Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Barátnőm öngyilkos akar...

Barátnőm öngyilkos akar lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ő 15 éves én 18 most fél éve vagyunk együtt, most kezdett igazán megnyílni, Cukorbeteg (gyakran nem méri), szülei elváltak,jelenleg nem is nagyon foglalkoznak vele, nem az hogy leszarják, hanem munkából kifolyólag nem is annyit vannak otthon vele. Túl sok mindent magára vesz, amit az ember mond neki, főleg a piszkálódásokat poénokat. Nem tudom mióta, de vagdossa magát, szerinte ez megnyugvás. Iskolapszihológus is elkezdett járni idén, de azt hiszem két éve normális pszihológushoz is jár.

Én annyit próbálok elérni, hogy minnél több időt töltsek vele, programokat próbálok neki szerezni, meg persze szeretem, amíg együtt is vagyunk addig jó, de van hogy tök boldog amikor elmegyek, de estére amikor beszélünk, akkor felhozza a témát. Mit tudnék még tenni? Aggódok érte.



2019. jún. 10. 00:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerencsés a barátnőd, hogy így törődsz vele. Itt van pár tanács, ami segíthet:

[link]

2019. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szeressd. éreztesd vele hogy szereted és rád számíthat. Ez a legfontosabb ilyenkor. Hallgasd meg probald lebeszelni arrol hogy bantsa magat mert neked is rossz igy hogy bantja magat. Állj ki mellette. Nem remenytelen helyzet kihuzni ebbol. Nekem a parom segitett azzal hogy mellettem volt es van a mai napig. En is vagdostam magam , ongyilkos akartam lenni. Latta ezeket rajtam. Szegyellem is magam amiert akkor igy kellett latnia engem. De mellettem maradt azok ellenere is es segitett, meghallgatott mindig a mai napig meghallgat ha ugy van es mellettem all. Es mikor kerte hogy abba kell hagynom a vagdosast en abba hagytam. Mert lattam rajta hogy ezzel csak rosszat okozok neki is. Mostanra teljesen jol vagyok es belatom hogy nem kellett volna ezt csinalnom. Foleg ha mellettem van az akit mindennel jobban szeretek es o is szeret engem. Na egyszo mint szaz.


Legyel mellette probald tamogatni beszelgess vele sokat nagyon sokat es ereztesd is vele hogy rad szamithat. Valamint le kell beszelned arrol hogy vagdossa magat. Kerd meg ra hogy ne tegye ezt. Ha teheted fogd meg es dobd ki amivel vagni tudna magat. Muszaj megmondanod neki hogy ossze kell szednie magat de te mellete allsz es tamogatod ot ebben stb. Ha igazan szeret akkor muszaj lesz abba hagynia neki ezt az ostoba viselkedest (vagdosast) nem vezet semmire es csak elcsufitja a testet azzal meg a kapcsolatotoknak se fog jot tenni ez hosszútavon..


20/L

2019. jún. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Mr.Cat válasza:
89%

Jézus gyere le. 😂

Nyolcas és tízes válaszolók, tényleg úgy hiszitek hogy az megoldás ha magára hagyja azt a szerencsétlen lányt? Atyám ezért tart ott ma az emberiség ahol...

A kérdezőnek: Bár már írta más is de igyekezz minél több időt tölteni vele, szervezzetek közös programokat, kiránduljatok vagy bármi. Találni kell valamit amiben örömét leli a lány. Muszáj hogy elterelődjön a figyelme az ilyen szuicid gondolatoktól... Ami a vagdosást illeti, jó lenne tudni hogy pontosan miért is teszi. Az ilyeneket mindig kiváltja valami... Valami trauma. Akár olyan ami régi és feldolgozatlan.

Egyébként míg tart a vagdosás, úgy lesz egyre potenciálisabb öngyilkos jelölt, mert hozzá fog szokni a fizikai fájdalomhoz és ha jön egy komolyabb törés, akkor nem lesz rest komolyabb kárt tenni magában. (Egyébként szellemileg/lelkileg ép ember nem tesz kárt magában szóval ez egyértelműen intő jel arra hogy gáz van)

Olvastam a napokban hogy egy holland lány, Noa Pothoven öngyilkos lett -szomjan halt- (egész sokat szenvedett rövid életében) az ő kezei is fel voltak szántva rendesen... Nagy port kavart az eset.

2019. jún. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el, csak a vastagon szedett részt meg a leírásból a korotokat és máris azt írom; szólj a szüleinek. A szülei pedig kötelezhetik ketelésre, mivel kiskorú.


Ha valóban öngyilkos alar lenni, segítség kell neki. Ha csak figyelmet akar, akkor megtanulja, a megszerzésének nem ez a módja.


Jelenleg a Te feladatod, hogy tudasd a rokonaival a szándékát; hogy megkapja a segítséget. Főleg, mivel se szak.ai tapasztalatod, se tudásod nincs ahhoz, hogy hatásosan kezeld a lany gondját és ne árts véletlenül.


Az öngyilkosságot amúgy komolyan veszik és, ha megtenné, Téged vennének elő emiatt.

2019. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!