Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A barátnőm megakarja ölni magát?

Benett_Szokai kérdése:

A barátnőm megakarja ölni magát?

Figyelt kérdés

Én fiú vagyok, és igazából a legjobb lány barátomról van szó. Elmondta nekem, hogy megakarja ölni magát. Régebben már többször is próbálkozott ilyennel, a legutóbbi alkalommal épp, hogy megtudták menteni.


Mit tegyek? Hogyan beszéljem le róla?



2019. jún. 2. 11:01
1 2
 11/13 anonim válasza:
Mindenképp szólj a lány szüleinek, ha ezt meghallják, biztosan jobban odafigyelnek majd rá, és valószínűleg a kapcsolatuk is jobb lesz.......
2019. jún. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Vree ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb, hogy te ott legyél neki. Elég tragikus, ha a szülők és a pedagógusok ignorálják, pláne ha már volt korábban példa próbálkozásra. (Sajnos az ilyen olykor fordított reakciót vált ki, és a szülő/közösség még kritikusabban áll hozzád -ami nem annyira irreális, mert nekik is érzelmileg teher egy ilyen eset. De mégicdak az ő dolguk lenne elsősorban támogatni, segíteni.)

Ha bármilyen felnőttet, ismerőst be tudsz szervezni, hogy figyeljen rá, lehet hogy segítene. Igazából ami az embernek legfontosabb lelkileg, különösen ha napi szinten stressz éri mondjuk iskolában, az az ún. “szociális háló”, ami igazából nem jelent egyebet, mint ismerősöket körülötted, akikhez pozitív megerősítésért fordulhatsz. Nem is annyira a tanács vagy beavatkozás, ami számít, hanem hogy elmondják naponta, hogy igen, ügyes vagy, bátor vagy, szerethető vagy, fontos az egészséged, fontosak a céljaid. Hogy érezd egy kicsit a gondoskodást.


Nem tudom, mennyiben tudod ezeket neki pótolni. Azt neked is el kell mondanom, hogy bármit is dönt ő, nem csak a te felelősséged/hibád. Igazságtalan egy kislányra rakni egy ilyen terhet. De azzal segíthetsz,nhogy megteszed, amit tudsz, hogy javítsd a hangulatát.


Pszichiáter háát segíthet, de találnod kell egy jót. Magyarország tele van kóklerekkel. Ha normális, akkor sokat segíthet kibeszélni vele, de rendes fazon kell legyen az illető. Gyógyszerezés szerintem nem valószínű higy indokolt; nem szervi eredetű depressziónak, hanem élet események és serdülőkori érzések kiváltotta problémának tűnik. (Ami persze nem kevésbé veszélyes.)

2019. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek az egy megoldás lenne, ha a szüleivel is, meg a tanáraival is beszélnék erről, csak megmondanám nekik, hogy ne szóljanak róla, csak jobban figyeljenek rá? Hátha utánna jobban viselkednének vele, mert végülis, ha jobban odafigyelnek, azt ő is észre veszi egy idő után, és lehet megváltozik a véleménye is. A tanároknak inkább arra kéne figyelniük, hogy a diákok ne bántsák, mert neki ettől is vannak ilyen gondolatai/cselekvései.
2019. jún. 3. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!