Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi legyen, ha már csak az...

Lifeless kérdése:

Mi legyen, ha már csak az önsajnáltatás maradt?

Figyelt kérdés

Úgy tapasztalom, hogy nagyon sokan, már-már mindenki megveti az önsajnáltatást, azt, aki sajnáltatni merészeli saját magát.

Namármost... az én véleményem az, hogy ez igencsak szomorú. Ugyanis azt gondolom, hogy alapvető emberi szükségesség, minden embernek szüksége van arra, hogy odafigyeljenek rá, hogy meghallgassák. És sajnálatos módon vannak olyan élethelyzetek, amikor valakit annyira kutyába se vesznek, annyira jelentéktelenné válik a környezetében, hogy már csak ez marad számára perspektívaként, hogy figyelmet, harcoljon ki magának.

Sőt, ÉS MOST JÖN A LEGLÉNYEGESEBB, a pszichológia szerint jót tesz az embernek, ha kicsit, nem átesve a ló túloldalára sajnáltatja magát, ha olyanja van. belső negatív energiák levezetése

És ha erre kerül sor, mit kap mint mondtam, a legtöbb embertől? Leugatják. Ahelyett, hogy pár megértő, neadjisten kedves szóval segítenének neki.

MIÉRT EMBEREK?



2019. júl. 7. 05:15
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert itt gyakorin a régebbi felhasználók, már sokadjára látják ugyanazokat a kérdéseket és problémákat, csak átfogalmazva, apróbb módosításokkal, és türelmetlenné váltak. Ezért jobbik esetben csak ignorálják, rosszabbik esetben ha épp türelmetlen kedvükben vannak akkor be is szólnak valamit.
2019. júl. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
30%

Problémája mindenkinek van, mindenki önsajnáltathatná magát. Ami nem mindeg, hogy ki teszi. Egy random gyakoris rinyálása nem érdekel, ahogy egy ismerősömé se. A szeretteimmel viszont együttérzek.


Szóval ha önsajnáltatni akarod magad, azt tedd a szerelmednél, barátaidnál, családodnál, és ne a kollégáidat fáraszd vele.

2019. júl. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10%

Nincs szükségem olyan emberekre, akik lehúznak a negativításukkal, energiavámpírkodnak.


Ha valakinek problémája van, akkor kérjen segítséget, törekedjen a gondja megoldására. Így tudunk segíteni, örömmel.


Az önsajnáltatás meg mi? Az ilyen ember csak a kifogást keres, mindenben a problémát keresi. Az ilyen ember NEM KELL!! Akkor szóljon, ha tényleg változni szeretne, és tényleg megoldásokat keres.

2019. júl. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnálatos, hogy 3-as briliáns okfejtését 0%-ra tartjátok, gyerekek. Pedig minden szava igaz. Mondom ezt 60 évesen, jó párszor megjárva a hadak útját. Mondjuk, nekem könnyű dolgom volt, hamar megtanultam, hogy nem rinyálni kell, mert az még a szomszédba se hallatszik át. 15 múltam, amikor meghalt faterom, anyám meg lelépett egy orvos barátjával. Egyedül maradtam egy állami bérlakásban. (Akkor még szinte minden városlakó ilyenben élt.) Enni, inni, ruházkodni, rezsit fizetni stb kellett, és az alig megkezdett középiskolát se akartam abbahagyni. Az volt a legszarabb, hogy SENKINEK egy büdös szót sem szólhattam, mert akkor intézetbe kerülök. Kussoltam tehát és éjszakai vagonrakásokat vállaltam. Feketén, félpénzért. Az ofőnek folyamatosan hazudoznom kellett, hogy most éppen miért nem ért rá anyám szülőire jönni, meg hogy most éppen miért nem alkalmas az időpont családlátogatásra. Persze nem volt hülye, kiszúrta, hogy hazudok, és mindenhol alám tett, ahol csak tudott. Becsületére legyen mondva, hogy az utolsó félévtől, amikor kitudódott a dolog, már ő volt az, aki falazott nekem.

Szóval így állok én az önsajnáltatással.

"Akit egyszer porig aláztak,

porig kell azért lehajolni,

méltósága vesztett sorshoz

méltóságvesztve igazodni"

-mondja Baranyi Ferenc. Én meg azt mondom,

Akit egyszer porig aláztak,

ne tanuljon meg porban élni.

Henyélni és panaszkodni könnyebb,

mint talpra állva harcba szállni újra,

s ellenállni a közönynek.

2019. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!