Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehet manapság bizalmi-, és...

Early Bird 1106 kérdése:

Lehet manapság bizalmi-, és értékalapú emberi kapcsolatokra szert tenni?

Figyelt kérdés
Túlestem már jó néhány csalódáson (baráti, párkapcsolati, munkahelyi), így egy ideje kerülöm a bizalmasabb kapcsolatok kialakítását, megszerettem az egyedüllétet. Mégis hiányzik az, hogy valakivel megbeszélhessem az érzéseimet, gondolataimat, mert emberbõl vagyok. A családdal, barátokkal, ismerõsökkel való bizalmaskodást rég befejeztem, mindenkit leépítettem. Leginkább azért, mert ha az örömömömet osztottam meg velük, irigyek, rosszindulatúak voltak, ha érzték, hogy boldog vagyok, vészmadárként elvették minden életedvem, ha a bánatomat, akkor méginkább lehúztak, és ebbõl merítettek erõt maguknak (energiavámpírok). Mindez alól sajnos a családtagok sem kivételek. Ti hogy élitek, kezelitek ezt? Mi a helyes? 26/L
2019. ápr. 17. 18:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#6 Köszi a konstruktív kritikát. Megfontolom.
2019. ápr. 17. 18:39
 12/18 A kérdező kommentje:
Olyan érdekes, hogy a jóindulatú, nyitott közeledéseimet a legtöbben furcsállják, mint ha mindenki arra lenne berendezkedve, hogy "úgyis át lesz verve" - azaz "ember embernek farkasa"?!
2019. ápr. 17. 18:56
 13/18 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom, én mindig kétkedéssel fogadom itt a magad fajtákat. Tudod az én életemben is voltak rossz emberek, akik csak rosszat akartak, de a többség nem ilyen. Nagy részükkel bármikor megbeszélhetem a bajom, van legjobb barátnőm is, akinek sok hibája van, nekem is, de mégis meghallgatjuk a másikat. Boldog párkapcsolatom is van. Nem hiszem hogy nem létezik jó emberi kapcsolat, ott valami gond van, ha valakinek egyetlen egy ember sincs akivel tud beszélgetni, mert mindenkit leépített.

Ismerősi körömben is mindenkinek meg van a saját maga bff-je vagy hogy mondjam szlengesen :D, plusz párkapcsolat és teljes értékűnek látszanak. Persze van ahol látszik hogy semmi nem okés, ott viszont mindenki látja hogy a nőszemély egy olyan embernek nem nevezhető valami, akivel senki nem tud meglenni egy fedél alatt. :) Neki sincs senkije, és valószínűleg ő is gyakorin kesereg hogy mi értelme az életnek, nincs senkim, senkinek nem vagyok jó. :D

2019. ápr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#13 A Bff-eket elsodorta az élet (munka, tanulmányok, a legjobb gimnáziumi barátnõmet egy éve nem láttam, a másik külföldre költözött 5 éve.) Másfelõl az ilyesmibõl idõvel sajnos kinõ az ember, amint szembesül a nagybetűs élettel. Vagy nem? :)
2019. ápr. 17. 19:20
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.
2019. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem kell sok, elég egyetlen ember, akiben megbizhatsz.

Keresgélj :)

2019. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem 1 barátot sikerült találnom 25 év alatt, akivel a dolgaim 90%-át megoszthatom. Én már úgy vagyok vele, hogyha lesz egy normális barátnőm, vele szeretnék még bizalmas kapcsolatot kiépíteni, aztán be is fejezem örökre a keresést. Fölösleges.
2019. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 (,,) (♥.O) (,,) válasza:
Nehezen, de biztosan lehet.
2019. ápr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!