Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit csinálnátok a helyemben...

Ti mit csinálnátok a helyemben? Elég nagy a baj.

Figyelt kérdés
Felmomdott egy kollégám és engem neveztek ki a helyére 80 ember főnökének. Nem épp a leg intelligensebb emberekről van szó mint kiderült sajnos de kedvesen, nyitottan a legjobb szándékkal fordultam feléjük. De ők mindenféle hazugságot terjesztenek rólam, hogy semmibe veszem, lenézem, nem becsülöm őket meg a munkájukat. Csúnyán beszélek velük, nem is köszönök nekik, nem vagyok hajlandó velük kommunikálni. Pár nap után ott tartunk, hogy petíciót írtak ellenem, hogy vegyék vissza a régi főnöküket és bepanaszoltak a főnökömnél. Mint kiderült a volt kollégám aki elmegy uszitja őket a háttérben, mert nem kedvelt engem. De őt nem kirúgták, ő mondott fel valamiért, nem miattam, nem is dolgoztunk együtt, semmi közöm a dologhoz. Teljesen ki vagyok már a helyzettől, annyira igazságtalan az egész. A főnököm engem kér számon és nem tudom megvédeni magam sok ember hazugságával szemben. Nem követtem el semmit. Ráadásul sok éve már 40 másik embert is irányítok és velük minden szuperül megy, sosem volt konfliktus nagyon szeretnek a beosztottaim. Mondjuk az egy intelligens társaság. Pont ezért is neveztek ki erre a feladatra is. Lesz majd egy megbeszélés velük, meg a főnökömmel. Rettegek ott mi lesz. Vízbefojtanak vagy lenyilaznak? :( nem tudom mit kéne csinálnom :( Megalázó és igazságtalan ez az egész. :(
2019. aug. 17. 14:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
61%

Újra és újra ugyanazt szajkózod, ezzel bizonyítod amit írtam.

Persze, hogy feltűnik, 100% volt a válasz, regaáltál és már nem... Nem kell nagy ész hozzá, ezért a keksz is járhat...

A lényegen nem változtat, addig nem kell vezetői készség amíg mindenki ugyanazt a szekeret ugyanabba az irányba tolja (nyilván már ez sem történik meg a valóságban), a súrlódás meg már kezelhetetlen. Továbbra is a vezetői készségek pótlását javasolnám.

Ha ezek lennének, ismernéd ezeket a dolgokat, akkor nem itt kérdeznél, ahol a válaszolók 98%-a nem hogy vezető nem volt és nem is lesz soha, de még felsőfokú végzettsége sincs, nem is nagyon lesz.

2019. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Arra, hogy ki mit csinálna egy ilyen szituációban nem kell sem diploma sem vezetői készség. Viszont a válaszokból lehet tanulni meg ötletet meríteni. Nyilván nem a tiédből. :) Hogy mefgbíztak ezzel a sz@rral meg sajnos pont azért van mert virágzik a másik projektem. Lehet, hogy "ugyan azt szajkózom" majd ha felfogod fogok mást is mondani. :) Légyszi ne írj több hozzászólast mert nem hasznos!
2019. aug. 17. 21:51
 23/29 anonim ***** válasza:
71%
Hát, a szívasd meg őket válaszok, nagyon jó tanácsok voltak. Igazi profi megoldás.
2019. aug. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Adhatsz jobbat 😉
2019. aug. 18. 22:31
 25/29 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem fogadod el amiket írunk, kimagyarázod, akkor hogyan kaphatnál hasznos tanácsot?

Még egy dolog jutott eszembe, ha tényleg igaz lenne, hogy van 40 embered, akikkel ti 41-en közösen tökéletes szimbiózisban dolgoztok (ami már eleve nem jöhet létre, és nagy baj, hogy ezt nem érzékeled), akkor hogy lehet aláásni a tekintélyed felfelé.

Ha jó vezető vagy, ahogy mondod és van egy komoly létszámú csapat, amit ezt igazolja, akkor egy új pozícióban már kezdés előtt nem tudnak alád tenni az új területen. A felsővezetők nem hülyék.

2019. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Nem unod ezt még? Én már nagyon.

Attól, hogy bizonygatod a valóság ellenkezőjét a valóság nem fog megváltozni. Hogy TE mit gondolsz pedig nem változtat semmin, és senkit nem is érdekel. Használható választ nem tudtál adni. Megkértelek, hogy ne firkálj ide többet, de nem tudod megállni. Ezt kényszeres viselkedésnek hívják. Javaslom keress fel egy pszichológust!

2019. aug. 19. 11:41
 27/29 anonim ***** válasza:
56%

LOL, értő olvasás, ott voltak a válaszok és a kérdések amiket magadban meg kellene válaszolni.

Jó neked, hogy ilyen képességekkel is vezetői pozícióba kerülhettél...


MIndegy, én feladom.

Majd a főnökeid megoldják helyetted a problémát, aztán majd lesz valami

2019. aug. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Mondom: pszichológus! Bár az irígység nem gyógyítható.

Épp most hívott fel az egyik beosztottam hallva a kialakult helyzetet. Fél óráig hallgattam milyen jó főnökük vagyok. :)

2019. aug. 19. 14:02
 29/29 A kérdező kommentje:
Tibiboy?? :D Ilyen névvel a mentális egészség kategóriába se osztogass tanácsokat :D
2019. aug. 20. 07:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!