Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúghatnak azért mert felmond...

Kirúghatnak azért mert felmondok? Ilyen lehetséges?

Figyelt kérdés
Költözés miatt felmondtam, de nagyon nem fogadta jól a hírt a főnököm. Mondtam, hogy természetesen a 30 napos felmondási időt megvárom, ha szükségük van rám. Akkor azt mondta rendben és írjak egy felmondó levelet, amibe beleírom az utolsó munkanapomat is. Másnap amikor mentem dolgozniazt mondta nem jó a papír, mert közben azt beszélte meg a nagyobb főnökkel, hogy elég, ha október 9.ig maradok és amúgy is beleírtam a közös megegyezést, de a cég mondott fel nekem. Ilyen van? Hogy beadom a felmondásomat és ezért ők kirúgnak? Nem igazán tetszett nekem ezért volt egy kis vitám a felettesemmel, de nem tudom mennyire volt jogos a felháborodásom.
2019. okt. 6. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Hány éve dolgozol ott?

Ha kirúgnak kapsz végkielégítést 2-3 év után

2019. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Ha közöst írnak akkor nem.

Nem tudom anyagilag mekkora kiesés az a pár hétnyi felmondási időre járó bér, én örülnék hogy szabadulhatok.

2019. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Az első helyesen írja, ha a cég mond fel neked, akkor az neked előnyösebb lehet, mintha te mondanál fel. Ha elég ideje dolgozol ott, akkor jár a végkielégítés.

Valamint ettől függetlenül amikor elválnak az útjaitok, az időarányosan bent lévő szabadnapjaiddal minden esetben el kell számolni, vagy kiadja a hátralévő napokra (kiveszed szabiként) vagy kifizeti.

2019. okt. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1 éve és 3 hónapja kezdtem itt, de nem említettek végkielégítést.
2019. okt. 6. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Meg ha ők rúgnak ki komoly indok kell, ami ha nem igaz perelheted őket, és jó eséllyel nyernél is, de szerintem ők okosabbak, mint te.
2019. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor végkielégítés nem jár.
2019. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Így, hogy egyébként sem jár végkielégítés, ne hagyd, hogy “beelőzzenek”. Nekik elvileg mindegy, neked viszont már nem annyira. A közös megyegyezés viszont jó megoldás mindenki számára.
2019. okt. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!