Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fel vennél dolgozni kórosan...

Fel vennél dolgozni kórosan elhízott embert vagy láncdohányost?

Figyelt kérdés

Kivertem a biztosítékot a melóhelyen.Csoportvezető vagyok és csak simán beszélgettünk amikor arról volt szó hogy főnökként kit alkalmaznál. Kimondtam hogy olyan embert aki kórosan elhízott illetve láncdohányost nem vennék fel.Persze az egyik túlsúlyos kolleganőm rögtön letámadott hogy miért.Mondjuk azért mert egy csomó mindent nekem kell helyette megcsinálnom mert vagy nem fér be,vagy nem tud lehajolni,vagy mert nem bír sokat állni vagy sokan menni.Nincs bajom azzal ha segítenem kell de az hogy utasítgat hogy bújj már oda be mert te beférsz...Kicseszés mindenkivel szemben.Hangsúlyozom olyan emberről beszélünk aki a túlsúlya miatt nem tudja a munkáját elvégezni szóval nem ilyen +20+30kg.Láncdohányos meg baromira nem tartja be a szüneteket ezt több helyen tapasztaltam.

Most ettől én rossz ember lennék?Másnak erről mi a véleménye?


2019. nov. 8. 10:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, hogy milyen munkakörről beszélünk. Nyilván normális ember olyat alkalmaz x vagy y feladat elvégzésére, akit a legrátermettebbnek talál a szakértelmét, végzettségét, testi adottságait és mentalitását is figyelembe véve. Szellemi munkára, mondjuk egy irodába titkárnőnek, informatikusnak, egyéb reggeltől estig excel táblázatokat töltögető, papírokat nyomtató-fénymásoló munkára tökéletes lehet egy túlsúlyos ember is, ha megvan a megfelelő tudása, de pl kőművesnek nem feltétlenül a 200 kilós Janikát venném fel, aki épphogy nem kap agyvérzést, ha felmászik a létrára. Helyette viszont felvenném az erős, izmos Ferikét, aki mellesleg láncdohányos, mert felőlem annyi cigit szív el, miközben keveri a betont, amennyit csak szeretne, ameddig nem a munka rovására megy a dolog.
2019. nov. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%

Nem.

Volt már kórosan elhízott munkatársam régen, diákmunkán. Meg volt neki engedve, hogy óránkét elmenjen kajálni.

Kerítést festettünk, nekem kellett az ő részén is felmenni a létrára, mert ő nem tudott.

Én inni se mehettem el nap közben a forróságban, mert megszólt érte a főnök, de ő fél órákon keresztül zabált...és dolgozhattam helyette.


Láncdohányost végképp nem.

A mostani munkatársam is az. 10 percenként megy ki cigizni...addig is dolgozzunk helyette. Ő nyugisan elvan kint, cigizik, telózik, kávézik.

Van mág a cégnél pár ilyen ember. Többet vannak a dohányzóhelyen/itt-ott elbújva cigizni, mint a munkaterületen.

2019. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

Ez szerintem nagyon függ a munka típusától és a jelentkező egyéb dolgaitól is. Aktívabb munkára nem vennék fel erősen túlsúlyost, tűzveszélyes helyre meg dohányost nem.

Amúgy, erre van a próbaidőszak. 3 hónap alatt ellehet dönteni, hogy ki és mennyire válik be. Azt viccnek tartom, hogy a HR-esek sokszor olyasmik alapján válogatják az embereket, aminek köze sincs a munkához.

2019. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%

Láncdohányos semmiképp.

Elhízottat attól függ, hogy milyen munkakör... ha el tudja látni a feladatát, nem akadályozza a súlya, akkor miért ne?

2019. nov. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
36%

Aki alkalmatlan a melóra, nem veszem fel. Dohányosok pedig az átlag ember figyelmetlenségével undorítóan gusztustalan.

Ha látom, hogy jó ember felveszem, akkor a szüneteket is betartja, de a lényeg, hogy nem figyelmetlenül bagózgat, hanem figyeli az embereket, kikerüli őket, messze megy a helytől, meg az embertömegtől.

2019. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
25%
És azt mégis honnan lehet tudni előre, hogy láncdohányos? Senki nem olyan hülye, hogy az állásinterjún esetlegesen elhangzó "Dohányzik?"-kérdésre majd bevallja, hogy napi 3-4 dobozzal pöfékel.
2019. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%
#16 be fogsz halni ezen, de rá se szabad kérdezni, mert védett adat...
2019. nov. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
16os.Nem kell rákérdezni arra hogy dohányzik-e.Ha valaki egymás után szivja a cigit arra vannak utalo jelek,pluszban egy nemdohányos rögtön kiszurja a dohányfüstös ruházatot.
2019. nov. 9. 13:45
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
18: Miből állapítod meg azt, hogy csak napi 1-2 szálat vagy 2-3 dobozt szív-e? Légyszi, írd már le, mert érdekel!
2019. nov. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Dohányzok is böven eleget és kövér is vagyok. Gyárba dolgozom napi 4-5 kmt járkálok le fel a gyárban. Ha nincs géphiba általában lehozom a darabszámot és unatkozni is ráérek.. Így kötekedjé baaazd
2019. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!