Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Őrlődtél már a pénz és a...

Őrlődtél már a pénz és a szülőfalud között?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkám jónak számít a környéken Ácsok mellett segédmunka, de vannak nála jobbak mondjuk Lidl bolti eladó stb. Nyáron kicsit sok a munka, reggeltől estig kell űzni. Mellette nulla szabadidő.


A legrosszabb amit utálok, hogy nem hajlandóak se kifizetni se kiadni a szabadságomat. Ez egy maszek családi vállalkozás, szeretem csinálni mert megy vele az idő. De van egy olyan oldala is mikor bent vagyunk és gyalulni kell stb. Azt nem szeretem mert azzal nem megy az idő.



Mikor szóvá tettem mikor egyedül voltam segédmunkás, hogy miért nincs szabadság azt mondták, itt nincs. Ha egy napra nem jöttem akkor semmi pénzt nem adtak nekem.


A válsz az volt örüljek, hogy be vagyok minimálbérre jelentve.


1,5 éve vagyok itt és ilyenek velem.


——


Bezzeg 4 hónapja jött egy másik srác ő már 10 napot kivett és kifizettek neki (az apja miatt )


—————


Az a helyzet ha nem lenne itthon semmim és senkim itt hagynám a fenébe.


Itt a családom a szüleim és az autóm az álmaim. De pénz nélkül nagyon nehéz bármit csinálni.



2020. jan. 2. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy hívják rabszolgatartás. Fel kell őket jelenteni.
2020. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1# Azt kéne de... mit érek el vele? Fizetés kevesebb lenne, mert kicsit többet kapok mint a minimálbér igaz többet dolgozok érte.
2020. jan. 2. 16:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben ha ez kiderül téged is megbüntetnek, mert ez szürke foglalkoztatás.
2020. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem örlődtem, az első adandó alkalommal elhúztam arról a trágyadombról. Ott a minimálbért nem adták meg, a mostani helyemet ugyanabban a szakmában, fele annyi melóért 250-et kapok. A szülőkről amúgyis le kell szakadni, a kocsit meg viheted magaddal.
2020. jan. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha van autód, már előnyben vagy.

Nézelődj a környéken, nagyobb városokban, hátha találsz jobb melót, és pattanj azonnal!!!


Akár ingázással, olyan helyet is lehet találni, ahol adnak utazási hozzájárulást, vagy pl olyan ismerősöm is van, aki az ország másik végében dolgozik, családos, 2 hetet melózik szabadnap nélkül napi 12 órákat, aztán 2 hetet itthon van . 3 éve csinálja probléma nélkül.

2020. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, furcsa egybeesés, nekem is megígérték hogy kifizetik a szabit, ma kaptam fizetést, és egy fillért se kaptam.

Szó nélkül írtam egy felmondólevelet, és odapöcköltem a górénak. Negyedóra múlva a zsebemben volt a pénz.

Persze ilyennel nem szabad blöffölni, szóval ilyet csak akkor csinálj, ha tényleg bevállalod, hogy felmondasz.

2020. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Megis min gondolkozol?

Minimalra vagy bejelentve, irasodbol ítélve nem kapsz sokkal többet ha ennél ha még a Lidl pénztáros is jobb.

A családod 20 kilométerrel arrébb is család marad. Az autód sincs odalancolva a garazshoz gondolom.

Akkor mi is tart vissza?

2020. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Inkább kötném fel magam, mint hogy falun lakjak, szóval nekem ez mondjuk egyszerű.
2020. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Soha. Szeretek itt élni, és mindig akadt munka fél óra busz/vonattávolságra.
2020. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha fiatal vagy akkor egy picit meg kéne húzni. Néhány évre kimenni akár szezonmunkára, így pár havonta láthatnád a családodat is.

Kint sem könnyű, de nagyon jó érzés a pénz. Picit másképp látnád a világot, másabb is lenne talán a rálátásod a dolgokra, ezáltal formálva a jövőképedet.

Menj ki.

2020. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!