Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem nincs esélyem...

Úgy érzem nincs esélyem senkinél. Igazam lehet? 18/L

Figyelt kérdés
Nem tartom magam egy átlagos lánynak, de annyira különlegesnek sem. A koromhoz képest szörnyen önállótlan vagyok, konkrétan arra nem vagyok képes, hogy a legközelebbi boltba elmenjek egyedül bevásárolni, annyira szorongok. Bármiféle ügyintézésről meg már ne is beszéljünk... Nagyon-nagyon szerencsétlen vagyok, legyen szó akármiről, de a kapcsolatkiépítés egyenesen a gyenge pontom. Egyik közösségben sem sikerült soha megtalálnom a helyem, mindig is kirekesztett voltam és csendes, furcsán néztek rám mások, sosem tűnt úgy, hogy bárkit is érdekelnék, bárki is közeledne felém. A fiúkat inkább már szóba se hozzuk... Ennek ellenére, hogy én egy iszonyúan magamnak való személyiség vagyok, aki szereti maga körül a csendet és a nyugalmat és pocsék kommunikációs készségekkel rendelkezik, mégis már nagyon régóta vágyom egy társra, a szerelemre. Mindig azt mondogatták nekem, hogy először barátkozni próbálják, de én szívem szerint inkább romantikus kapcsolatra vágynék, olyasvalakivel, aki nemcsak a párom, hanem egyben a lelki társam és a legjobb barátom is. Az utóbbi időben egyre jobban vágyom erre, sokszor ismeretlen, csupán egyszer látott személyekbe túl sokat képzelek bele. Mindig attól félek, hogy elszalasztom azt a srácot (bárhol, bármikor), akit igazán nekem szántak, azért mert gyáva és visszahúzódó vagyok. A fent leírt tulajdonságaimmal úgy érzem a fiúk többsége még csak egy esélyt sem adna, hogy legalább kicsit megismerjen és láthasson valamit a jobbik felemből és abból a kevés pozitív tulajdonságomból.

2019. júl. 18. 16:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ha szociális fóbiád van,azt nem ártana kezeltetni. Pszichológus kell hozzá.Értem,hogy voltál egynél,de ez olyan,mintha egy rossz fogorvos után,soha többet nem mennél fogászhoz.
2019. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
#11: Nem egy pszichológusnál voltam, nekem elhiheted. De többhöz biztosan nem megyek.
2019. júl. 18. 20:40
 13/24 anonim ***** válasza:

Introvertált személyiség, amihez később szociális fóbia társult. Rengeteg ilyen van itt GYK-n. Itt beszélhetsz hozzád hasonlókkal 🙂


Ha van kérdésed, vagy tudni szeretnél valamit, akkor írj, és próbálok segíteni, felvázolom neked a lehetőségeket, járható utakat, amiket én tapasztaltam a témában. 😊

2019. júl. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
18%
Hát hol laksz? :D Ki gyógyítalak belőle, nekem is így kezdődött a dolog, utána már levedlettem. Idővel megszűnik 26/F
2019. júl. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy egyedül "életképtelen" vagy, akkor kapcsolatban is az leszel.

Nem sok minden fog változni, majd jól rázúdítod a problémáidat a barátodra, szal ne ez legyen most az elsődleges, ne ez élvezzen prioritást számodra, ink próbálj vmit kezdeni a problémáiddal.

Tovább tanulni nem akarsz, pedig kolesz pl, új emberek, ismerkedés...stbstb. ezért kérdeztem.

Szakemberhez nem akarsz menni.


Autogén tréningről hallottál már ?

[link]


[link]


Estleg próbáld meg :)

El lehet végezni tanfolyamot, 10-12 óra és kb 40e körül mozog az ára, nem olyan vészes, a lényeg, hogy használjon.

Vannak csoportos tanfolyamok is, azok olcsóbbak, de nyilván a hatásfok kisebb, ha egyedül valaki veled foglalkozik, jobban elsajátítod a technikát.

2019. júl. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
18F vagyok én is ugyan ez vagyok és ugyan így akarok valakit, most lett is volna rá esélyem de a szerencsétlen formámmal sikerült meggyűlöltetnem magam. Egy rakás szar vagyok, ez előtt sem vett észre senki, DE és most jön a de, nem a te hibád ha nem vesznek észre stb, amúgy se kell ráizgulni.. Inkább leszel olyan buliba járó hülyegyerek aki egy fellépésen az első sorba sír az énekesfiúért, vagy leszel önmagad akit majd azért szeretnek meg aki vagy? Szerintem a második. Nekem is a másodikkal sikerült elérni valamit :) Csak a másodikkal is sikerült tönkre tenni ami miatt megint szépen szétvágdosom magam :3 Cukiságaimból ennyit, sok szerencsét
2019. júl. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
31%

Pontosan ilyen személyiséggel megáldott lánykára lenne szükségem, de az ilyenek mind elvannak bújva és egyszerűen nem tudok találkozni egyel sem. Kérdésre a válasz: Igenis van esélyed. Az én barátaim közül is mindegyik egy hozzád hasonló félénk lányt akar, akit védelmezhetnek minden bajtól. Meg az ilyen lányok nagyon kis aranyosak és hidd el, sok fiúnak nagyon bejön ez.

Önállónak lenni egyszer pedig mindenkinek meg kell tanulni, és azért a legkisebb dolgoktól nem kell félni, ne gondolj túl semmit, nem szabad semmin sem rágódni, lesz ami lesz, ha elrontasz valamit, mit számít? Én is nagyon sokat bénázok, mind emberek vagyunk, mind bénázunk :)

Szerintem ha félős a természeted sosem leszel egy nagyon talpraesett, vagány csaj, de nem is kell annak lenni. Te ilyen lettél, a hozzád hasonlóakkal fogsz tudni kapcsolatokat kiépíteni, de azokkal szoros kapcsolatokat. Bárcsak lennének a környékemen ilyen lányok, mert még sosem találkoztam hasonlóval és szerintem csak a mesében léteznek. Ne aggódj, rengeteg fiúcska bújkál a világban, aki egyszerűen elolvadna tőled, sokkal több mint hinnéd

2019. júl. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
37%
16-os vagyok így van utolsó, ezzel én is egyet értek.. Az önállósodással meg annyi baj van hogy nekem se sok kedvem van elmenni ide oda, és sajnos már tapasztalatból mondom ha a párod elkezd önálló lenni és elhanyagol annak vége lesz... Bár az én "életem" és a "szerencsém" is közrejátszott hogy nem jött össze hogy én is úgy vigyázhassak valakire és vele legyek rengeteg időt... Nem is értem aki ugyan így erre vágyik és nem kapja meg, nektek hogy van még életkedvetek? Engem már a penge vége se tud megnyugtatni egyre rosszabb ez az egész, a neten meg mindenki jól érzi magát viccelődik stb... Nem értem de örülök hogy nem az megy mint 1-2 éve hogy GYK-n is mindenki öngyilkos akar lenni meg viccelődnek vele. Az utolsóval és a kerdezővel tudok a leg jobban azonosulni.. Kivéve az önállóság részét, ha az önállóság abból áll hogy nem lehetek együtt szinte egész nap azzal akit szeretek, akkor én rohadtul nem akarok soha teljesen önálló lenni.. Bár én ezt pont fordítva tapasztaltam meg sajnos :'(
2019. júl. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Sok mindenben magamra ismertem az írásodban. Én is magamnak való vagyok, sokat szorongok, kapcsolatokat nagyon nehezen alakítok ki, a potenciális partnereimet megidealizálom, de ez mindig olyan egészségtelen kötődést vált ki, amitől elmenekülnek mind.


Nem olyan rég fogalmazódott meg bennem, hogy ez a túlzott vágyam a társtalálásra azért van bennem, mert valami olyasmit remélek tőle, amit magamnak nem tudok megadni. Azóta próbálok inkább magamra koncentrálni: igyekszem minden nap valamivel több lenni az előző napnál, teszek az álmaimért, tudatosan fejlesztem a személyiségem, próbálom szeretni saját magam. Nagyon hosszú út ez, de így szép lassan kiegyensúlyozottabb emberré válhatok, akit nem tartanak börtönben a korábbi sérelmei. Így a párkapcsolat iránti vágy sem a megmentésemről szól már, hanem inkább egy olyan emberről, akivel az adott élethelyzetben kölcsönösen tudjuk segíteni egymást, hogy önmagunk legjobb verziói lehessünk. Ehhez nemcsak a másik embernek kell megfelelőnek lennie, vagy hozzám illőnek, hanem nekem is fel kell nőnöm ehhez érzelmileg, hogy ne fojtsam meg a ragaszkodásommal.


Valami ilyesmi történik bennem mostanában, remélem segít kicsit az én sztorim. Kitartást! :)

2019. júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #19-es! :)
2019. júl. 27. 06:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!