Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A barátnőm megakarja ölni magát?

Benett_Szokai kérdése:

A barátnőm megakarja ölni magát?

Figyelt kérdés

Én fiú vagyok, és igazából a legjobb lány barátomról van szó. Elmondta nekem, hogy megakarja ölni magát. Régebben már többször is próbálkozott ilyennel, a legutóbbi alkalommal épp, hogy megtudták menteni.


Mit tegyek? Hogyan beszéljem le róla?



2019. jún. 2. 11:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És az a baj, hogy nem csak mondja, hanem meg is teszi. Segítsetek kérlek!!
2019. jún. 2. 11:02
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Beszélje ki a problémáját. Hallgasd meg őt. Ha pedig ez nem megy. Akkor pszichiátria,és antidepresszáns. Vagy ha már volt ott akkor pszichológus. Ha pedig ezek se jók,akkor barátok,sport,pozitív élmények. De ha ezek se jók,akkor viszont nem tudsz segíteni rajta.
2019. jún. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Megpróbálok mindent megtenni.

2019. jún. 2. 11:08
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem menj oda hozzá most amint tudsz, vagy ha nem lehet, akkor hívd el valahova, ami az ő közelében van és nincs sok ember pl: park, akár meghívhatod valamire kávé, üdítő stb. Valószínű nem akar idegen embereket maga körül, szvl úgy nézz ki valami helyet, ahol elvonulhattok. Beszélj vele, hallgasd meg, nyugtasd meg, hogy mellette vagy és számíthat rád. Ilyenkor a jelenlét is segít. Van valami, ami kiváltotta/elősegítette az állapotát?
2019. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Miért lettem lepontozva? Akkor szerintetek hogyan kellene segíteni egy depresszióban szenvedő embernek?
2019. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sajnos a szüleivel, testvéreivel nem olyan fényes a kapcsolatuk, iskolában is nagyon sokat bántják, és már teljesen összeomlott. Percről percre egyre rosszabb állapotban van belül, kívülről persze próbálja eljátszani azt, hogy nincs semmi baj.

És még csak 15 éves, neki még élnie kell, előtte az élet. Mindenképp megpróbálok vele beszélni, beszélek vele az iskola váltásról is.

2019. jún. 2. 11:17
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Oh sajnálom, engem is bántottak gimiben. Esetleg szólhat az ofőnek, hátha tesz valamit, tudom, hogy a legtöbb pedagógus teljesen alkalmatlan és végignézik, de megpróbálni meglehet, legalább a szüleik hátha beszélnek így a kis görcseikkel. Az a baj az ilyenekkel, hogy a saját hátterük is katasztrófa, ezért a barátnődön vezetik le, mert ebben talál az ilyen zaklató valami megnyugvást, azt adja amit kap. Ha az ofős dolog nem jön össze, akkor valóban iskolaváltás a megoldás, barátnőd szépen kivirul majd egy normális közegben, amiben most van az elképesztően toxikus, nem maradhat így.

A család akadály ebben az iskolaváltás dologban? mennyit tudnak arról, hogy mi folyik az iskolában?

2019. jún. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Iskolaváltás,illetve költözzön hozzád ha ez megoldható.
2019. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 lilla64 ***** válasza:
12%
Pszichológus.Ilyen esetekben a szakember tud segiteni.Csak sokan vonakodnak,pedig pszichológus segitségét kérni nem azt jelenti,hogy őrűltek.
2019. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hogy vegyem rá, hogy elmenjen pszichológushoz? Teljesen tanácstalan vagyok.
2019. jún. 2. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!