Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki már most a jövő nyári...

Aki már most a jövő nyári utazását köti le az honnan tudja hogy épp akkor és úgy kap szabit ahogy az utazást lekötötte?

Figyelt kérdés

Nem kicsit merész ez? Lekötni a 20-as nyári utazást már most, úgy hogy a céggel munkahellyel nem egyeztetnek. Honnan tudják hogy épp úgy és akkor kapnak szabit majd?

Akit megkérdeztem annyit mondott erre vagy elengednek vagy betegállomány és úgy megyek.

Hát merész.

És ha már vissza se kell menni a „nagy betegségből“? Az is benne van a pakliban.


2019. dec. 29. 16:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
100%

30#

Arról én nem tehetek, hogy hülyék voltak és a rossz megoldást választották.

2019. dec. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 A kérdező kommentje:
Ha nem ezt választják mehettek volna utcát söpörni hova kellettek volna sehova. Ha kellenének bárhova is rég itt se lennének.
2019. dec. 29. 21:48
 33/76 anonim ***** válasza:
100%

"majd 1-2 nappal előtte közli hogy sztornó emberhiány van nem mész sehova. Akkor mi van?"


Megmutatom neki a munka törvénykönyvét, hogy melyik paragrafus tiltja, ha nem tetszik neki perrel fenyegetem.

2019. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
90%

32#

Talán ki kellett volna járni a nyolc általánost és akkor nem ilyen helyen lennétek.


Tudom, tudom, 3 diploma bla bla bla...

2019. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 A kérdező kommentje:

"Megmutatom neki a munka törvénykönyvét, hogy melyik paragrafus tiltja, ha nem tetszik neki perrel fenyegetem.“



Na !! Az MT ott a neten ! Na melyik paragrafus tiltja?

Linkeld már be!! Várom!

Ne csak a szád járjon!

Tessék az Mt!


[link]


2012. évi I. törvény

a munka törvénykönyvéről *


Linkeld a vonatkozó paragrafust! Ha a főnöknek meg tudnád mutatni akkor nekem is nemde?

Várom!

2019. dec. 29. 22:04
 36/76 anonim ***** válasza:
90%
Te komolyan nem unod ezt?
2019. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 A kérdező kommentje:

De még mielőtt totál leégeted magad tán olvasd el ezt.

Gyorstalpaló.


Mi van akkor, ha a munkáltató a szabadság megszakítására kötelez?


[link]


"Ennek következménye lehet az az eset is, hogy a munkavállaló a már megkezdett szabadságát a munkáltató utasítására meg kell, hogy megszakítsa.


Ez nyilván nem egy kellemes megoldás a munkavállaló számara, sőt az is előfordulhat, hogy a szabadságának megszakítása miatt kára keletkezik. Sajnos önmagában a munkáltatónak a szabadság megszakítására vonatkozó egyoldalú intézkedése nem jogszerűtlen.“


D.A.S. JOGSZERVIZ



Vagy


[link]


Visszarendelte szabadságról alkalmazottját?



Khm....



"Te komolyan nem unod ezt?


NE TÁNCOLJ EL A VÁLASZTÓL!!!!

2019. dec. 29. 22:09
 38/76 anonim ***** válasza:
90%

Én semmit nem mondtam a munka törvénykönyvéről, f_szfej.


Ennyire nincs életed?

2019. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező te eléggé bedurrantál a nagy semmin.

Miért gond ha valaki egy fél évvel vagy akár egy évvel előre lefoglalja a szállást és a repülőt is mert tudja hova és mikor fog menni ?!


Merj veszélyesen élni ! Foglalj még ma !

2019. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
90%

"Na !! Az MT ott a neten ! Na melyik paragrafus tiltja?

Linkeld már be!! Várom!

Ne csak a szád járjon!"


Na te retaldált majom, itt van:


Felvetésed:"majd 1-2 nappal előtte közli hogy sztornó emberhiány van nem mész sehova. Akkor mi van?"


122. § (2)...A munkáltató évente hét munkanap szabadságot ...munkavállaló kérésének megfelelő időpontban KÖTELES kiadni


Azaz ha megigényelted ki kell adni



122. § (4) A szabadság kiadásának időpontját a munkavállalóval legkésőbb a szabadság kezdete előtt tizenöt nappal közölni kell.


97. § (4) * A munkáltató a munkaidő-beosztást legalább egy hétre, a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetét megelőzően legalább százhatvannyolc órával korábban írásban közli. Közlés hiányában az utolsó munkaidő-beosztás az irányadó.

97. §(5) * A munkáltató a közölt munkaidő-beosztást, ha gazdálkodásában vagy működésében előre nem látható körülmény merül fel, a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetét megelőzően legalább kilencvenhat órával korábban módosíthatja.


Azaz nem gondolhatja meg magát 2 nappal elötte! Ha 2 nappal korábban nem voltam beosztva, hanem szabadság volt beírva, akkor az érvényes, hiába mondja, hogy menjek be délután.

2019. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!