, nem jó dolog, szó se róla, de valahol viszont érzed, hogy megéri, mert a jövődet és a szabadságodat fizeted meg...nyilván kellemesebb lenne nem fizetni, de a legtöbb ember azért nem dobná el az albérletét/lakását/házát azért, mert terhes fizetni.. Meg egyébként te veszel bármi hiper-szuper dolgot a félretett pénzedből, vagy meg tudsz venni olyan dolgokat, amit a különélő ismerőseid nem, és jobb tőle az életminőséged?... mert én nem sok ilyesmit tudok elképzelni, jó, talán az utazást, ami hozzáad az életedhez, de azon kívül mi az a pénzbe kerülő dolog amivel te sokkal beljebb vagy? Mert ha semmi, és kb. csak ülsz a pénzeden, akkor nem biztos hogy sokkal boldogabb vagy annál, mint aki fizetgeti a hitelt/albérletet (jó, nyilván nem arról beszélek aki nyomorog..)

2019. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
29%

a legtöbb embert nem bszogatják otthon a szüólei bocs.

am meg tojd le.

kb dögölön meg a szomszéd tehene is effektus.

nekik szr , szívesen visszacsinálnák , de már nem lehet, azonban élj így te is , szenvedj ha már ők nem boldogok. te se légy...

2019. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!