Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fel vennél dolgozni kórosan...

Fel vennél dolgozni kórosan elhízott embert vagy láncdohányost?

Figyelt kérdés

Kivertem a biztosítékot a melóhelyen.Csoportvezető vagyok és csak simán beszélgettünk amikor arról volt szó hogy főnökként kit alkalmaznál. Kimondtam hogy olyan embert aki kórosan elhízott illetve láncdohányost nem vennék fel.Persze az egyik túlsúlyos kolleganőm rögtön letámadott hogy miért.Mondjuk azért mert egy csomó mindent nekem kell helyette megcsinálnom mert vagy nem fér be,vagy nem tud lehajolni,vagy mert nem bír sokat állni vagy sokan menni.Nincs bajom azzal ha segítenem kell de az hogy utasítgat hogy bújj már oda be mert te beférsz...Kicseszés mindenkivel szemben.Hangsúlyozom olyan emberről beszélünk aki a túlsúlya miatt nem tudja a munkáját elvégezni szóval nem ilyen +20+30kg.Láncdohányos meg baromira nem tartja be a szüneteket ezt több helyen tapasztaltam.

Most ettől én rossz ember lennék?Másnak erről mi a véleménye?


2019. nov. 8. 10:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Munkakörtől függ... Nálunk van egy nagyon elhízott kolléga, ő recepciós... A munkájában nem akadályozza, még arra is lusta, hogy az étkezőig elmenjen, sosem veszi ki a szünetét, inkább a recepción eszik, és a vendég wc t használja, mert az közelebb van, viszont folyékonyan beszél 4 nyelven, és mindenben tud segíteni a vendégeknek. Dohányos kollégákkal az a gond, hogy mindig eltűnnek cigizni, addig meg be kell segíteni a területükön,ebből szokott konfliktus kialakulni sűrűn nálunk, ha sok a vendég, pl hétvégén, mi meg kevesen vagyunk alkalmazottak, de többen kinn cigiznek, míg a maradék kB. Harcol a vendégekkel.
2019. nov. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon függ, hogy milyen munkáról beszélünk, például építőiparba nem nagyon alkalmaznèk nagyon túlsúlyos embert, mert mondjuk nem fér be valahova, nem tud ráàllni valamire, mert leszakadna, nem biztos, hogy bír állni, lapàtolni, tèrdelni, stb. De ha olyan a munka, hogy nem nagyon kell mozogni, akkor simàn felvennèm. Láncdohànyost nem vennék fel én sem, igaz én már csak elektromos cigarettàt szívok és nem 8 óràzni szoktam, hanem 12 óràzni és egész nap egy félórás szünetem van, de én megbírom állni, sőt általában még abban a félórában sem megyek ki, mert a egy 4 szintes épületben dolgozom, aminek a legtetejèn van a dohányzó+szívjam a vendégek cigifüstjèt, meg még ott is zaklatnak az agyhalott vendégek a hülyesègükkel, szóval inkább nagy ívben elkerülöm a dohányzót, vagy akkor megyek ki amikor szakad az eső és senki nincs kint. Visszakanyarodva az eredeti válaszra: Egy láncdohànyzó elmebeteg, ha nem mehet ki elmebeteg és nem minden munkahely olyan, hogy akkor tarthat szünetet amikor akar, nem mindenki futàr vagy kültèri munkàs. Még ha olyan csapatom lenne akikkel csak kint dolgozunk akkor sem alkalmaznèk erős dohànyost, amíg ő megáll egy nap 60-szor 3 percre addig majd a kollègài dolgoznak helyette? Én meg fizessem ki neki a 3 órahossza cigit?
2019. nov. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!