Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogy éreznétek magatokat,...

Ti hogy éreznétek magatokat, ha miattatok rúgnák ki egy kollégátokat?

Figyelt kérdés

Egyik kollégámmal egyszerűen képtelenség együtt dolgozni. Már szóltam a főnökömnek korábban, akkor beszélt vele, de nem változtatott. Egy kolléganőmnek szintén betelt a pohár, ő is panaszkodott a főnöknek, beszélt vele megint, de szintén nem változtatott. Most eljutottam arra a pontra, hogy nem bírom vele tovább, az egész helységre kiült a rossz hangulat miatta, megkértem a főnököt, hogy tegyen át máshova, mert nem bírok vele együtt dolgozni. Na erre a kolléganőm mondta, ha én megyek ő is megy, mert ő nem marad itt vele egyedül. A főnök lecsitított minket és mondta, majd kitalál valamit. Másnap mondja a főnök, hogy annak a kollégánknak felmondtak, mától kezdve egy hónap felmondási ideje van itt. Ezt a kollégánk se hagyta szó nélkül, elöttem mesélte valakinek, hogy elküldték, és mondta, hogy néhányan ezt szépen elintézték neki, és most örülhetnek. Rosszul esett, mert én ilyet soha nem kívántam neki, és örülni se örültem a kárának. Mondtam a főnöknek, hogy én ezt nem akartam, de mondta hogy nem miattam küldték el,a munkájával se voltak megelégedve, szólt neki többször is és a hozzáállásán se változtatott plusz mérgezte a légkört, magának köszönhette az egészet és inkább ő mint mi. De azért kicsit hibásnak érzem magam, mert ha nem panaszkodok, lehet nem küldik el. De mi se bírtuk volna már vele tovább. Ti hogy éreznétek magatokat ezek után? Szerintetek hibás vagyok?

L/24


2019. okt. 31. 22:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kérdés, amikről nem írtál: konkrétan mi rosszat tett az a kolléga? Milyen gyakran tette? Ki volt a kezdeményező?

Nos, nekem volt olyan kollégám, aki idővel mindenkit elkezdett lenyomni, kötözködött, óbégatott, összeférhetetlen volt mindenkivel. Csak addig volt látszatra behízelgő, míg kiismerte a gyenge pontjait, aztán a fejére nőtt. Legrégebbi ottdolgozó volt, egy nárcisztikus sztahanovista és besúgó. Ezek miatt persze ragaszkodtak hozzá a főnökék, kedvére mérgezhette a kapcsolatokat. Mi dolgozók gyűlöltük, de minket rugtak ki az ő védelmében, vagy elviselte ezt a mocskot valaki, vagy mehetett amerre lát.

Neked úgy látszik normálisabb főnököd van. Ha a kollégád ennyire elviselhetetlen volt, örülj, hogy kirakták. Van még egy hónapja, hogy borsot törjön az orrotok alá. Én boldog lettem volna, ha kirakják azt a görény kollégánkat, mert azt kapta volna, amit érdemel. Így nincs miből tanuljon.

2019. nov. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%
Kicsit kellemetlen lenne vele még egy hónapot eltölteni, az tény, de érzelmileg egyáltalán nem érintene meg a nyomora. Magának okozta, le van sz.va.
2019. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
#11 Hazugságokat terjesztett, ami minket rossz fényben tüntetett fel, magát pedig dicsérte. Persze, hogy próbáltuk először vele rendezni a dolgot, de ő nem tett ezért semmit, tovább folytatta. Az utolsó volt, hogy a főnöknek szóltunk. Kb. fél év után, addig tűrtünk és próbáltunk nyelni, de most eljött az a pont, hogy már nem bírtuk, és a főnökhöz fordultunk. Ekkor mondta, hogy egyébként is gondok vannak a munkájával, a hozzáállásával, beszélt már vele kétszer is, de neki se változtatott.
2019. nov. 1. 11:15
 14/21 anonim ***** válasza:
Volt rá példa, de nem ilyen gyerekes női játszmázós szinten.
2019. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeretet-furdalásod, mert ha nem lett volna gond a munkájával plusz mások sem panaszkodtak volna, akkor egyedül csak a Te panaszodra nem küldték volna el.
2019. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%
Illetve, ahogy az első is leírta, nálunk is van egy ember, akitől a főnökön kívül mindenki szabadulna, mert btk. ütköző viselkedése van. (pl.: "dögölj meg" - verbális fenyegetés). De hát olyan jó dolgozó... nem az, tele van hibával, de ha úgy is lenne, senki sem pótolhatatlan... Lenne más is ügyes, de lenne ekkora görény. Minket éppen nem rúgnak ki, de elég sokan szétszéledtek emiatt a rákkeltő nő miatt.
2019. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a játszmázás, hazudozás is épp elég indok. A munkahely nem óvoda. Odaelsősorban dolgozni kellene bejárni, ami legtöbbünknek nem kellemes, nem kéne még bölcsődés piszkálodásokkal, bomlasztással rontani a helyzetet. Nem értem, miért nem jobb inkább barátságban próbálni eltölteni azt a heti 40 órát?

Sok idő az ahhoz, hogy ilyen vérszívó mellett tötsük el. Ha főnök lennék, én nem tűrném, páros lábbal rugnám ki az ilyet.

2019. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem örülj neki, hogy így érzel mert ebből tudod, hogy még önmagad vagy. ;)
2019. nov. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ne érezd magadat hibásnak, mert a LEGTÖBB munkahelyet egy adott KÖZÖSSÉG ÖSSZEHANGOLT munkája tesz sikeressé. Aki következetesen megpróbál szembemenni az érintett közösség érdekeivel, annak számolnia kell azzal, hogy eltávolítják idővel a közösségből. Vannak nagyon jó, ugyanakkor összeférhetetlen stílusú munkaerők. Ha egy közösség eredményeit veszélyezteti egy ilyen ember, akkor a kevésbé jó képességű, de összetartó emberekre fog szavazni a főnökség és szívbaj nélkül el fogja küldeni azt az embert, aki demoralizál, közösséget rombol, terrorizál másokat, - akármilyen "zseni"! Te is ezt tennéd főnökként, ha veszélyeztetné valaki az elérhető eredményeidet, pozíciódat! Nyugi!
2019. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#15-16. válaszadó vagyok. Miért lettem lepontozva azért, mert van nálunk egy ártó nő? Nem értem... semmi degradálót nem írtam, csak az igazat. Kérem, aki teheti, pontozzon fel, legyen szíves.
2019. nov. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!