Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Barátnőm öngyilkos akar...

Barátnőm öngyilkos akar lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ő 15 éves én 18 most fél éve vagyunk együtt, most kezdett igazán megnyílni, Cukorbeteg (gyakran nem méri), szülei elváltak,jelenleg nem is nagyon foglalkoznak vele, nem az hogy leszarják, hanem munkából kifolyólag nem is annyit vannak otthon vele. Túl sok mindent magára vesz, amit az ember mond neki, főleg a piszkálódásokat poénokat. Nem tudom mióta, de vagdossa magát, szerinte ez megnyugvás. Iskolapszihológus is elkezdett járni idén, de azt hiszem két éve normális pszihológushoz is jár.

Én annyit próbálok elérni, hogy minnél több időt töltsek vele, programokat próbálok neki szerezni, meg persze szeretem, amíg együtt is vagyunk addig jó, de van hogy tök boldog amikor elmegyek, de estére amikor beszélünk, akkor felhozza a témát. Mit tudnék még tenni? Aggódok érte.



2019. jún. 10. 00:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Persze remélem, hogy kinövi, bár erre sok esélyt nem látok.
2019. jún. 10. 00:44
 2/14 A kérdező kommentje:
Illetve a kudarcokat nehezen éli meg, főleg akkor vagdos.
2019. jún. 10. 00:47
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem a te felelősséged. Beszélj valamelyik szülőjével, küldjék szakemberhez, ezt nem lehet kinőni, ez egy segély kérés, komoly dolog. Hívja a kék segély vonalat ott ingyenesen megbeszélheti anonimon, ha valami aggasztja.
2019. jún. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát azért mint a barátja, szerintem már egy picit az én felelősségem is. De köszönöm a választ.
2019. jún. 10. 00:55
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Azért mert a barátja vagy nem a te felelősséged, de megtehetsz mindent, hogy a szülei tudjanak az idióta vagdosásáról, és az öngyilkos gondolatairól. Ha kell akkor menj be a gyámügyesekhez, és ott is mond el miért aggódsz. Addig panaszkodj, addig mond el amíg nem figyelnek rád. Valószínű, hogy a kis barátnőd haragudni fog rád, de legalább megfelelő kezelést kap.
2019. jún. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazából a aszaksegítséget megkapja, csak szerintem neki se beszél nyíltan róla.
2019. jún. 10. 01:04
 7/14 A kérdező kommentje:
Vagdosásról pedig tudnak.
2019. jún. 10. 01:06
 8/14 anonim ***** válasza:
21%

18 évesen nekem pont ilyen vagdosós barátnőm volt, csak az 16 éves.

Nem tudsz vele mit csinálni, szabadulj meg tőle minél előbb. Nekem is azt kellett volna és akkor nem pazarlok rá egy teljes évet az életemből.

2019. jún. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Próbálj együttérezni vele, értesd meg vele, hogy másoknak 1000* roszabb élete van, mégsem fordulnak maguk ellen.
2019. jún. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hagyd el szerintem.
2019. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!