Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes munkahelyeken icike-picike, szorgos hangyának nézik az embereket? (Nem provokáció)

Figyelt kérdés
Milyen végzettségű embereket kellene felvenni, hogy valaki a dolgozókkal is foglalkozzon?
2019. szept. 26. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
A hazai munkáltatók még ezen a primitív szinten tartanak: a dolgozókat rabszolgának nézik, és úgy is kezelik. Ide is olyan szemléletváltás kéne, ami nyugaton már rég megtörtént, de ahogy elnézem, esélytelen, hogy valaha is továbblépjünk innen az ókorból.
2019. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert a hasznos és az eredményt nézik, nem pedig az embert.
2019. szept. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó kérdés! Dolgozom magyar cégeknek és egy külföldinek is – nos, elképesztő, az utóbbiban mennyivel jobban bánnak az emberrel. A magyar cégek alapmentalitása az, hogy a munka gyorsan kell, fizetni viszont nem akarnak érte, a nyugatié az, hogy a jól megfizetett, elégedett ember jól is fog dolgozni.

Hozzáteszem, azért a magyar munkavállalók munkamoráljával is elég nagy gondok vannak. Nem könnyű olyan embert találni, aki becsülettel elvégzi a rábízott feladatot.

2019. szept. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez szerintem munkahely függő. Ahol egyszerű emberek a főnökök is, mert nem kell hozzá túl sok kreatívitás, vagy annyira sok ember van, nem hiszem hogy érzelmi kérdést csinálnának belőle, hogy most a munkát egy érző szív végzi-e vagy sem.

Ha nem tetszik a dolog, lépj ki. Én is dolgoztam különböző multikban, és ott éreztem jól magam (mily meglepő :D) ahol a főnökömet kedveltem és jóban is voltunk.


Tehát magyarul érzelmi kérdést csinálsz a dologból, akkor keress egy érzelmeidnek IS megfelelő közeget.


Kb ennyi

2019. szept. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Munkahely fuggo!

Angliaban is semmibeveszik a kisembert! Nem ersz semmit, csak egy nagyon konnyen helyettesitheto szam vagy.

2019. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kisebb cégnél nem így van, legalábbis én nem tapasztaltam ezt ott, ahol közvetlen kapcsolat volt a tulajok és a dolgozók között. Egy multinál valóban kis szorgos hangya vagy, aki könnyen lecserélhető.
2019. szept. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!