Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Neked nincs eleged a napi 8...

Neked nincs eleged a napi 8 óra munkából?

Figyelt kérdés

Én sose bírtam egy irodában megülni 8 órán keresztül, ami igazából 8.5 az ebédszünettel együtt. Rájöttem, hogy utálom az egészet és nem bírok egyszerűen ennyit megmaradni egy bezárt helyen. Tudom, másoknak meg rosszabb a helyzetük, de én is mar kezdek ebbe beleőrülni. Azt is tudom, hogy ez az “élet rendje”, de belegondoltam hogy nagyon nem szeretném erre elvesztegetni az értékes éveimet. Mindenki azt hangoztatja, hogy az idő a legfontosabb és legértékesebb mert az pótolhatatlan.

Nem olyan rég kezdtem el dolgozni, de már korábban voltak munkáim diákként, szintén nagyrészt irodai, de voltam gyárban is, a lényeg hogy mindkettőt utáltam és alig vártam, hogy mehessek haza. Nem a munkával van a bajom, mert mindig elvégeztem/elvégzem amit rámbíznak, lusta sem vagyok, egyszerűen csak elegem van, hogy olyanra vesztegetem az időm, amire nem akarom. Valamilyen utazgatós munkát tudnék magamnak elképzelni, akár országon belül jönni-menni, intézkedni, meetingre járni különböző helyekre stb. Lényeg hogy valami történjen és ne egy irodában pusztuljak meg. Jelenleg egy beszerzési osztályon vagyok projekt menedzser, de dög unalom az egész és már teljesen motivációt vesztettem. A munka nagy része különböző adatbázisokkal való dolgozás + rendelések kreálása, ami nekem nagyon ingerszegény.

Ti nem így látjátok a dolgokat?


2019. okt. 8. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Napi 9-et dolgozok péntek kivételével. Kinek ne lenne elege belőle?!
2019. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

De, egyébként igazad van. Sajnos.

Dolgoztam még régebben vendéglátásban és sokkal jobban bírtam, nem csak mert fiatalabb voltam, hanem egyszerűen a pörgés, a változatosság. Most meg, 8,5 óra bezártság, mindig ugyanaz, ugyanúgy, levegőtlenség, sok ember egy helyen.

Ez van, ebből legalább megélek, félre is tudok rakni. Csak a lelkemet öli meg.

2019. okt. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Elég lenne kevesebb is. 😄 de változatos a munkám, jobb, mint amire még diákként számítottam. Szeretem, úgyhogy nem úgy telík, hogy számolom a perceket. Persze van, amikor semmi kedvem sincs dolgozni. Ki szoktam néha egy-egy nap szabadságot, ha elegem van.
2019. okt. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Naponta tízet dolgozok, heti hétszer.

Mivel jó pénz, túröm.

2019. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
18 éves létemre 3 munkahelyem volt. 3 évig tanultam egy asztalos műhelyben, azt nagyon élveztem. Jó emberek voltak jó légkör stb. Aztán bekerültem egy másik asztaloshoz na azt nagyon utáltam. Tipikus lecsúszott igénytelen barmok dolgoztak ott, régi gépek voltak, undorító étkező és WC. Ott 2 hét után felmondtam. Aztán most nemrégiben volt egy költöztetős melóm 2 hónapig, jól fizetett de nem bírom az utazást. Jövő héten megyek be a munkaügyre pénztáros tanfolyamra. Szóval én azt mondom hogy inkább legyek bezárva egy irodába minthogy fizikai munkát végezzek persze, bárcsak 8 órás munkaidőm lenne. Az asztalosnál volt 12 a költöztetőnél meg majdnem 0-24.
2019. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2 pont erre gondoltam, nekem is a pörgés hiányzik! Már ebéd után számolom a perceket, mert semmi kedvem dolgozni. Én még fiatal vagyok, szeretnék váltani mindenképp, de előbb ki akarom találni mégis mi tetszene. Végzettségem közgazdász, lehet nem a legjobb választás.

#4 az igen, komoly hogy így kibírod, tényleg nem semmi. Azért vigyázz, hogy ne menj rá testileg/lelkileg. Az egészség a legfontosabb és a mentális nyugalom.

2019. okt. 8. 20:16
 7/14 A kérdező kommentje:
Amúgy nem is feltétlen magával a 8 órával van bajom, hanem a bezárt irodával ÉS a 8 órával. Ha történne valami izgalmasabb és változatosabb lenne, lehet 9-10 órát jobban kibírnék. Viszont én szeretek minél több időt szabadon eltölteni, mert sosem unatkozom, egy napra legalább 3 különböző dolgot betervezték a hobbijaimból kifolyólag.
2019. okt. 8. 20:20
 8/14 anonim ***** válasza:

Én napi 10 órát dolgozom, de gyakran előfordul hogy többet is.

Szerelő vagyok. Egy megyén belül járok különböző gépeket javítani. Nekem nem unalmas, mert mindig más helyen vagyok, más problémákat kell megoldanom.

Ez a hátránya is egyben. Sosem tudom előre hogy hova kell menjek és hogy meddig tart a munka.

Úgy vagyok vele hogy inkább ez, mint hogy egyhelyben, ugyanazt csináljam minden áldott nap. Egy gyárban szerintem egy hétnél tovább nem bírnám.

2019. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Állj biztonsági őrnek (csak ne úgy mint obi barátunk, aki "vagyonör" akar lenni). Ott 24-et is nyomhatsz egyben, szar a fizetés túlóra nélkül, de cserébe sok a szabadidőd.
2019. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bárcsak 8 óra lenne, 10-12 óra alaphangon és még a főnök is egy nyomorult, óránként csesztet engem. A munka persze dögunalom, kezdek beleőrülni az unalomba, van hogy körbe-körbe járkálok céltalanul, aztán ha leülök már az is fàj, ha felállok az is fáj, van időm gondolkozni, túl sokat is, már kb 200-szor végig gondoltam az egész életemet, minden beszélgetést amire az életemben emlékszem, mindent, és minél többet gondolkozom annál jobban érzem magamat vesztesnek. Persze telefonozni nem lehet, meg semmit aki leköti a figyelmünket, de borzasztó, főleg a főnök, van mikor már bezárunk és csörget engem a céges telefonon, hogy menjek vissza és még csináljak ezt meg azt, és ezt csak velem csinálja. Pokol. Készülök ott hagyni a hónap végén. Van másik "munkàm" is(gyakorlat), azt imádom, azzal nincs baj, de ez a "főàllàs" ez szörnyű, és valaki már 2-3 éve dolgozik itt, én 3 hónapja dolgozom és már hideg ráz a cég nevétől. Tudom miről írsz. Válts, amint lehetőség adódik.
2019. okt. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!