Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha 26 évesen semmi munkatapasz...

Ha 26 évesen semmi munkatapasztalatom nincs, hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés
Egy érettségim van, volt egy súlyos depressziós időszakom is, de már kezdek önmagamtól kijönni belőle . Szüleim tartanak el de már nagyon kényelmetlen számomra ez . Voltam egy raktárban 3 műszakban , de kb 1 hónapot voltam ott , mindennek is már 4 éve . Úgy érzem magam mint egy selejt , és szerintem sokan annak is gondoltok , de szeretnék változtatni , tovább tanulni és dolgozni is . Szerettem volna önéletrajzot küldeni , után is néztem miket kell beleírni, de az a helyzet , hogy semmit nem tudnék beleirni arra a részre , hol dolgoztam eddig, mit csináltam . Itt vagyok 26 évesen semmi tapasztalattal a munka világában , mások ennyi idősen már sokmindent letettek az asztalra . Esetleg valami ötlet , mit mondhatnék,hogy ennyi idősen semmi munkatapasztalatom ?
2019. nov. 26. 12:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jah és lány vagyok, ha ez számít valamit .
2019. nov. 26. 12:04
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Ne másokhoz hasonlítsd magad.

Mindenki úgy kezdi, hogy tapasztalatlan.

Én rögtön középiskola után kezdem el dolgozni. Persze mindenhol tapasztalatot vártak el. Aztán mégis találtam munkát. Nem is rosszat.

Van azért lehetőséged bőven, ahova se speciális szakmai végzettség, se tapasztalat nem kell. Csak ne olyan munkákról álmodozz, amihez viszont kéne.

Pl. simán mehetsz Mekibe. És tök jókat hallottam róla. Jó a társaság, a fizetés se rossz. Sok irodai meló rosszabbul fizet. Nem kell tudnod semmi különöset, betanítanak.

2019. nov. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Mondd, hogy eddig családi vállalkozásban dolgoztál.
2019. nov. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1. Én értem amit mondasz de itt a koromon van a hangsúly. Hogy 7 évig nem csináltam semmit . Melyik munkahelyre kellek majd így ? Lehet még szalagmunkára se vennének fel így .
2019. nov. 26. 12:17
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Mekit nem ajánlom semmiképp. Dolgoztam ott 9 hónapot, elmondhatom, hogy a világ legrosszabb munkahelye és a fizetés is szar. Max diákként éri meg ott dolgozni.
2019. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
4: Egy csomó helyen nem fognak faggatózni, hogy mit csináltál eddig. Mondom, ne olyan munkákról álmodozz, amire semmi esélyed. Ne válogass ennyire. Csináld, amire felvesznek és rögtön lesz tapasztalatod. De látom, a kifogás egyszerűbb, mint próbálkozni. Így valóban nehéz.
2019. nov. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Kamuzz be munkahelyeket. Általában nem kell mindet beleírni az önéletrajzba,csak a legfontosabbakat,nyílván ha kevés/nincs munkatapasztalatod akkor mindet. Pl.: a raktáros munkát írd bele úgy,hogy fél-1 évig dolgoztál ott. Meg írhatsz olyat is,hogy csomagoló,szórólap osztó stb voltál. Ha beszélsz nyelveket akkor mondhatod,hogy tanfolyamon voltál,ha van jogsid akkor azt csináltad és ezért nem vállaltál munkát. Nyilván ilyen "tapasztalattal" gyárakban, takarítóként,tesco árufeltöltőként tudsz elhelyezkedni. Persze beadhatod a jelentkezésed call centerekbe,ingatlan irodába. Egy próbát megér.
2019. nov. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Ez az élet már elment, lemaradtál róla.
2019. nov. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Ne parázz!

Nekem van olyan 59 éves ismerősöm, aki azt se tudta, mi a TB kiskönyv, szerintem 20 éve nem dolgozott.

Most portás.

A deoressziód nagyobb baj, mert ez a férfi nagydumás volt, így nem csinált ügyet a nem dolgozásából.

2019. nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Én a helyedben azt mondanám, hogy azért üres az a rész, mert nem merted kitölteni, hisz’ ahol eddig dolgoztál, ott nem voltál bejelentve, csak hitegettek, h majd beleszel, majd meguntad és felmondtál.

Ha megkérdezik, h mit csináltál, bekamuzol vmi olyan melót, amit bárki el tud végezni (pl a barinőd kutyakozmetikájában a kutyák fürdetése volt a dolgod, mindig ígérte a bnőd, h majd bejelent, ha már elég forgalma lesz ahhoz, h elbírja a vállalkozása. Vagy egy kisebb kocsmában voltál pultos. Vagy bármit)


Szóval, azért üres, mert papíron nem volt melóhelyed!

Ennyi meg egy bambi!


És valóban rá fognak kérdezni, én 2 évig interjúztattam, és ez egyből szemet szúr a munkaadónak!

2019. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!