Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, ha rám tör a...

Mit csináljak, ha rám tör a magány? Ti mit tesztek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Lekopogom, de szépen haladok előre az életemben. Lassan végzek az egyetemmel, meglett a jogsim, sokat foglalkoztam önismerettel, így végre kialakult bennem, hogy milyen szabadidős tevékenységeket élvezek, az egyéb kitűzött apró céljaimban is noha lassan, de biztosan haladok előre. Van 1-2 barátom, akikkel tényleg eltudok beszélgetni, a szüleim is jó arcok, de hiányzik, hogy valami igazán valódi érzésem legyen valaki iránt, aki ezt viszonozza. Ha a nap során már elvégeztem a szabadidős tevékenységeimet, beszéltem az ismerősökkel, de rám tör ez az érzés, akkor nem tudom, hogy mit csináljak, mit kezdjek magammal. Ilyenkor úgy érzem, hogy ismerkednem kell másokkal, hogy kitörjek ebből a helyzetből, de nyilván ez nem úgy működik, hogy akkor most este 8-kor én elkezdek emberek közé járni, mert nincs hova. Ilyenkor mit kellene tenni ?
2019. jún. 1. 01:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"de nyilván ez nem úgy működik, hogy akkor most este 8-kor én elkezdek emberek közé járni, mert nincs hova. Ilyenkor mit kellene tenni ?"


Chat oldalak. Ha nem igazán akadsz partnerre, akkor menj fel több oldalra/appra egyszerre. Ha kifogsz vkit/vkiket, akkor egészen jól elrepül az idő.


Fórumozz olyan témaban ami érdekel. Ha valaki szimpatikus, akkor írj rá, ha van mód rá. Esetleg keress gyk-hoz hasonló külföldi oldalakat.


Nézz valami sorozatot, és csak bámuld. Amíg nézed, beleéled magadat, ad egy fals ismeretség érzetet, csak akkor lehet rosszabb lesz utána a magány. Ez ilyen kétesélyes dolog.


Online játékok, ha mindenképp élő társaság kell, keress olyat, ahol aktív a közösség (nincsenek kihalva a szerverek). De egy jó sztorival rendelkező single player is jó tud lenni.


Szervezz a barátaiddal többször is ottalvóst. Lehet dedósan hangzik, de egész jól enyhíti a magányt, és nem kell hozzá drogozni és/vagy bulit csapni. Együtt szimpla dolgokat csináljatok pl tv nézés, vacsorázás, kockulás stb... Nem is kell mindenáron beszélgetni, vagy törekedni az "értelmes" időtöltésre. Csak lenni és kikapcsolni.


Legutoljára, ha nagyon rossz a helyzet, akkor valamilyen drog, de ehhez ott kell lenni ugye észben, és tisztában lenni vele, hogy nem pótolja az emberi kapcsolatokat. Ugyanez vonatkozik mondjuk a videójátékokra is.



Esetleg azt is kipróbálhatnád, hogy nem szabsz magadnak napirendet, hogy ne legyen az hogy "már elvégeztem a szabadidős tevékenységeimet" stb... Legyél spontán, csináld azt a szabadidődben amihez épp kedved van, ne skatulyázz be mindent (ha a szabadidő alatt házimunkát is értesz, akkor csak azt csináld meg, ami még nem nyűg kategória). Cseréld fel a programjaidat. Vagy csak szimpla döglés és xarj le mindent.



De gondolom az egészben nem ezt várod, hanem, hogy legyen egy barátnőd (v pasid), és hátha pont itt futsz bele. Ne keresd, ne "görcsölj" rá, itt is érvényes a spontaneitás.

2019. jún. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Maltodextrin ***** válasza:

1. Bekursz mint a szemet

2. Improvizalsz

2019. jún. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2019. jún. 1. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben időt szakítanék olyan programok szervezésére, ahol közösségben lehetsz, és itt teret adhatsz az ismerkedésre. Pl. hétvégi túrák, remek ismerkedési lehetőség, sőt szerintem ez a legjobb! Ha nem is a nagy őt találod meg rögtön, kialakíthatsz új baráti kört, akik ismerik azt az embert, akit keresel. Tudd, hogy mit szeretnél, képzeld el, érezd át, és hagyd magad az eseményekkel sodródni. Már csak idő kérdése, hogy találkozzatok. Nem tudom, hogy mi az a szabadidős tevékenység amit említesz. Eljársz úszni, kosarazni stb.? A kimozdulós szabadidős tevékenységek a legjobbak, mindenféle szempontból.
2019. jún. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2019. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!