Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy nőügy miatt érdemes...

Egy nőügy miatt érdemes munkahelyet váltani?

Figyelt kérdés
Szóval a történet úgy néz ki, hogy én majdnem egy éve vagyok a cégnél. Júniusban érkezett hozzánk egy új kolléganő. Én voltam úgymond a mentora, én tanítottam be a dolgokra. Az első pillanattól kezdve remek volt a viszonyunk, aztán egy hónap múlva össze is jöttünk. Egy probléma volt, férjezett, és házasságban él. Titokban tartottuk a viszonyunkat, ez ment is egy darabig, szerencsére a férje a munkájából kifolyólag sokat van külföldön. Aztán ő elkezdett lelkiismeretfurdalást érezni, és emiatt a kezdeti lángolás alábbhagyott. Én fülig bele voltam zúgva és nem akartam abba hagyni a kapcsolatot. Ez több kisebb összeszólalkozáshoz vezetett köztünk, és egyre nehezebb volt már a munkahelyen is elrejteni ezt. Aztán én elmentem egy hétre szabadságra, és mire visszamentem ő már nem volt sehol. Felmondott, és minden kapcsolatot megszakított velem. Facebookon is letiltott, de még telefonon sem érem el. Ami még ennél is nagyobb baj az az, hogy a felmondását azzal indokolta, hogy "konfliktusunk volt, és nem tud velem tovább együtt dolgozni" Emiatt a főnök megfenyegetett egy fegyelmi eljárással, és közölte hogy hagyjam békén a kolléganőket. (a többivel kb. még beszélőviszonyban sem vagyok) Erősen gondolkodom rajta, hogy új munkahelyet kéne keresnem és felmondanom. Régen szerettem itt dolgozni de az utóbbi pár hét egy pokollá volt. A főnök ugyan úgy tűnik, túltette magát a dolgon. Még bocsánatot is kért a keményebb fogalmazásért, én mégis úgy érzem ez a bélyeg mindig rajtam fog maradni. Én leszek az ember aki miatt felmondott egy munkatárs. Ráadásul iszonyatosan hiányzik. Itt akármerre nézek, ő jut eszembe még a kávéautomatáról is. Sokkal dekoncentráltabb vagyok, és elvesztettem minden motivációmat ez iránt a munka iránt. A kérdésem az, hogy megéri emiatt váltani? Nem lenne ez egy amolyan gondok elől elmenekülés? Hátha aztán idővel túllépek rajta és elfelejtem.

2019. szept. 8. 00:04
1 2
 11/15 kokakólalájt ***** válasza:
94%

Az utóbbi kb egy évben nem nagyon szóltam hozzá kérdésekhez, csak csendes olvasó voltam de most úgy érzem erről muszáj véleményt mondanom. Előre leszögezem én is férfi vagyok, de nagyon zavar, hogy minden ilyen helyzetben a nő a hibás. Ő a bunkó paraszt, ő a gerinctelen. Az a kérdés senkiben nem merül fel, hogy a kérdező felnőtt dolgozó ember létére miért nem tartotta tiszteletben, hogy a kolléganője házas? Ebből a leírásból még pont hogy a nő tűnik pozitívabbnak. Hiszen ha megnézzük mit tudunk meg: Jön az új kolléganő, a pasi jól megmentorálja mindenféle értelemben. De pont a nő az akinek viszonylag hamar lelkiismeretfurdalása lesz és ki akar szállni. De a pasit még akkor is csak a farka irányítja, amikor már tudja hogy ez akár a munkájukra is rossz hatással lehet, és nem mellesleg tönkretehet egy házasságot is. Meg ez az egész sztori nekem kicsit ködös és egyoldalú. Van itt említés kisebb összeszólalkozásokról. Na most, honnan tudhatjuk hogy ott mi történt? Mi van, ha a kérdező megzsarolta, vagy megfenyegette a nőt mondjuk hogy kitálal a férjnek, vagy szétkürtöli a viszonyt a kollégáknak? Nem akarok alaptalanul vádaskodni, de akkor is gyanús hogy egyik pillanatban még tart a viszony, még ha viharosan is aztán egyszer csak a nő se szó, se beszéd felmond és még le is tiltja mindenhonnan a kérdezőt.


De hogy tényleg ne tűnjek inkorrektnek, annyiban megértem a kérdezőt, hogy tényleg nem volt jó döntés a hölgytől, hogy bepanaszolta a főnöknek. Ha jól veszem ki, még próbaidős volt, simán felmondhatott volna indoklás nélkül is. Utólag felesleges volt az amúgy is nagy port még jobban felkavarni.

2019. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 kokakólalájt ***** válasza:
100%
De hogy a kérdésre is válaszoljak, az hogy emiatt érdemes-e felmondani az a munkahelytől, illetve az ottani közösségtől is függ. Ha olyanok, hogy nem nagyon érdeklik őket az ilyen dolgok, akkor felesleges csak emiatt elmenni. Még pár hét és úgy sem fog rá emlékezni senki. Meg írtad, hogy a főnököd sem neheztel már rád, akkor meg végképp hajlanék a helyedben a maradás mellett. Inkább bizonyítsd be, hogy hasznos munkaerője vagy a cégnek, és hogy a munkavégzésedet nem befolyásolhatják a történtek. Ez a rossz érzés meg szintén el fog múlni idővel.
2019. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, és a kritikákat is. A szaralak megfogalmazás talán erős egy picit, bár sokszor én is annak érzem magam. Sosem mozdultam még eddig foglalt nőre, és tanultam ebből annyit hogy többet nem is fogok. Ez most így alakult. Én 25 éves vagyok, ő pedig 37. Nekem nagyon imponált, hogy egy ennyivel idősebb nő került a szárnyaim alá, és foglalkozhattam vele. Eleinte neki is tetszett, hogy egy ennyivel fiatalabb srác így körülrajongja. Aztán nem tudtunk magunknak parancsolni, és csak történtek a dolgok. Igen, dugtunk is, nem akartam ennyire kitárni mindent, azt gondoltam hogy abból, hogy titkos viszonyunk volt ez evidens. Az azért túlzás, hogy annyira ki akart szállni. Nem nagyon tudta, hogy mit akar. Persze mondogatta, hogy hagyjuk abba és inkább csak kollégák, és barátok de sosem győzött meg hogy tényleg ezt akarná. Természetesen nem fenyegettem meg, és nem is zsaroltam. Egyetlenegyszer emeltem fel kicsit a hangom vele szemben, és mondtam neki egy-két durvább dolgot de egyből bocsánatot is kértem. Az meg egész biztos, hogy nem a munkahely miatt lépett ki. Ő hosszú távra tervezett is, és szeretett is itt lenni. Egészen addig amíg el nem kezdett kellemetlenségeket okozni a kettőnk közötti viszony. A főnöknek egyébként elmondtam, hogy viszonyunk volt, ott már tényleg nem láttam más megoldást, csak az őszinteséget.
2019. szept. 8. 19:16
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kb. ennyi. MARADJ! Lecseng idővel ez az egész.
2019. szept. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem a szárnyaid alá került, be kellett volna tanítanod a munkára. Mit nem értettél meg a feladatkörödből?
2020. nov. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!