Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy nagyobb városban járva,...

Egy nagyobb városban járva, akár csak át utazva (pl. Budapest) mindig az jut eszembe, hogy vajon hány magányos, lelkileg megtört ember élhet ott másoktól teljesen elzárkózva, nem lelve barátokat a tömegben?

Figyelt kérdés
A kérdésnek nincs sok értelme, de azért kiírom. Sokszor azon töprengek így utazás közben, hogy a lelki társam vagy legalábbis egy hozzám hasonló személy bárhol lehet, akármelyik városban, de biztos, hogy elkerüljük egymást. Nem fogunk semmiféle csoda folytán összefutni, hiába egymást keressük. Valamiért ez a tudat néha az őrületbe kerget, hogy mi van, ha már többször is elsétáltam amellett a bizonyos "lelki társ" mellett. Mennyire normálisak az ilyen jellegű gondolatok? Néha úgy érzem, hogy többek között ezek miatt sem tudom megélni boldogan a jelent, olyan, mintha folyton egy álomvilágban lennék és várom, hogy valami jó történjen velem, hogy végre megismerjek valakit. Ezeket a sorokat most muszáj volt kiírnom magamból, nem tudom kivel megosztani.

2019. jún. 10. 23:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sokan vagyunk, de nem mutatkozunk. Így teljesen jól érzed amit érzel.
2019. jún. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Vree ***** válasza:
Milyen lenne a te lelki társad? :) Lehet, hogy célzottabban kéne keresned.
2019. jún. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Sokan vagyunk, de nem elegen. :D


Mivel csendes emberek vagyunk, ezért a világ hangosabb fele úgy látja, hogy a kisebbséghez tartozunk.

2019. jún. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igazából én sem tudom pontosan milyen lenne ez a személy, de biztos vagyok benne, hogy ha találkozom vele, akkor tudni fogom, hogy ő az. Szerintem ez a személy, lehet fiú és lány is, nem kell feltétlenül mondjuk párkapcsolatra gondolni. Egyébként valószínűnek tartom, hogy egy hozzám hasonlóan csendes, visszahúzódó emberben lelném meg a lelki társamat, aki emellé kicsit furcsa és különc is, mint én. Nem tudom elmagyarázni, ezt mindenki érzi, ha megtalálja a másik felét.
2019. jún. 11. 00:14
 5/15 A kérdező kommentje:
Amúgy fogalmam sincs, hogy hol kereshetném... Talán többet kellene eljárnom itthonról, főleg, mert egy kis városban lakom és itt nincs annyi ember, illetve lehetőség. Sajnos enyhén szociális fóbiás vagyok, így az egyelőre annyira nem kedvező opció számomra, hogy egyedül utazgassak.
2019. jún. 11. 00:17
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem kell keresned. Adnak jelet, ha úgy érzik, hogy hasonló emberekre leltek. Csak észre kéne vedd ezeket.
2019. jún. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Budapesten még mindig nagyobb esélyed van barátokra lelni, mint vidéken, mert egy nagy rakás ember van egy helyen. Én egy 180 fős faluban élek és itt vagyok rettenetesen magányos. Sose voltam nagy társasági ember, itt nem úgy működnek a dolgok, hogy lesétálok a grundra a panel 4-5. emeletéről és már ott is a sok haver.
2019. jún. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az emberek nagytöbbsége csendes kétségbeesésükben élik le az életüket. Még ha van is párocskájuk...

Tehát helytáll a gondolatmenet.

2019. jún. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát ami biztos az az, hogy én Budapesten élek és elégge ilyen vagyok amilyet te "keresel" 😄 Ez igaziból nem tudom válsz e de ez a helyzet.

Az a kijelentés meg, hogy sokkal könnyebb háát ha olyan személyiség vagy akkor lehet. Itt nagyon sokan flegmák és érdektelenek, mindig mindenki mindenhova siet stb. Nem lehet nagyon ami azt illeti. Ezért sincs és még nem is volt senkim, mert én nem ilyen vagyok akik ezek ellenére tud ismerkedni. 19f

2019. jún. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg több van mint kellene.
2019. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!