Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 28 évesen sosem dolgoztam...

28 évesen sosem dolgoztam még, mik az esélyek?

Figyelt kérdés
Budapesten nézelődöm, mert ott nagyon sok az állás, olyan is ami nem kér tapasztalatot. Jó tanácsokkal lássatok el légyszi, mit érdemes írjak az önéletrajzba?

2019. dec. 28. 20:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%

Ezt nem teljesen értem. Miért mész fel pestre csicskázni 160-200 ezerért? Mínusz az albérlet és egyebek, amikre otthon nem kell költened...


Miért nem jelentett be a családod? Me a rák bajuk van?


Miért írod, hogy nincs tapasztalatod, ha egyszer van? Rengeteg. Egy teljes gazdaság minden tevékenységébe beleláthattál.

Iroda, kereskedelem, logisztika, stb... nyilván sok dologhoz kell a képesítés, de ahova nem, ott bizony írhatsz a tapasztalataidról. Önéletrajzban elég csak címszavakban a feladatkörhöz releváns infókat írnod. Motivációs levélben lehet kifejteni.


Amúgy milyen gazdaság ez? Mert nem mindegy, hogy a hátsókertben tartotok 20 tehenet és borjaikat a szarban, pár hektár szántó társaságában, vagy egy 1000+ hektáros komoly cég, ahol már fejőrobotok vannak, meg saját takarmánykeverő, 500 milliós géppark és RTK alapú precíziós gazdálkodás, mindezt felülről összefogva egy vállalatirányítási rendszerben.


Mi a kettő között vagyunk valahol, megyeszékhelyen élünk, kb 20 percnyire (25 km) van a falu, ahol van a cégünk.

Tudod pesten hova jutsz el 20 perc alatt?? SEHOVA! Mert autóval ugyan az egyik leggyorsabb közlekedni, de nincs parkolóhely! Marad a BKK vagy a bicaj...

Szóval van néhány elcseszett hely, nálunk is rengeteg a hitel és a lízing, de a termelés úgy megy, hogy nem tudjuk már hova tenni a pénzt. Az EU úgy megszór minket, mint ahogyan azt a világon sehol nem teszik. Mindenből van új már. Következő az lesz, hogy vagy felvásárolunk egy teljes gazdaságot, és így növekszünk, vagy állattenyésztésbe kezdünk (jelenleg csak növénytermesztés van).


Szóval a mezőgazdaságban rohadtnagy lehetőség van, és már rég nem a sárban dagonyázásról szól (vagy akinél még arról,az hamar el fog tűnni, mert elhúznak mellette az innovatívabb cégek).


A lányok... szerinted a csóró pesti panelproli kell a nőknek majd?? Mert szerintem nem. Jobban jársz, ha sikeres leszel, ésfelfuttatod a családi vállalkozást!


Ha van lehetőséged, akkor maradj benne! Képezd magad, járj egyetemre, vállalkozz és kockáztass!

2019. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
én mezőgazdasági területen akarok dolgozni(lovász szeretnék lenni) szóval nem mindegyik lány kikérem magamnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2020. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!