Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha áldozattipusként kést...

Ha áldozattipusként kést rántanék a munkahelyemen az ordíbálós és veréssel fenyegetőző kollégával szemben, hogyan reagálna?

Figyelt kérdés
Szorongó ember vagyok, ha rámordítanak összerezzenek, a kérdés pusztán elméleti, hogy mi történne, ha ezt megmerném tenni?
2019. szept. 1. 17:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
#10 mi a ferde fsz ez :D leghosszabb válasz ever
2019. szept. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos a munkahelyi terror lényege sokszor az, hogy olyan emberrel szemben alkalmazzák, aki az adott helyzetben nem tud hatékonyan védekezni. Itt elsősorban nem tárgyakra, eszközökre gondolok, hanem amiről a Kérdező is írt: áldozattípusúság, szorongás.


Vannak Magyaroszágon is szakértők ebben a témakörben. Pszichológusok, és néhány ügyvéd is. Pszichológusok közül azok, akik a ilyesfajta terorizálás légkörével foglakoznak. Néhányan ki is írják az internetes profiljukra, hogy munkahelyi vagy családi terror, mobbing ügyével külön is tudnak foglalkozni.


Ügyvédek közül meg szintén néhányan foglalkoznak munkahelyi mobbinggal, persze főleg a munkajogi ügyvédek közül.


Én rákeresgéltem: pszichológus + mobbing, ügyvéd + mobbing. Sajnos nem mentem még tovább az üggyel. Most épp amúgy már nem ott, hanem új jó helyen dolgozom. Ettől függetlenül az emlékek feldolgozása miatt is, meg az esetleges jogi elégtétel miatt is sajnos mégis kénytelen leszek én is szakemberekkel beszélni.


Teljesen egyedül nehéz elindulni. Persze az is sokat számít, hogy Nálad milyen a főnökség, milyen a többi kolléga. Elvileg előfordulhat az is, hogy segítenek Neked, bár olyan helyen, ahol már elfajult a légkör, ott rosszabbak az esélyek. A főnöknek mindenesetre elvileg nem érdeke a terror, megaláztatás, bántalmazás, de ez függ a konkrét helyzettől és főnöktől, vannak olyanok is, akik nem képesek hosszú távon gondolkodni.

2019. szept. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

hacsak nem valami Bruce Lee ikerturbó, akkor alaposan meghunyászkodna


bár még a tapasztalt közelharcosok is kétszer meggondolják mielőtt késes támadóval kezdenének


ha ő támadt rád amúgy, akkor jogos védelmi helyzet, tehát nem te lennél a hunyó, hiába menne bömbizni a zsernyákokhoz


"Ha olyan típus mint én, akkor szép higgadtan fogná a telefont, és hívná a biztonságiakat."


nyilván ugyanezt csinálnád pl. utcai rablásnál is, ha jön Kolompár Teszlatrooper egy henteskéssel, hogy na tesókám pakoljad kifele a zsebeidet...

mire kinyögted a "halló"-t, már a hatodik lyukat vágja a tüdődőn...


"Ha a többi kollégának van esze aki a helyiségben tartózkodik, hamar megvédenék az áldozatot."


igen, mert az átlagember ugye csak úgy reflexből nekimegy egy késes támadónak :D


"Tájékoztatlak: aki ilyet művel, azt egy szerencsétlen beteg embernek tartják, és nem "tökösnek"."


tehát aki késsel védi magát, az szerencsétlen beteg ember...értem

semmi gond, majd utcai támadásnál hagyd magad leszúrni, csakhogy ne csinálj segget a szádból, okés?


"Felhúztam a pólóm és mondtam hogy csináld. Nem csinált semmit, hülyén jött ki belőle. Mondtam, hogy tűnjön el vagy elveszem és belemártom."


az egyik ilyen majd bátrabb lesz, mint gondolnád...


"Tökmindegy hogy hány centi a kés, ha egy kanállal hadonászna azért is kirugatnám, feljelenteném, agy kivenném a kezéből és elkalapálnám.."


azért, mert megvédte magát?

nem ő támadna késsel, hanem őrá támadnának rá, és ő védekezne! tudsz olvasni?

mi lenne, ha kipiszkálnád a szemedből a csipát, hülyegyerek? vagy adjak robbanóport?


"nem így kell a konfliktusokat intézni"


persze, te majd nyilván leállsz diplomáciázni azzal, aki okkal/ok nélkül rád támad...

LOL :D


"Úgyse mered, még visszaszólni se mersz neki:D am ha ilyen agressziv elvenné a késed és megverne nagy valószinûséggel."


na a másik nagyszájú...úgyse mered, úgyse mered, aztán egy szép napon valaki merni fogja és a hullaházban kötsz ki


"Am. ha már előveszed a bicskádat, az már bőven fenyegetésnek minősül, amiért feljelenthet."


ha őt támadják meg, jogos védelmi helyzetnek minősül, nem fenyegetésnek

neked se ártana megtanulni olvasni


"Minimum egy felfegyverezve elkövetett garázdaság...

Ettől akarsz nagyfiú lenni, hogy késsel hadonászol?"


bmag, titeket nem tanítottak meg olvasni, fogyatékosok!?

a kérdező azt írta, őt támadnák meg, nem azt, hogy ő támadna!

még véletlenül se a támadó a garázda, igaz?

pffffff...jogot kéne tanítani az iskolákban, nem azt, hogy Ady milyen pózban dugta meg Csinszkát, akkor nem lenne ennyi mélyhülye az országban...

2021. jún. 9. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A munkahelyi bántalmazás nagyobb övön aluli ütés az utcai rablásnál is, és bizonyos értelemben tisztességtelenbb is annál. A munkahelyi bántalmazó ugyanis még az utcai rablónál is nagyobb bizonyossággal tud maga számára sebezhető áldozatot kipécézni. Sokkal komolyabban venném a munkahelyi bántalmzást, már csak azért is, mert valószínűleg fortintbilliók égnek el az így romló közegészsgégügy, kieső munkaórák, munkahelyi balesetek, figyelmetlenségek, a stressz közben megjelenő népbetegségek miatt.


Az a baj, hogy mire a bántalmazott ember odáig jut, hogy kést ragadjon megaláztatása miatt, és valamiféle feloldozást érjen el, addigra pont azt az önbizalmat és lelkierőt veszíti el, amel egy ilyen akció sikeres kézbentartásához lenne szükséges. Egy ilyen akció tehát vagy összeomlik, újabb megalázó helyzethez vezetve, vagy tragédiába fordul. Persze sikerülhet is, de erre pont a kés nem a legjobb eszköz, mert nehéz finomhangolni (a folyadékkilövő elvileg jobb, de ahhoz gyakorlás kell).


A munkahely bántalmazások sajnos többnyire eszkalálódnak, egyre jobban megigazolják a bántalmazók a tetteiket, egyre rendszerszerűbbé válik, és ezért egyre nehezebb is kikeverdni belőle. Ha a főnökség is részese, vagy legalábbis jellegzetes magyarosch módon passzívan rábólint, akkor nagyon rosszak az esélyek. Jogi és főleg társadalmi változás mindenképp kellene. Ha több áldozt is van, akkor elvileg valamiféle összefogás, sztrájk, stb. segíthet, de ezekre is rosszak az esélyek kis hazánkban. Bizonyítékot vagy akkor lehet szerezni, ha több érintett és tanú is van, vagy ha az egyik áldozat képes elég rejtett kémeszközöket is bevetni.

2021. jún. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
(Elvileg bizonyítékot az is hozhat, ha mégis jogi vagy rendőri síkra terelődik a munkahelyi bántalmazás, és ez elkövetők ellentmondásba keverednek hazudozásaikban a szembesítésen.) Mindenesetre kell egy lelkierő ezekhez az áldozat részéről.
2021. jún. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!