Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti bevallalnatok 1 olyan...

Ti bevallalnatok 1 olyan munkát ami 12 órás és oda vissza összesen 4 órát kéne utazni?

Figyelt kérdés
A munka amúgy ülő munka szóval fizikailag nem fárasztó de szerintetek megéri így ? Busszal és vonattal járnek be csak félek attól is mivan h késik a vonat és este későn ott maradok vonat nélkül télen a hidegben..
2019. szept. 3. 15:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%
Tanulhatnál is valamit, amit távmunkában is lehet végezni.
2019. szept. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

"itthon is azért megkell csinálni a házi munkát főzni a páromnak meg rendbe tenni a lakást.."


Nem akarok párkapcsolati tanácsokat osztogatni kéretlenül, de ha mindketten dolgoznátok, akkor nem csak a te feladatod a házimunka és a főzés, nyugodtan lehet felezni.

De ezt is kb elfelejtheted 12 óra munka és 4 óra utazás mellett. A szabad napokon mehet, de valószínű heti 3-4 napot oda leszel és egy fűszálat nem tudsz keresztbe tenni majd azokon a napokon.

Ha teszem azt elmész otthonról hajnal 4-kor és este 8-kor érsz haza, akkor szerinted te még neki állsz főzni? Úgy, hogy másnap megint hajnal 4-kor kell indulnod? Teljesen esélytelen ez hosszú távon.


Szerintem keresgélj tovább. A 4 óra utazás alapból nagyon necces naponta, akkor már tényleg érdemes költözni. Kiadni a párod lakását vagy valami addig.

Nehéz helyzet, de szerintem nem lennél sokkal előrébb, ha ezt elvallalnad.

2019. szept. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem vállalnám. Plusz még mellette házimunka...

Ahogy fentebb válaszolták: semmi magánélet így nincs, stressz, kimerültség lenne a következmény. Bele lehet ebbe betegedni előbb-utóbb!

Keresgélj tovább, gondolom a párod azért nem neheztel rád komolyan azért, mert el kell tartani Téged. Csak lesz valami álláslehetőség végre!

Nem tudom, miért szajkózzák egyesek, hogy "rengeteg" betöltetlen állás van. Egymás után hallom, hogy emberek munkát keresnek, és már X ideje nem tudnak elhelyezkedni.

2019. szept. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
45%

A helyzet az, hogy van, ahol valóban sok a betöltetlen állás, illetve nagy a fluktuáció, pedagógusok sorra hagyják el a pályát vagy mennek más körzetbe tanítani, mert jobbak a körülmények (nem vidék-Budapest, hanem Budapesten belül is), a régiek mennek szépen nyugdíjba, egyes helyeken lasszóval vadásznak tanárokra. Az SZTK fogorvosok most fognak sztrájkolni, mert amit az állam fordít rájuk, abból nem tudnak megfelelő ellátást biztosítani. Postára is folyamatosan keresnek embert. Tudnék más példát is hozni.

Persze, lehet, hogy nincs szükség a sokadik szórólapozóra, mert a járókelők zöme már el sem veszi a papírt, a postaládák többségéből is a kukában landol.

2019. szept. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Utolsó hát jó nyilván sok állás van mint pl a pedagógusi pálya de sajnos nekem se ilyen végzettségem van. Egyébként a postával nem értek egyet ugyanis még tavaly voltam bent interjún de nem engem vettek fel hanem csak látszat volt az egész interjú mert közben már levolt beszélve 1 ismerőssel h ő kerül oda.. sajnos minden az ismeretségen múlik. Nekem meg az nem igen van.. párom munkahelyere is állandóan keresnek de az kőkemény férfi munka. Szóval igen lehet hogy tényleg üresedés van rengeteg pozíciónal de sajnos az mind olyan amit én nem tudnék ellátni. Ma is megyek itt a városban 2 interjúra is.. letettem erről a 12 órás melorol..
2019. szept. 4. 08:56
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk viszont tényleg munkaerőhiány van a postán, Budapest.


Nekem egy kérdésem lenne még azért hozzád. Amíg nem éltél a pároddal, hogyan oldotta meg a házimunkát? Mert persze, most ráfogjátok arra, hogy azért te csinálod, mert nem dolgozol. De mi van, ha elvállalod ezt a melót és plusz még továbbra is neked egyedül vinned a házimunkát, mert ő közben hozzászokott ahhoz, hogy te csinálod? Elmegy egy napból 16 órád munka és utazás miatt, a maradék 8 óra marad házimunkára és pihenésre. És még nincs gyereketek (nem tudom, tervben van-e). Szerinted mennyi idő alatt leszel olyan állapotban, mint a mosott szar?

2019. szept. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%

14#

Nem tudom hol az a nagy pedagógus hiány, nálunk jelenleg 1 tanítói állást hirdetnek, a nyáron volt még pár, de tömegével akkor sem keresnek tanárokat, ráadásul megyeszékhelyről van szó.

A posta oldalán se hirdetnek ide egy szem állást se.

Kamu ez a nagy munkaerőhiány.

2019. szept. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Budapesti iskolákat és postákat tudok.
2019. szept. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
47%
Ez a baj, holott nemcsak Budapestből áll az ország.
2019. szept. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
21%
De attól, hogy nálatok nincs akkora munkanélküliség, máshol még lehet. Nem tudjuk, hogy a kérdező konkrétan hol él, Budapestre nem csak Budapestről járnak dolgozni, hanem a környékbeli településekről is, sőt, ismerek olyat, aki Balatonról jár.
2019. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!